Kedzior12

"ucieka" olej hydrauliczny Case 1056XL

Polecane posty

Kedzior12    6

Witam. Swoje pytania kieruję głównie do posiadaczy ciągników Case 1056XL oraz pochodnych ciągników z tej serii jak i do mechaników:

1.Czy jest możliwość, że olej hydrauliczny może przedostawać się do skrzyni biegów lub innego miejsca? (nie chodzi o zauważalny wyciek)

2.Od czego jest filtr pod kabiną po lewej stronie ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

witam, nie mam case'a ale u siebie w ciągniku też szukałem niezauważalnego wycieku z układu. Ubywa ci oleju w układzie hydraulicznym bez widocznych wycieków  i nie przybywa w innych układach czy wiesz że przybywa w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Ubywa bez widocznych wycieków. W. skrzyni jeszcze nie sprawdzalem. Chcę wiedzieć, czy w ogóle może ubyć do innego układu.

Edytowano przez Kedzior12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

Niewiele Ci pomogę bo nie znam case. Z tego co wiem to np pompa hydrauliczna bierze napęd ze skrzyni teoretycznie może przeciekać ale raczej nie dużo. Popatrzyłem w katalog części, jeżeli dobrze go rozumiem to między rakiem a skrzynią biegów jest okienko (przykryte blachą na uszczelkę) tam może puszczać olej. Skoro układy są dwa to nie powinny się mieszać układy ale jeżeli jakiś element przechodzi przez oba układy to przecieki mogą się zdarzyć na uszczelnieniach. Mój fiat np. gubił olej na cięgnach podnośnika (cięgna dolne są mocowane na wałku który przechodzi przez skrzynię biegów, jak ciągnik dostał obciążenie na podnośnik np pług to pod wpływem pracy uszczelniacze puszczały olej prosto w ziemię na ramionach nie było znać wielkich wycieków),  

Duże masz ubytki oleju? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Moze sie zdarzyc ze olej z podnosnika przedostaje sie do skrzyni tylko musisz to sprawdzic.U mnie potrafiło podczas pracy ubyc 10l,jak sie ciągnik rozgrzał np.podczas orania.Okazało sie ze;pod podnosnikiem"plecakiem"jest dekiel blaszany przykrecany chyba na 8 srób ósemek pod nim jest uszczelka z korka i gdy kiedys był zdejmowany podnosnik i rzucony na ten dekiel przegniótł uszczelke,gdy olej był zimny leciał kroplami a jak sie rozgrzał ciekł ciurkiem.Filter z lewej strony jest od pompy która smaruje cała skrzynie i załącza przedni naped.Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj