sewe

Renault 103-14/54 czy Same Silver 100{ 5 cylindrów}

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kolego jak chcesz do 85 KM założyć zestaw uprawowo-siewny talerzowy 3 metrowy to naprawdę życzę ci powodzenia. No chyba ze zdecydujesz się na zestaw pół zawieszany to okej powinna dawać radę.
Ja mam 133.14 i do niej zestaw uprawowo-siewny talerzowy 2.5 metra i z pełnym zasypem nawet przy złożonym zestawie jest co dźwigać na podnośniku. Niestety agregat talerzowy swoje waży mój np. 1150kg a siewnik 720kg + 500kg zasypu.

A jeśli chcesz przejść na bez orkową uprawę to wierz mi że te 85 km będzie miało co robić i spali odpowiednio więcej. Ja moją Renią ciągam agregat 2.5 metra na 25-30 cm a nawet i głębiej.
Jak założę podcinacze to przy 15-20 cm juz wir w baku i prędkość spada. Za mało km jeszcze. A i właśnie przy uprawie bez orkowej prędkość ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

hmm kolega ma racje ale  trzeba  tez zauwazyc  ze roznica jest jesli pracujesz  na  glebie  klasy I II a na V VI  najlepiej  miec zapas  mocy a nie  wykorzystywac ciagnik na  maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

wlasnie temu zalozylem temat zeby  sie troche dowiedziec bo umnie rolnicy to niesa zbyt rozmowni co naprzyklad powiem jakis pomysl to zawsze ze sie nie oplaca i tak wogole wiec niemam kogo sie poradzic zeby mi podpowiedzial a jak zakupie ciagnik 85-90 to agregat na 2,7 a gruber 2,1 i powinno chyba dac rade tak mysle

 


renia np.103-54 ma udzwig max6200

85-14 3750 max to jest roznica jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz zestaw upr-siewny do powiedzmy 80-85 km to zapomnij o talerzowym agregacie. Jesli masz siewnik poznaniak 2.7 metra to pomyśl nad upr-siewnym biernym. A jeśli chcesz już talerzowy to do mniejszego ciągnika pół zawieszany.
Co do ścierniskowego to tak do 80.14 2,1-2,2 metra bo musisz w miarę szybko jeździć żeby był efekt. Do 103.14 to już możesz pokusić się o 2,6m ścierniskowca. Tylko czy w jednym czy w drugim przypadku szukaj 3 belkowy agregat plus talerze i wał. Będzie to trochę długawe ale myśląc nad bez orkową uprawą musisz mieć czym porządnie wymieszać resztki z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

no tak napewno to bedzie albo ta 103renia albo same 100km napewno nic mniejszego juz postanowilem teraz tylko zastanowie sie nad ta uprawo bezorkowo bo tak jak poczytalem to wsomie trzeba duzo robic opryskow a lonki raczej nie zrobie bez orki chyba ze si emyle moze ktos podpowie dzieki z gory

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem kolego że łąkę zrobisz bez orkowo ale to trochę potrwa. Przede wszystkim skoś jakąś bijakową kosiarką jak nie masz to zwykłą ale zbierz trawę następnie glifosat i zostaw. Po tych 3-4 tygodniach wjedź talerzówką albo agregatem talerzowym i dobrze to zmieszaj. Następnie włóka za jakiś tydzień i wałowanie. Później przydałoby się dobrym agregatem podorywkowym w to wjechać. A następnie to tylko uprawa pod siew i siew. W międzyczasie możesz jeszcze raz opryskać glifosatem jakbyś widział że zaczyna się jeszcze zielenić.
No i po siewie obowiązkowo wałowanie.

Wiadomo że łatwiej byłoby zaorać i gotowe ale tak też da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

no ja wlasnie tak myslalem zeby np gruberem i potem brono wirnikowo  czy to bylby dobry pomysl bo ja wsomie zamierzam kupic albo agregat talezowy albo tak myslalem nad brono wirnikowo ciczac ciagnik 95 km i lekka ziemia i zmiane na siewnik talezowy zeby byla mozliwosc tez podsiewu traw ale niewiem czy dobrze kombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz a brona wirnikowa będzie dobrym rozwiązaniem i ciągnik będzie miał lżej na podnośnik niż z agregatem talerzowym. A jak do tego dołożysz siewnik talerzowy to już bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

no wlasnie mam taki plan tylko siewnik to juz na drugi rok bo zaduzo bedzie wszystkiego w tym roku i chce wejsc na vat wiec musze sobie to porozbijac troche i wtedy np. wejsc na poplony to samo brone talerzowo czy grubera co bedzie lepiej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to już wedle uznania. Jedni chwalą bronę talerzową a drudzy agregat podorywkowy. Różnica będzie w szerokości bo do 100km ciągnika możesz wsiąść talerzówkę 3,5-4 metry a agregat podorywkowy to max 3 metry ale to tylko do płytkiej uprawy tak do 10cm bo głębiej nie uzyskasz odpowiedniej prędkości a co za tym idzie i efekt pracy będzie mizerny. Optimum do 100km to 2,6m. Ale i tak najlepszym rozwiązaniem jest agregat podorywkowy 3 belkowy. Efekt po nim jest niesamowity. No i nim można wykonać uprawę płytką i głęboką. Czyli po żniwach zerwanie ścierniska a później głęboką uprawę pod siew. W takim przypadku jedna maszyna zastępuje 2 albo 3 inne. Tylko tu jest potrzebna spora moc. Albo szukać w mniejszej szerokości tak żeby przynajmniej zabierała na szerokość ciągnika czyli min 2,2m zależnie od szerokości ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jeśli zastanawiasz się nad renowka kup sobie 103-54 z mechanicznym rewers em i mechanicznym podnośniki em nie kupuj wersji z elektronika po 1 problemy z elektrozaworami po 2 sprzęgło z potecjometrem po 3 sterowanie podnośnika tracto-control jak ci się coś popsuje z elektryka to do banku po kase
Nie sugeruj się tym że mniejszy będzie lepszy bo różnica w mocy 10 15 koni to w spalaniu nie ma różnicy a nawet ci powiem ze 6 cyl bez turbo w tej samej robocie mniej spali.
Różnica mocy zależy od wielu żeczy masa traktora,skrzynia biegów rozstaw osi opon itp.
Model 34 jest sporo mniejszy i zapniesz agregat 3m i lekko pod goreczke i braknie ci biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

tak  wiem szykam zupelnie mechanicznego ciagnika jakie by niebyl firmy zastanawiam sie nad 4 cylindry bo bedzie tez troche lekkiej pracy mial bo mam chodowle opasow i najgorsze ze mam niezaduze podworeczko temu potrzebuje tez zwinnego cianika oczywiscie w miare wiem ze szystka by byla leprza i napewno bardziej zywotna i temu niby juz mam plan co do sprzetu i ciagnika ale moze cos ktos jeszcze mi napisze ciekawego do rozwazenia dzieki za posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku to pomyśl na Case International z serii 956 lub 856 i pochodnych tylko patrz w wersji XL. Tylko tam licz się już z występowaniem elektro-hydrauliki. Przedni napęd w większości jest już na elektrozaworze. W niektórych również podnośnik jest na EHR. Ale ciągniki bardzo zwrotne jedynie masa ich jest trochę mniejsza niż np. Renówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

a co powiec moze nad nowym bielarus 952.3/4/5 ktorys z tych sprobowac wiac na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Weź Renault 106 albo 110. W każdej ciężkiej pracy spali mniej jak 4rka turbo, a wszystko zrobisz sprawniej. 110 masywniejsza i wyższa od 106, każda skręt ma dobry, ursus 914 gorzej zawraca niż 110-54. Jedno i drugie idzie znaleźć w porównywalnych pieniądzach co 103-54. Mechaniczne bardzo proste, jednak zawsze wybierać zdrowe sztuki. Moja 103-54 ciąga obrotówkę 4x35 i w glinie koni braknie, te kilka koni by się przydało, no ale to dopiero po czasie wyszło. Agregat siewny 3m to żaden problem dla niej. Podnośnik jest tak mocny że prędzej przód pójdzie w górę niż nie da rady unieść.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

no ja patrze wlasnie troszke bardzie 103 z tego powodu ze mam opasy i tez bedzie miala troche lekkiej roboty ziemia umnie jest 4-6 klasa i jej nie zaczepie wiecej niz jakies trojki obrotowki z regulacjio do 1,5 m wystarczy bo mam duzo kawaleczkow pozniej gruber prawdopodobnie 2,7m powinna dac rade na takich glebach i agregat siewny tez chyba 2,7 powinno byc oszczednie bo co jedynie to mysle ze z gruberem bedzie miala co robic a reszt powinna byc spokojna a jak jest z tym zalanczaniem elektronicznym przodu bo ostatno ogladalem renie i cos sie tam duymilo i sie nie wylanczalo i jak se poradzi z takimi narzedziami chyba ze 6 bedzie bardzo podobne mial spalanie wsomie to najbardziej mi chodzi o zwrotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam różne kawałki od wąskich i długich przez szerokie długie i ostro kliniaste, krótkie i wąskie oraz o takim kształcie który nie przypomina niczego rozsądnego. Miałem takie same obawy jak ty co do zwrotności i spalania bo niema co się oszukiwać każdy liczy i przelicza. Co do zwrotności to rewers w Reni robi świetną robotę wiadomo 4 jest krótsza od 6 ale to nie wielka różnica. Co do elektroniki nie wypowiadam się ja szukałem pełnego mechanika i takiego kupiłem. Co do grubera to ta 4 w 2.6m poradzi sobie ale głębiej nią nie zrobisz. Do uprawek pożniwnych wystarczy na te 5-7cm do 10. 

Weź jeszcze pod uwagę że 106 już ma ramę a to dużo daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No ja ciągam kvernelanda 140 cm i jak złapie gliny (4 klasa) to ma co robić. 6tki bym się nie bał, na uwrociach dużo gorzej nie będzie, a żadna 4-rka w kulturze 6-tce nie osiągnie. Musisz wsiąść pojeździć i sam się przekonać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

wsomie jak przegladalem te renuwki to mi wlasnie wpadla w oko ta 106 i tak popatrzylem na forach to w spalaniu roznica jakies 2 litry to wsomie nie duzo a w ciezkiej pracy to moze niebyc roznicy wsomie zamiezam wejsc na vat to paliwko bedzie taniej moze ktos cos powie o byciu na vacie w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jest temat o vat, tam popytaj.

Co do spalania to wątpię by to było 2 litry. W ciężkiej pracy pewnie spalanie badzie mniejsze, ale ciężko dokładnie powiedzieć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

a moze ktos napisze jakie ma spalanie w renuwce 4 cylindrowej a jakie w 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

dzikidaniel a jaki masz ten 3metrowy agregat do swojej reni jak mozesz to napisz a z elarko czy kosiarko ktory by mial mniejsze zuzycie planuje jeszcze doczepic na przud kosiarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Agregat nabudowany. Coś na wzór nordstena. W ciężkich pracach 6tka mniej wciągnie, w lżejszych możliwe że ciut więcej. Jak powiesisz kosiarkę z przodu to jednak 6tka wg mnie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

czyli wsomie roznica w spalaniu bedzie na postych przejazdach jedynie no jak bym wioz 6stke to wtedy tylko jeszcze jej doczepic a ten agregat na typ kultywatora czy talezowy  albo brona wirowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj