Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtek_58

Wojtek_58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:51

Witam,

Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach Dzisiaj, 09:44
  •  

#2 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:17

może pasek luźny

#3 Share Onerif

Onerif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:20

Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach A wiatrak jest jak napędzany?

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:29

Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach a może wisco się skończyło
nie doczytałem jesteś pewny że wiskoza jest dobra.

#5 Share Wojtek_58

Wojtek_58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:55

A wiatrak jest jak napędzany?

Napęd idzie przez pasek wielorowkowy, a w wiatraku jest wiskoza.

może pasek luźny

Pasek jest nowy i napięty.

a może wisco się skończyło
nie doczytałem jesteś pewny że wiskoza jest dobra.

Mechanik stwierdził, że jest dobra. Zasugerował, że może być wina korka od naczynia wyrównawczego.

#6 Share Onerif

Onerif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:13

Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach na moje oko to wiatrak za wolno się kręci i za słabo to się wszystko chłodzi :)

#7 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:22

Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach korek też może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach Dzisiaj, 09:44
  •  

#8 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 15:27

Też mam Aresa 816 i mam problem bo drugi raz mi się zdarzyło że kręcie silnikiem a ciągnik nie chce zapalić, dymku też nie puszcza. Ostatnio w wrześniu mi się to zażyło, sprawdzałem wtedy czy nie jest zapowietrzony i wiązki z kablami i cud się zdarzył i zapalił. Potem aż do dziś problemów nie było. On ma silnik JD6068, do pompy paliwowej dochodzą dwie wiązki elektryczne i tak się zastanawiam czy może zawór od pompy się nie zacina, wtedy paliwa do pompy nie puści i nie chce zapalić. Jakieś sugestie ktoś ma?

#9 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:40

Claas Ares 826 - problem ze wzorstem temperatury silnika na wolnych obrotach może pompa wodna jest na wykończeniu, ,,,

#10 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 22:37

Powiem wam że w Aresie 696 mam identyczny problem z temp i tak się właśnie zastanawiam nad korkiem w zbiorniczku ja mam akurat założony od osobówki bo oryginalny mi pękł, miałem wymieniać termostat ale jak tu kolega pisze że wymienił i nie pomogło to chyba sobię odpuszczę jeszcze tak się zastanawiam nad zapowietrzeniem układu czy przypadkiem nie ma gdzieś powietrza i przez to termostat sie przycina? miałem mały wyciek z węża i co jakiś czas dolewałem płynu bo nie było czasu usunąć usterki  więc powietrze mogło się dostać :wacko: mam jeszcze do was pytanie, czy na zimnym śilniku np na drugi dzień po jeździe  jak odkręcicie korek od zbiornika to jest w nim jakięś ciśnienie??

:) :)

#11 Share Wojtek_58

Wojtek_58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:52

Powiem wam że w Aresie 696 mam identyczny problem z temp i tak się właśnie zastanawiam nad korkiem w zbiorniczku ja mam akurat założony od osobówki bo oryginalny mi pękł, miałem wymieniać termostat ale jak tu kolega pisze że wymienił i nie pomogło to chyba sobię odpuszczę jeszcze tak się zastanawiam nad zapowietrzeniem układu czy przypadkiem nie ma gdzieś powietrza i przez to termostat sie przycina? miałem mały wyciek z węża i co jakiś czas dolewałem płynu bo nie było czasu usunąć usterki  więc powietrze mogło się dostać :wacko: mam jeszcze do was pytanie, czy na zimnym śilniku np na drugi dzień po jeździe  jak odkręcicie korek od zbiornika to jest w nim jakięś ciśnienie??

W zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego powinno być ciśnienie bo cały układ chodzi w ciśnieniu do 0,9 bara i korek powinien być o takim zabezpieczeniu. Powinno pisać na nim 0,9 bar.

#12 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 22:56

Dzięki kolego, w wolnym czasie zerknę jak jest inny to wymienie

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share PiotrekSysak

PiotrekSysak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 11:07

W zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego powinno być ciśnienie bo cały układ chodzi w ciśnieniu do 0,9 bara i korek powinien być o takim zabezpieczeniu. Powinno pisać na nim 0,9 bar.

To tylko zawór bezpieczeństwa, korek.... chroni przed rozerwaniem lub nadwyrezeniem chłodnicy, lub węży.