Quercus78

Zetor 9540 jaki do niego agregat?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Quercus78    5

Witam wszystkich użytkowników Zetorów 9540. Poradźcie mi ze swojego doświadczenia z jakimi agregatami uprawowo siewnymi pracujecie? Chcę kupić bierny ( zębowy, 3 rzędy) agregat Tolmet Polon z przednim wałem strunowym i tylnym też strunowym albo sprężynowym i siewnik amazone. Nie wiem czy mój zetorek da radę w 3 m czy może brać 2,5m? Bardzo proszę o radę posiadaczy tych ciągników.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czechu59    0

Ja ciągam swoim Zetorem agregat uprawowo siewny Unia Ares+Poznaniak. Daje radę ale za mało obciążników mam i na pełnym zasypie skrzyni lekko go podrywa do góry. Jedyny problem to obciążniki o moc się nie martw. Pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

ja siałem 8540 agro maszem 3m wał 2żędy zębów packer + amazone d8 dawał rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

W katalogu piszą że waga samego agregatu 3 m to 990 kg a zapotrzebowanie na moc to właśnie 95 KM. Myślę że mocy to faktycznie starczy tylko z tym podnoszeniem 990 kg + siewnik + zboże to na moje oko z 1,6 tony niby nie wiele ale może lepiej brać 2,5 m i mieć zapas wszystkiego. Ciągnika nie zamierzam zmieniać bo jest OK.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie wiem jaki masz siewnik ale mimo wszystko brał bym 3 metry. 2,5 m robiłem aktywnym czyli brona wirowa plus siewnik amazone to nie czuł go w ogóle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

obecnie mam poznaniaka ale chce kupić amazone d7 lub d8 więc kupię do agregatu 2,5 lub 3 m. Boje się tylko że przy 3 m zestawie będę musiał dużo na przód włożyć. Nie chcę bardzo wyżyłować ciągnika


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja 10540 ciagam 3m kongskilde z wałem packera i na przednim tuzie mam 400kg obciążenia i tak przód ucieka na podniesionym rozłożony zestawie myślę że musisz dobrze dociazyc przód


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

wojtal24 a ile waży twój zestaw? Właśnie boję się tego co mówisz, bo 9540 to w sumie nie wielki i krótki ciągnik może lepiej jednak 2,5 m i mieć lepszy komfort?

 

pasiu66 skąd jesteś dokładniej bo ja też ze świętokrzyskiego , okolice Starachowic


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

2,7 m odpada bo chce zmienić poznaniaka na amazone d7 lub d8. Rozumiem że Ty też masz zetora 9540? a ile ważył ten zestaw którym pracowałeś? Bujało ciągnikiem na uwrociach? podpowiedzcie bo nie wiem co robić?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

 Mam agregat Niemeyer KR 250  z wałem Packera i waży on chyba ponad tonę i Poznaniakiem przy pełnym zasypie i 400 kg na przodzie w Proximie 95  i przy rozłożonym zestawie bardzo ciężko zawrócić , jeżeli jest złożony to jest w miarę stabilnie ale do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje  gdyby był ładowacz na pewno byłoby lepiej , tak więc moim zdaniem 3 m i siewnik to będzie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

kup 3m i dobre obciążenie na przód i będzie dobrze przecież są i agregaty lżejsze zależy też jaką masz ziemię czy lekka czy ciężką teraz mi się przypomniało znajomy ma 9540 i ciągną nim agregat 3m z silnikiem amazone d7 tylko agregat jest niemiecki i z przodu ma 450kg obciążenie dokrecone i jakoś jeździ tym zestawem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

No właśnie o to mi chodzi. Zaczynam się zastanawiać czy warto inwestować w uprawowo siewny. Mam kilka działek 1-3 hektarowych , długich na ok. 800m tam było by  OK , ale mam i takie gdzie jest 0,5 ha w kwadracie. Czy zysk czasu i paliwa na dużych działkach będzie na tyle duży , że zrekompensuje pierdzielenie się na tych kawałkach? Czy nie lepiej zainwestować w porządny agregat uprawowy np 4m (obecnie mam kultywator 3 m z podwójnymi wałkami strunowymi), do c3603p zapiąć amazone 3m (paliwa wiele nie spali) i też ogarne w miare szybko. Co Wy na to?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Nie doczytałem,że chcesz bierny agregat.

Mam również bierny Unia 2,7 m to ten z Ponaniakiemm idzie bardzo lekko i na pewno Twój ciągnik poradzi sobie z 3 m i Amazonką , a czy chcesz zestaw czy solo to juz sam musisz zdecydować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu i zapytam tutaj. Jakiej szerokości agregat uprawowy zakupić do tego ciągnika? 3,6 czy węższy? Gleby na jakich będzie pracował głównie lekkie często mozaikowate od gliny do lekkiego czarnoziemu. Jakiej firmy jak coś polecacie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Jeśli sam uprawowy bez hydropaku to 3,6 m śmiało , mocy wystarczy na bank. Ja sie boje o podnoszenie w przypadku 3m uprawowo siewnego. Masz może jakieś doświadczenia w tym temacie?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Decyzja podjęta. Kupiłem Amazone D8 2,5 m, więc będzie Tolmet POLON 2,5 m Muszę teraz tylko obmyśleć jaki tylny wał. Może coś poradzicie? Ziemie mam lekkie, więc packer odpada, a do rurowego nie mam przekonania.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Póżniej się dopiero skapłem,że to nie o mój ciągnik chodziło

A co myślisz o wale pierścieniowym?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

No to pozostaje strunowy. A o model pytałem się kolegi wyżej co pisał :)

 

Nie zaglądałem dawno do tego tematu. Ciągnik posiadam taki jak w temacie 9540. Prawdopodobnie wybór panie na agregat Agro Factory 3,6m. Stosunek ceny do jakości w miarę dobry, opinie na forum również. Jeśli mam dać za jakąś używkę czy to z zachodu czy nasz krajowy ponad 6tysi to wolę dołożyć troszkę i kupić nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Póżniej się dopiero skapłem,że to nie o mój ciągnik chodziło

A co myślisz o wale pierścieniowym?

 

Nie miałem do czynienia z pierścieniowym. Na moich ziemiach strunowy robi pięknie ale to zależy od agregatu bo miałem bometa 2.5m przez rok przy Zetorze to na 3 razy jeździłem i bryła była a Expomem Lech na raz i pięknie uprawi bo jest ciężki.

 

Ten Agro Factory to jak wypisz wymaluj Lech Expomu który mam i jestem zadowolony chociaż chciałem Unię Kombi ale dealer powiedział że mimo że Unia tańsza troszkę była to klienci częściej biorą Expom i nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj