Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który olej przekładniowy jest lepszy

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:13

Który olej przekładniowy jest lepszy Pompa jest nowa czeska wymieniona latem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który olej przekładniowy jest lepszy Dzisiaj, 08:16
  •  

#22 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 20:16

jak pompa pewna to albo zawór bezpieczeństawa (zaraz przy pompie) przepuszcza albo  oringi wywaliło na gałęzi łączącej dolną pokrywę z rurką a dalej z rozdzielaczem( też tu są dwa ) ,albo co też możliwe pękła ta rurka . Jak wymieniałeś pompę to nie ściołeś  przypadkiem oringów ?

Z tego co Opisujesz to zmniejsza się wydatek pompy wraz ze zmianą gęstości oleju - podnośnik działa normalnie czy też słabnie?

Edytowany przez DarekD, 16 styczeń 2016 - 20:20.

nowy

#23 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 11:14

jak pompa pewna to albo zawór bezpieczeństawa (zaraz przy pompie) przepuszcza albo  oringi wywaliło na gałęzi łączącej dolną pokrywę z rurką a dalej z rozdzielaczem( też tu są dwa ) ,albo co też możliwe pękła ta rurka . Jak wymieniałeś pompę to nie ściołeś  przypadkiem oringów ?

Z tego co Opisujesz to zmniejsza się wydatek pompy wraz ze zmianą gęstości oleju - podnośnik działa normalnie czy też słabnie?

Niestety nie ja tą pompę wymieniałem, ale po jej wymianie od początku miałem wrażenie  że gorzej podnosiła niż ta stara, a że olej był już zużyty, to myślałem ze wymiana go pomoże, a powiedz mi czy jak spuszczę olej i zdejmę tą dolną pokrywę to zrobię te naprawy? czyli wymiana zaworka i oringów?

A co do podnosnika to wydaje mi się że podnosi prawidłowo.

#24 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 15:31

jak odkręcisz ten dolny dekiel ( ostatni nad dolnym zaczepem ) to razem z nim zejdzie pompa ,zawór bezpieczeństwa , filtr magnetyczny . Pomiędzy deklem a korpusem tylnego mostu powinna być tulejka z oringami po zewnętrznej stronie . Może wyjść razem z tym deklem albo zostanie w moście . Sprawdź i załóż ewentualnie nowe oringi . Więcej od dołu nie zrobisz bo olej jest kierowany ku górze metalową rurką osadzoną w moście i połączoną z rozdzielaczem też tulejką z oringami -całość dostępna tylko po zdjęciu tzw . plecaka ( korpusu podnośnika z ramionami ) .

Jak nie masz pewności co do stanu i producenta pompy to nie można wykluczyć ,że ona jest winna .Jak wyciągniesz dekiel to posprawdzaj czy nie ma gdzieś nieszczelności na połączeniach wszytkich elementów . Będziesz też miał zawór bezpieczeństwa wkręcony w dekiel a odpowiedzialny za utrzyma nie właściwego ciśnienia w całej hydraulice .Choć to rzadko bywa ,ale może być nieszczelny -identyczny pasuje od popularnej 60-tki.

Tu masz starszego typu ,ale brakuje tylko filtra magnetycznego  ,reszta podobna .Ten długi trzpień to zawór bezpieczeństwa  ( zaznaczony zielono )  a czerwonym masz otwór ,w który wchodzi tulejka z oringami  :

Załączone pliki

Edytowany przez DarekD, 19 styczeń 2016 - 15:44.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 21:33

Który olej przekładniowy jest lepszy DarekD dzięki za podpowiedz, na moje oko to właśnie w tych elementach tkwi przyczyna, bo pompa jest nowa czeska, sam kupowałem a po jej wymianie nie zauważyłem zadnej poprawy a wręcz przeciwnie miałem wrażenie że gorzej podnosiła od starej, jak się trochę ociepli to wymienię te dwa oringi i zawór bezpieczeństwa

#26 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2016 - 15:11

Kurde a ja nadal mam problem z tym turem :(  wyjąłem pompę powymieniałem oringi  na nowe,  jeszcze dokręciłem pompę bo od tego gazowania odkręciła się od podstawy i znowu po zalaniu olejem wszystko śmigało bardzo pięknie ale tylko jeden dzień, na drugi dzień problem powrócił, znowu trzeba gazować żeby podnieść tura i nie wiem czy może coś się zapowietrza? bo co jest jeszcze dziwne to,  że jeśli wjadę prawą stroną traktora w dołek tak żeby byłt przechył to podnośnik podnosi ładnie a jak jest w poziomie to lipa już nie podnosi, jeśli coś Wam przyjdzie do głowy to piszcie, choć wydaje mi się że bez mechaniora się nie obejdzie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:12

problem udało mi się rozwiazać samemu przez przypadek, a mianowicie wystarczyło podnieść tylny podnośnik i tur śmiga jak nigdy dotąd