Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który olej przekładniowy jest lepszy

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:07

Witam

tak jak w temacie proszę o opinie który olej przekładniowy do skrzyni biegów do zetora 6245 Waszym zdaniem  bedzie lepszy,

czy olej FUSHS AGRIFARM GEAR 80W-90

czy może AGROL U firmy LOTOS.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który olej przekładniowy jest lepszy Dzisiaj, 11:14
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:13

Który olej przekładniowy jest lepszy fuchs jest lepszy.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:26

Lepszy ale czy jest sens do zetora tyle droży olej zalewać? Agrol U jak najbardziej się sprawdzi. 

Czym masz zalane inne ciągniki? Bo też jest taka kwestia, że warto w każdym mieć to samo jak są wspólne maszyny na hydraulikę.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:32

Który olej przekładniowy jest lepszy myślę że do niego wystarczy agrol u .bo fakt fuchs droższy i to sporo

#5 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:35

w tej chwili w zetorze i w ursusie c 330 mam zalany hipol, i właśnie w zetorze chcę zmienić na inny ponieważ, teraz jak są takie mrozy to strasznie cięzko mi hydraulika chodzi.

#6 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 152 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 08:37

Który olej przekładniowy jest lepszy 80w90 do hydrauliki się nie nadaje bo jest poprostu za gęsty a w takie mrozy jak są teraz to już w ogóle będzie z niego dosłownie kit. lepiej zalej agrol stou plus 10w30
:-)

#7 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:43

80w90 do hydrauliki się nie nadaje bo jest poprostu za gęsty a w takie mrozy jak są teraz to już w ogóle będzie z niego dosłownie kit. lepiej zalej agrol stou plus 10w30

Grabos 1981 ale czytałem ze to jest olej przeznaczony do nowoczesnych maszyn i ciągników, a mój jest juz staruszek i ten olej co piszesz moze być za rzadk,i  a co za tym idzie latem mogą być wycieki.

chyba jednak zdecyduję się na AGROLU

#8 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:59

można byłoby tylko na zimę zalewać rzadszym ale czy pozostałości jednego i drugiego się później nie pogryzą ?  Inna sprawa lekkie zimy póki co zapowiadają

nowy

#9 Share Slaszmh9014

Slaszmh9014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 08:14

Który olej przekładniowy jest lepszy 10w30 shell spirax mamy w ursusie h9014 i w zime smiga z turem bez problemu w belarusie znajomego jest hipol 80w90 to w zime ciężko chodzi a w mrozy tragedia zwyczajnie jest za gęsty na temperatury minusowe. Z drugiej strony to raczej 10w30 nie nada sie to tej kostrukcji bo tam jest dedykowany 80w90 a po ile ten fusch ? moze jak zalejesz lepszym 80w90 to nie bedzie problemów takich

#10 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 15:14

fusch kosztuje 90zł za 5l a Agrolu 54zł  więc jeśli jeśli tak jak mówicie że w zupełnosci mi wystarczy olej Agrolu to go kupuję i zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 14:48

Który olej przekładniowy jest lepszy Panowie teraz to już zgłupiałem, Wy mi tu piszecie że agrolu jest to dobry olej do zetora a gość w sklepie mi powiedział że ten olej to jest jak woda i jest dobry ale do Fergusona, a do zetora žeby lać Hipol

Edytowany przez artoni, 08 styczeń 2016 - 14:49.

#12 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 08 styczeń 2016 - 16:21

Ja mam w c 330 zalany olej hydrauliczno-przekładniowy UTTO czyli dość rzadki tez dlatego że ciezko pracowała hydraulika bo na codzień chodzi z turem wywaliłem hipol. Też kazdy opowiadał, że się nie nadaje bo za rzadki i słabo ciepły bedzie podnosił. Go..wno prawda hydraulika całkiem inaczej pracuje czy to zima -15 czy to upalne lato co zauważyłem to ciszej pracuje skrzynia pomimo ze ma swoje lata. W c 360 na wiosne tez bede zmieniał na UTTO. Może agrol inaczej bo to najniższa półka ale ja mam z trochę wyzszej połki i naprawdę polecam. Znajomy ma tez zalany c 360 takim samym olejem jak w nowej Valtrze niewiem dokladnie jaki to jest ale napewno rzadki i tez sobie chwali ze lepiej pracuje hydraulika.

Edytowany przez Milosz27, 08 styczeń 2016 - 16:23.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#13 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 16:38

ja Ci napiszę tak . Mam książkę napraw do Zetorów serii 7540-10540 i jest w niej tabelka ,w której producent podaje jakiej gęstości i jakości oleje stosować w tych ciągnikach . Jeśli chodzi o skrzynię ( połączona jest z mostem tylnym ,podnośnikiem ,zwolnicami sterowanie wom-em i wzmacniaczem ) to zaleca olej przekładniowy 80W90 czyli przekładając na nasze warunki typowy hipol 6. Jest też przy parametrach oleju gwiazdka i na dole informacja ; "ze względu na trwałość mechanizmów  napędowych nie stosować 10W30 " . Dlaczego o tym przestrzegają ?Książka przeznaczona jest  na rynek kanadyjski i podejrzewano ,że ktoś może powszechnie tam stosowany ,rzadki olej przekładniowy wlać do skrzyni Zetora . 

Ja na Twoim miejscu to zadzwoniłbym do serwisu Zetora w Kaliszu i zasięgnął porady -czy absolutnie nie można zalać rzadszym ? Niech się chłopaki pogłowią !

Edytowany przez DarekD, 08 styczeń 2016 - 16:43.

nowy

#14 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 16:26

Który olej przekładniowy jest lepszy A czy po wymianie oleju trzeba odpowietrzac instalację czy sama się odpowietrza? bo dziś wymieniłem olej wlałem hipol i nadal bardzo ciężko tur podnosi,tylko na początku ładnie podnosił a potem olej się spienił i beloty już nie podniósł

#15 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 17:30

skrzynię zalewasz i wszystko -oczywiście trzeba sprawdzić poziom oleju na bagnecie - nic nie odpowietrzasz . Dziwne że się pieni bo efekt piany to zassysanie powietrza przez pompę a ta jest na samym dole więc powinna być cała zalana olejem i nie możliwości żeby ciągnęła powietrze . No chyba ,że masz jeszcze dodatkową  na zewnątrz .  Jak Masz tura to zgodnie z instrukcją należy wlać ,bodajże 7 litrów więcej niż normalnie -to samo dotyczy pracy z wywrotką .

Może masz go za mało i przez to się pieni ?

nowy

#16 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 09 styczeń 2016 - 21:59

Który olej przekładniowy jest lepszy A masz dodatkowy rozdzielacz do tura ? Bo jak tak i masz wolny splyw powyzej poziomu oleju to tez bedzie sie pienil. Ale tak czy tak jak do pracy z turem polecam olej jak pisalem wyzej naprawde bedziesz zadowolony praca szczegolnie w mrozie calkiem inna na hipolu to niedosc ze ciezko to bardzo mozolnie a na tym co mam teraz naprawde niebo a ziemia ladnie plynnie wszystko chodzi.

Edytowany przez Milosz27, 09 styczeń 2016 - 22:26.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#17 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:01

Który olej przekładniowy jest lepszy Rozdzielacz mam zamontowany z boku po stronie baku jakiejś dodatkowej pompy nie ma a oleju wlałem 25l, mi się wydaje że tu jest problem z tym zasysaniem powietrza przez pompę tylko gdzie co i jak? A powiedzcie mi czy przez nieszczelną pokrywę pompy może zasysać powietrze? Bo w jednym miejscu mi lekko kapie i chcę to uszczelnić ale dopiero na wiosnę jak będzie trochę cieplej bo sporo z tym roboty.

#18 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:24

pompę masz w dolnej pokrywie ,pod tylnym mostem i jak jest właściwy poziom oleju w skrzyni to nie ma ona mozliwości zassać powietrza.  Otwór ssący jest w pobliżu pompy .

Opisz dokładnie jaki jest problem: podnosząc szarpie ,wolno podnosi czy nie da rady podnieść ?

nowy

#19 Share artoni

artoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:53

pompę masz w dolnej pokrywie ,pod tylnym mostem i jak jest właściwy poziom oleju w skrzyni to nie ma ona mozliwości zassać powietrza. Otwór ssący jest w pobliżu pompy .
Opisz dokładnie jaki jest problem: podnosząc szarpie ,wolno podnosi czy nie da rady podnieść ?

No więc wczoraj po tuż po wymianie oleju tur podnosił pięknie, ale po chwili zaczął coraz wolniej podnosić nie szarpać ale trzeba było gazować wywiozłem 3 razy oborniki krokodylem ale potem beloty już nie dał rady podnieść,jeszcze wieczorem wyjąłem filtr olejowy ten przy baku bo myślałem że może nie przepuszcza oleju i na pusto trochę lepiej podnosił ale to nie jest to co być powinno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:04