Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłączenie zaworu sterowania przyczepą

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek3512

krzysiek3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:26

Witajcie, 

Chcę prosić was o radę. Problem dotyczy podłączenia zaworu sterowania przyczepą do układu hamulcowego ciągnika w Kubocie M7060. W mojej instalacji zastosowano zawór WABCO 4700152030 ( taki jak pod tym linkiem http://www.kramp.com.../4700152030 Zawór+sterujący+przyczepy). W zaworze tym są dwa wejścia sygnałowe, sterujące otwarciem poprzez ciśnienie oleju hydraulicznego w układzie hamulcowym oznaczone jako p41 i p42. W środku zaworu znajduje się dwustopniowy tłoczek.

Dobra, nie będę się rozpisywał na temat zasady działania. Konkretnie, w moim przypadku ciśnienie podłączone tylko do jednego z tych wejść p4, doprowadzone z odpowietrznika hamulca prawego koła. Drugie jest nie wykorzystane. I w tym tkwi problem, że zawór zadziała i przyczepa zacznie hamować momencie, gdy koła ciągnika już prawie ulegają zablokowaniu. Trzeba użyć stosunkowo sporej siły na pedale hamulca, by zawór zadziałał. Dochodzi do tego, że przyczepa zaczyna hamować później niż ciągnik, więc dochodzi do bardzo niebezpiecznej sytuacji, bo jeżdząc innymi ciągnikami. Zgłaszałem problem do serwisu, lecz nie dostałem jednoznacznej i jasnej odpowiedzi. Zmuszony będę chyba użyć mocniejszych argumentów, oddać to i odzyskać kasę, jeśli nie będą w stanie tego poprawić, bo jak dla mnie nie działa to tak jak należy. Tłumaczą się tym, że oni już dostają gotowy zestaw i schemat podłączenia od producenta.

Proszę was o opinię w tej sprawie, a jeśli w waszych ciągnikach jest również taki zawór, to podeślijcie fotkę jak to jest podłączone. 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Krzysiek 

Załączone miniaturki

• 20151230_125556.jpg
  • 20151230_125445.jpg

Edytowany przez krzysiek3512, 05 styczeń 2016 - 15:30.

Ursus C-330
&
Ursus 3512
---------------
Nic mi więcej nie potrzeba

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłączenie zaworu sterowania przyczepą Dzisiaj, 18:25
  •  

#2 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 18:28

Masz jeszcze dźwignię do regulowania zaworu która jest od strony korpusu skrzyni biegów, może tam tkwi problem - ustawienie na dwa sygnały sterujące a nie jeden.

Tutaj możesz wpisać nr katalogowy zaworu i znajdziesz rysunek oraz informacje techniczne o tym ustrojstwie niestety nie ma nic po polsku...

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krzysiek3512

krzysiek3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 18:50

Ta dźwignia z cięgnem jest o sterowania ręcznym. Czasem właśnie tak uruchamiam hamulce w przyczepie, lekko podniosę ręczny, traktor jeszcze nie hamuje, a w przyczepie już hamulce działają. 

Mi kolego chodzi o to, żeby zobaczyć jak to jest w innych markach rozwiązane np, NH, ZETORZE, itp. Bo w serwisie powiedzieli, że podłączenie drugiego przewodu nic nie pomoże. Chcę mieć lepsze dowody i pewność

Ursus C-330
&
Ursus 3512
---------------
Nic mi więcej nie potrzeba