Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 01 lipiec 2012 - 22:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @rmiecz8 ni chcę być wścibski, ale prosiłbym abyś zrobił parę fotek z twojego gospodarstwa .
Ja za tą cenę nie kupiłbym teraz fendta, Valra nie pamiętam już ile ale taki full wypas nie będzie wcale mniej kosztowała niż Fendt.
Dzisiaj zastanowił bym się nad MF z skrzynią dyna Vt full wypas taki ,że aby GPS nie ma kosztuje na dzień dzisiejszy 90 tyś ojro (7480) .

Edytowany przez andrzej2257, 01 lipiec 2012 - 22:18.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 22:03
  •  

#1242 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam. Mam przed sobą nie mały orzech do zgryzienia, bo szukam ciągnika marki tylko i wyłącznie JD lub NH o mocy od 105 do 130 koni, 4 cylindry, wraz z turem z samą łyżką do ziemi, przednim TUZ, amortyzowana kabina i przednia oś oraz sterowanie GPS, w cenie od 200 do 300 tys. zł. W związku z powyższym ciągnik miał by pracować głównie bo w 50% z turem oraz przedni TUZ przy odśnieżaniu czy przepychaniu ziemi, 30% transport przyczepa 10t, a pozostałe 20 % to opryskiwacz, rozsiewacz i pomoc w oraniu koledze 6 cylindrowemu. Problemem jest moja nieznajomość marki NH. Bo w zasadzie nie potrzebuję żadnych informacji na temat JD czego nie mogę powiedzieć o NH. W ogóle nie łapię co to są te NH plus, elite delta itd. Nie wiem jakie skrzynie są w nich montowane, jak się sprawują w konkretnych pracach i jakie mają gabaryty i do jakiego sektora prac jest przeznaczona dana seria. Może dla ułatwienia dodam że szukam konkurenta dla JD 6125R z skrzynią na 4 biegi pod obciążeniem. Dobrze by było gdyby masa NH była większa niż JD no i cena, mniejsza oczywiście. Aha, czemu tylko NH i JD? Ponieważ podczas negocjacji ceny chcę się podpiąć pod osobę kupującą kombajn, a kombajn ma być albo JD albo NH. Dwie maszyny u jednego dilera = większy upust.

Proszę o wasze propozycje. Pozdrawiam.

EDIT: zapomniałem dodać że ciągnik z tym turem nie będzie jeździł w żadnych budynkach, a w związku z tym nie musi być zwinny, ani mały. Wręcz przeciwnie, atutem byłoby gdyby był wielki i ciężki, co przydało by mu się w pracach z ziemią i śniegiem. Z tym że musi pozostać przy 4 cylindrach ze względu oszczędności paliwa.

Edytowany przez damianzbr, 01 październik 2012 - 19:54.

#1243 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? trochę zły dobór marek :P bo jeśli cena ma znaczenie, to JD będzie co najmniej 20% droższy, ale i o te 20 % lepiej wykonany :) z kolei nowe JD w lekkiej pracy będą miały problem z oszczędnością paliwa, ze względu na filtr cząstek stałych ( za postem http://www.agrofoto....65/#entry999754 )

#1244 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:43

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tu masz parę danych http://agriculture.n...screen_plo.html

#1245 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 październik 2012 - 21:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jeśli chodzi o oszczędność paliwa przy 4 cylindrach to nie miałem na myśli przejazdów na pusto, czy stania na włączony silniku bez wykonywania pracy itp.. Obecnie użytkuję 6 cylindrów i zauważyłem pewną tendencję, podczas wykonywania średniej pracy takiej jak transport czy wysiew nawozów (po zaoranym polu przy masie zestawu około 9t) spalanie nie jest zadowalające, natomiast przy pracy maksymalnie ciężkiej spalanie jest większe, a mimo to jest zadowalające. Wniosek taki, jeśli nie wykorzystamy 100% mocy z 6 cylindrów spalanie nie wyjdzie ekonomicznie w stosunku do wykonanej pracy.
Wracając do mojego dylematu to wydaje mi się że ciągnik podczas większości prac będzie wykorzystywał od 50% do 80% mocy, dlatego też umyśliłem sobie że to ma być 4 cylindry. Czy dobrze wnioskuję?

Cena jak najbardziej ma znaczenie. Z tym że na ten cel mam od 200 do 300 tys. zł i zdaję sobie sprawę że JD z pewnych względów kosztuje 10 denarów a NH 8 denarów. Decyzję czy chcę kupić mercedesa czy tylko poloneza podejmę dopiero wtedy gdy już będę znał kwotę upustu. Krótko mówiąc wolę słabego poloneza (po ekstra upuście) za pół darmo, niż ekstra trwałego mercedesa za zbyt wygórowaną cenę nawet jak na mercedesa.

P.S. Mam nadzieję że użyte porównania nikogo nie obrażą bo były to porównania czysto teoretyczne i zdaję sobie sprawę że NH nie jest żadnym ,,polonezem,, wśród ciągników.

Która seria NH z 4 cylindrowym koniem jest ciągnikiem masywnym nowej generacji produkowanym od niedawna i może ma np. silniki 4 w ramach 6 cyl. Jak to było w JD 6530. Proszę o poradę.

EDIT: dzięki ysy, zbyt długo miałem otwarte okno pisania posta i nie widziałem Twojej wyp.

Edytowany przez damianzbr, 01 październik 2012 - 21:14.

#1246 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 październik 2012 - 21:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? w twoim wypadku z nh to t 6000 sprawdzi się w ładowaczu

#1247 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 02 październik 2012 - 22:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Od wczoraj już mniej więcej się zorientowałem w temacie NH i mój dylemat to NH T6.150 vs JD 6125R :wacko:

#1248 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 16:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam.
Jaki ciągnik polecacie około 120 km używany cena max 75tys rocznik 2000+ max 6 tysiecy Mth.
Myślałem nad pronarem 1221.
Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam.

#1249 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 20 grudzień 2012 - 16:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Połączone

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#1250 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ciezko Ci bedzie coś znleżc w tych kryteriach ale Pronara wolałbym juz coś takiego:
http://otomoto.pl/sa...se-A225175.html
lub:
http://otomoto.pl/re...0z-A232503.html

To juz inna pułka jakościowa, inny komfort inny świat ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share pietluch

pietluch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:49

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ciągnik będzie służył do prac polowych i pracy przy bydłu ?

Edytowany przez pietluch, 27 grudzień 2012 - 20:42.

#1252 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 27 grudzień 2012 - 16:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ma to być nowy czy używany??
Jaką sume chcesz na niego przeznaczyć??

Tu może coś znajdziesz:
http://www.agrofoto....-jakiej-stajni/
http://www.agrofoto....agnik-na-50-ha/

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 styczeń 2013 - 13:42.

#1253 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 13:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam!
Mam takie pytanie które mnie zaczyna mocno dręczyć , a mianowicie:
Zastanawiam się nad wyborem ciągnika .
Związane jest to z tym że prawdopodobnie znów zbliżają się dotacje z Uni na rolnictwo i chciałbym wziąć jakąś maszynę .. :D
I teraz pytanie , jaką wybrać ?
Żeby był w miarę przystępnej cenie , był w dosyć masywny , komfortowy ...
Posiadam juz 2 ciągniki Deutz-fahra ale nie wiem czy nie zainwestować w jakiegoś JD bądź Fendt,a ..
Prosze o wskazówki gospodarzy którzy mają taki sprzęt przed domem :)

#1254 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kolego wszystko zależy ile chcesz kasy na to przeznaczyć jak JD tak i fendt to dobre ciągniki różnica jest taka ze fendt jest minimum 30 procent droższy

#1255 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? O ile bendą dotacje to dopiero na przełomie 2015-2016 a więc prawie 3 lata ceny zmienią się kilkanasicie razy dojdą nowe modele itd. także nie rozumiem po co już teraz się nad tym zastanawiać teraz ???? A tak nawiasem mówiąć na dobrego Fendta o takiej mocy ok 200 kucy to tych dotacji z uni jest mało haha ;)

#1256 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ale widzę że każdy ma z tym problem , jeżeli KTOŚ INNY chce coś kupić ..
Wybacz ale to chyba MOJA sprawa co kiedy chce kupić , ja się tylko doradzam ...
Po 2 to ciągnik ma mieć 115-125 nie jakieś monstrum

#1257 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Polecam Ci ZETOR FORTERRA 125 lub ZETOR PROXIMA POWER 120.Przykładowa oferta sprzedaży nowej forterry http://otomoto.pl/ze...228.html.Oferta proximy http://moto.allegro....2903307235.html

#1258 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Sprecyzuj czy głównym kryterium ma być moc, cena (nie podana jeszcze) czy marka- między John Deere a Fendtem.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1259 Share Deny

Deny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:34

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kryterium ?
Praktycznie wszystkie z nich.. Cena , moc podana (Tylko ta 115-125) , marka (podałem tylko przykłady) moze być i inna .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja bym stawiał na Jd tańszy od Fendta a tak samo moze pracowac a resztę pieniedzy możesz przeznaczyc wtedy na coś innego ;)