Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Skąd wiesz jaki jest koszt produkcji Vario? Skąd to 10%? Fendt to nie tylko skrzynia, to cała masa nowoczesnych rozwiązań(a badania kosztują), bogate wyposażenie w standardzie. To niestety musi kosztować.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 19:42
  •  

#1222 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:28

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:57.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#1223 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:31

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja z wnioskiem formalnym, może by tak dla trolla coś na ochłodę bo szkoda forum na jego śmiecie :wacko:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gonzobonzobong
(nie chciało mi się przepisywać nicku to go skopiowałem i wywaliło dużą czcionką)
MF nie weźmie rozwodu z korbankiem to jeden koncern robi swoje

akurat kupując fendta w niemczech wyjdzie drożej niż u Korbanka :) Przynajmniej w tych dwóch przypadka o których słyszałem od Wuja i co ci w Valtrach nie pasuje? Dobre ciągniki lepsze od Fendta bo nikt na nich monopolu nie ma :)

Edytowany przez Lukasz1987, 23 kwiecień 2012 - 20:46.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1224 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:42

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

#1225 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? nie nie to o trollu to nie o tobie, już edytuje post, żeby było wszystko lepiej widoczne
wybacz
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1226 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:56

akurat kupując fendta w niemczech wyjdzie drożej niż u Korbanka :) Przynajmniej w tych dwóch przypadka o których słyszałem od Wuja i co ci w Valtrach nie pasuje? Dobre ciągniki lepsze od Fendta bo nikt na nich monopolu nie ma :)

Poważnie myślisz, że Valtra jest lepszym ciągnikiem? Chodzi mi tylko o technologie, pomijam marketing, sieć sprzedaży itp.

#1227 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:34.

#1228 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a jak tato ci powie, że masz iść spać, to chyba odłożysz zakupy tira i tego 936 na jutro? :lol:

#1229 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:23

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:34.

#1230 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Panowie prowokujecie się do kłótni !!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:25

ach te dzieci ;)

"Nowy na imprezie" ;)

@rmiecz8
Ostatnie ostrzeżenie, jeżeli się nie ogarniesz ze swoimi wypowiedziami, wylatujesz na tydzień.

#1232 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:36

#1233 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nie myślę Ja tak uważam :)
n82 i n91 HT proste ciągniki o intuicyjnej obsłudze, można spokojnie bez obaw dać pracownikowi i nie sr**, żarem, że nam zjadą skrzynię za 28 tysięcy złociszy. Jest w niej wszystko co potrzeba do codziennej pracy. Prosta obsługa, prosta konstrukcja powoduje w razie awarii łatwe do usunięcia usterki za przyzwoite pieniądze. n91 Stryja ma już ok 7,7-8 tysiaków nabite Ojca n82 (tą praktycznie nie jeździłem) ale 5 ma na pewno bo wóz paszowy ją katuje. Jeśli robić w nich należycie przeglądy i czyścić okresowo filtry to w nich się nie ma co psuć. Komfort niezbędny do wielogodzinnej pracy zapewniają. Ergonomię też mają wg Mnie na wysokim poziomie.
T182 versu z tych to jesteśmy wybitnie zadowoleni, bo ciągniki poza gospodarstwem zostały w dużej mierze kupione z zamiarem wykorzystania w firmie, dużo pracują w transporcie, mają stałą obsadę pracowników, od zimy 2009 już ma 4,8 tys. h nabite, druga 2,5 od 2010, trzeba przyznać, iż są już znacznie bardziej rozbudowane pod względem elektroniki niż HT. Pochwalić należy skrzynie, za dobre ze stopniowanie przełożeń oraz to że szybko reaguje na zmianę zakresów. Silnik nad osią to jest coś pięknego w pracach polowych po prostu dla Mnie ideał, ciągnikami innych marek o mocach 175KM znamionowej w R24 pracowałem na testach w gospodarstwie rozkład mas w fińce robił swoje
Pracują w polu a jak skończą to do przyczep i transport. Pracownicy spędzają w nich po 7,5h dzienni , regularny przegląd i ciągnik sprawuje się świetnie. Ergonomiczny wygodny z dobrym wyposażeniem skompletowaniem wg naszych oczekiwań, a kup fendta z wyposażeniem jakie ci jest potrzebne, zawsze coś niepotrzebnego Ci dorzucą

W obu przypadkach oczywiście występują awarie bo przy takiej eksploatacji sprzętu jak jest u nas to normalne, że coś nawali. (pomijam serwis, ale w końcu mamy dobry :) ) Ojciec i Stryj wychodzą, z założenia, iż maszyna musi na siebie zarabiać i nie ma takiej opcji, że ciągnik zrobi kilka godzinek przykładowo 400 tylko tłucze się nim ile wlezie. Chyba z Francji im to zostało, bo tam to norma jak ciągnik robi ponad 1000h rocznie, a 1500 to niemal standard.
Niektórzy płaczą, że części eksploatacyjne są drogie, kwestia gdzie się kupuje, na rynku jest tyle zamienników, lub oryginałów tylko bez znaczka, że drogie przeglądy to mit. Jak dla Mnie Versu to nie mal ideał :) pod względem jakość/cena
Mieliśmy Fendta 818 Vario na testach ( tu ukłon w stronę Korbanka bo 3 tygodnie go męczyliśmy) Także mam punkt odniesienia do Versu, biorąc cenę i wyposażenie to Fendzik wypadł nie za ciekawie, cenowo niemal było to samo, ale u nas (wschód) ciężko o części do fendta i eksploatacja wyszła by na jego niekorzyść (dobra bez serwisu) w spalaniu mimo wielkich zapowiedzi napalonego na sprzedaż 2 sztuk ( również dla sąsiada, bo miał kupować razem z nami (Ojcem)) sukcesu nie było, a kierowca pracował 4 lata na gospodarstwie gdzie jeździł Vario, także obycie ze skrzynią i ciągnikiem miał, komfortem też nie wygrał, jedynie ... bajerami, ale z ich powodu to tylko rmiecz8 ciągniki kupuje. Aha skrzynię w Valmecie nasi mechanicy zregenerowali, także mam nadzieję, że versu nie będzie stanowiło w przyszłości dla nich problemu.Największy problem polega na tym, iż Ojciec w ostateczności ma wypożyczonego jednego fendziora, jednak jest on tylko do końca siania qq i nie pracuje w firmie, dlatego na jego temat się nie wypowiem. Bo go jeszcze nie widziałem i jakoś mi się nie chce :ph34r:

Jak będę chciał to sobie kupię tira

nie kupisz, Organizacja nie jest na sprzedaż :D

Edytowany przez Lukasz1987, 24 kwiecień 2012 - 07:06.

#1234 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:44

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:35.
post ni na temat

#1235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Przyłożyłeś się do odpowiedzi, ale nie odpowiedziałeś na to o co pytałem ;) . Prostota, intuicyjność to zalety, zwłaszcza jeśli ciągnikiem będzie jeździł pracownik. Mi chodziło jednak o coś innego, wg. mnie Fendt jest o jedną ligę wyżej jeśli chodzi o rozwiązania techniczne(skrzynie bezstopiową miał 10 lat przed Valtrą). Nie chodzi mi o dostępność części, cenę, tylko o to na co stać daną markę. Był na forum link do niemieckiego testu ciągników, Fendt nr1, Valtra na poziomie NH. Wspomniany 818 to jeszcze stara seria, myślę, że nowa 800 zrobiłaby lepsze wrażenie.

#1236 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 00:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? u mnie we wiosce jest 711 vario, tluka ponad 1000 mth rocznie, non stop przeciazony, w 2011 w wakacje mial 8000 mth i caly czas bezawaryjnie pracuje.

w gminie jest wyjatkowo duzo fendtow i nikt nie narzeka. robie za malo mth w roku, ale jakbym wiecej wykorzystywal sprzet to tez za fendtem bym sie ogladal i na nic mi testy i opinie, gdy widze co sie na wlasnym podworku dzieje.

Edytowany przez brzozak2, 24 kwiecień 2012 - 00:01.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1237 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 06:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak-a co się dzieje ?
@rmiecz-"
Jaro jeśli twoim sąsiadom zechciało się taki ciągnik kupić to dlaczego się śmieejesz. Jak chcą to mogą sobie kupić aby stał na podwórku. Ja sobie 939 kupuję aby pracował a na pokaz to przy okazji. "- fakt jesteś nowy na forum więc pewnie nie czytałeś (pisałem o tym kiedyś)-sęk w tym iż ten sąsiad doi ręcznie (!) 20 krówek a obornik usuwa widłami i taczką,ma nowe pługi ale ani razu nimi nie orał-wszystko obrabia c-330 i c-360-więc jak dla mnie to jest wystarczający powód .

#1238 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2012 - 07:13

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:35.

#1239 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 09:46

Przyłożyłeś się do odpowiedzi, ale nie odpowiedziałeś na to o co pytałem ;) .\ Mi chodziło jednak o coś innego, wg. mnie Fendt jest o jedną ligę wyżej jeśli chodzi o rozwiązania techniczne(skrzynie bezstopiową miał 10 lat przed Valtrą).

-prosta budowa, intuicyjna obsługa, ergonomiczna kabina to właśnie ich technologia, bo poskładać ciągnik do kupy z gotowych części to każdy głupi potrafi.
-silnik na osią w serii T
-wybór skrzyń biegów S-Vario, T i N-Versu, Direct o nim jeszcze niżej, 36+36, A 12+12, Fendt ma jedną Vario i nawet zapatrzeni w Fendta Niemcy zaczynają marudzić, że nie ma PSa
-wybór opcji wyposażenia, raptem Fendt zaczyna wprowadzać Power, Profi i Profi Plus, dlaczego? bo jednej opcji sprzedają za mało
-system obracania fotela w Fendzie to żywa kopia systemy Valtry :) tyle, że jeszcze zestaw wskaźników dołożyli
-kabina leśna, i cała seria kabin, Valtra jest pionierem w systemach bezpieczeństwa kabin, wyniosła to z Volvo, jako pierwsza i przez dłuższy czas jedyna spełniała ROPS/FOPS
-Twin Trac
-skrętny przedni TUZ
-wersje komunalne, leśne, rolnice, egzotyczne z naszego punktu widzenia Brazylia i Afryka
-kabina 4 słupki
-Oszczędne funkcje EcoSpeed i EcoPower

Direct dobry pomysł gorzej z wykonaniem, ale chłopaki się starają i opracowują własną bezstopniówkę. Patrząc na założenia skrzynia dużo ciekawsza pod względem technologicznym od Vario i ma większą sprawność.

Biorąc pod uwagę ilość wyprodukowanych Fendtów czytaj 8-11 tysięcy rocznie a Valtr w samej Europie 12-14 tysięcy to brak vario przez 10 lat jakoś jej nie szkodzi :)
Wiesz z tymi niemieckimi testami to jest tak, że fendt z pudła spaść nie może, już się spotkałem jak tej samej gazecie, ci sami ludzie robili testy valtra z tym samym silnikiem, skrzynią a innym wyposażeniem paliła im 3l więcej :blink: A nasze bliźniaczki jakoś palą tyle samo. :)
Nie mówię, że jest zły ale a mocno się cenii i jaką to niby ma technologię, że góruje nad Valtrą? Jedyna wyższość Fendta to to, że AGCO stara się na siłę robić nim konkurencję dla JD, gdyby nie to, to z Fendta nie wiele by już pozostało, bo sami Niemcy by go przy życiu nie utrzymali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 24 kwiecień 2012 - 11:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Do tego można jeszcze dorzucic:
- System Power Boost w modelu Valmet 8750 nazwany przez producenta SigmaPower który juz w 1997r. zdobył złoty medal DLG na Agrotechnice
- seria X - czyli ciągniki przegubowe :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫