Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @konny111,ostatnio przyjechał do nas chłopak zapytać o cenę MC C-Max 100 jak usłyszał cenę to powiedział "oj drogo w porównaniu do zetora". Ja jemu odpowiedziałem aby porównał wyposażenie obydwu ciągników. Jak się okazało dostał ofertę na Zetora Proxima gołego tzn. siedzenie standard jak 7211, bez obciążników, bez klimatyzacji , na skrzyni 10/2, bez przesuwnego zaczepu,bez zaczepu Piton Fix i na gorszym ogumieniu niż ma C-Max - Michelin, natomiast Zetor Mitas. Po podliczeniu opcji doposażenia zetora wyszło drożej.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 07:04
  •  

#1182 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 marzec 2012 - 10:11

ja tam bym wolal te 50-60 ktore mial bym dolozyc do ciagnika ktorego i tak nie wykorzystam na samochod z dobrym wyposazeniem lub zakup ziemi ;)

albo jeszcze lkepiej na maszyny uprawne, bo to one zwiększają plon a nie ciągnik :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1183 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:19

@konny111,ostatnio przyjechał do nas chłopak zapytać o cenę MC C-Max 100 jak usłyszał cenę to powiedział "oj drogo w porównaniu do zetora". Ja jemu odpowiedziałem aby porównał wyposażenie obydwu ciągników. Jak się okazało dostał ofertę na Zetora Proxima gołego tzn. siedzenie standard jak 7211, bez obciążników, bez klimatyzacji , na skrzyni 10/2, bez przesuwnego zaczepu,bez zaczepu Piton Fix i na gorszym ogumieniu niż ma C-Max - Michelin, natomiast Zetor Mitas. Po podliczeniu opcji doposażenia zetora wyszło drożej.

to tak z ciekawosci ile kosztuje ten c-max 100 i z jakim wyposazeniem, tylko podaj cene rzeczywista sprzedazy a nie twojego zakupu.

#1184 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Niestety przeprowadzka McCormicka z Doncaster do Włoch nie wyszła tej marce na dobrze. Dzięki jakości Landiniego marka dzisiaj traci wielu użytkowników. Polecam komentarze pod filmikiem:

#1185 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 25 marzec 2012 - 11:20

McCormick waży 6100kg, dzwiga z tyłu 7 ton, silnik 6 cyl, klima, obciążniki w std, kpl zaczepów w std, hydraulika 105 l/min,ogumienie Micheline. Natomiast Zetor ciągnik lekki waga 4600kg , krótki, 4 cylindry, udzwig max.5800 kg.

Mam przyjemność serwisowania G-maxa u nas w firmie i kilka zdań na jego temat mogę naskrobać.
Po pierwsze udźwig 7t to czysta abstrakcja, bo jest na siłowniku a nie na ramionach, Kvernelanda ED 100 5 skib nie podniósł, a waga 1900, udźwig potrzebny 6100 ( on z nim nie jeździ po prostu miał go przestawić.)
Dużym problemem tego ciągnika jest spalanie, ludzie piszą, że JD ciągnie ale ten to już przesadza. Ma mały zbiornik to fakt, ale ujdzie. Waga 5,9t w standardzie. Jakość spasowania elementów dość dobra ale z tego co wiem to zdarza się sporo niedoróbek, plastiki marne aby nie powiedzieć złe, ergonomia ujdzie takie 2,5/5. Jednak kilka elementów mogło by być lepiej rozwiązane. Z częściami niby są ale czasami denerwuje długi czas ich dotarcia do nas od Romanowskich, cena nie za specjalna czasami Fendowskie pierdoły są tańsze, już dwa razy latałem samochodem do nich, co w sumie nie jest żadną nowością bo do Korbanka też się zdarzało gonić.

P0 2 latach użytkowania i 4 tyś godzin jakie chłopaki na nim nabili, uważam, iż kabina mogła by być cichsza, plastiki mniej się ścierały, bardziej dokładnie by się go przydało zabezpieczyć antykorozyjnie,. staranniej poprowadzić i połączyć elektrykę. Hydraulika też raczej tych 100 l to nie ma albo są to jakieś inne litry.
Jeśli ciągnik ma robić w jakimś małym gospodarstwie to nie ma problemu, jednak dla firmy usługowej to za dużo pierdół siada a jest to niby ciągnik pozbawiony nadmiaru elektroniki
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#1186 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 14:48

wypowiedź handlowca Mc :) Ojciec miał na testach Mc jak jeszcze Roltex go miał. XTX145 jak dobrze pamiętam co ciekawe do teraz miał chociaż lifting? Nie wydaje Mi się. Z tego co wiem to dwóch mechaników którzy tam pracowali jakoś się nie wypowiadali o dużej sprzedaży tych ciągników a poczytaj ile to idzie teraz u Grzesia ;)

Nie wiem jak wyglądał w środku ten z 2007 roku XTX, ale zewnętrzny lifting był.

No i jeszcze coś. Liczba sprzedanych maszyn, im ich więcej tym łatwiej o części eksploatacyjne, które ze względu na większy popyt są bardziej dostępne w większej liczbie punktów a co za tym idzie konkurencja w sprzedaży powoduje, że są tańsze. Tutaj należy zaznaczyć, że Romanowski ma naprawdę świetne zaplecze części. Dodatkowo taki ciągnik łatwiej później sprzedać (choć nie po to się kupuje aby sprzedać), Mc za Roltexu sprzedali z tego co wiem 6 sztuk, ile ich było więcej to nie wiem. Zetora w 2007 albo 8 roku sprzedali w liczbie 300 sztuk :D.
Skoro jeden dealer miał obie marki i oba ciągniki są proste. Klient mógł porównać obie je na jednym placu. Zetor przy Mc wg Ciebie wypada słabo to skąd tak porażająca klęska Mc ? Uważasz, że głupi rolnik kupować coś gorszego specjalnie? Czy może twoje założenie jest błędne?

Byłem dwa razy u Romanowskiego i powiem, że baza część jest świetnie rozwinięta. Jak gadałem z jednym pracownikiem to mówił, że wartość części to kilka milinów złotych (nie pamiętam dokładnej wartości, a nie chcę skłamać, ale wydaje mi się że mówił 2mln, chodzi oczywiście o samego McC). Serwis też mają bardzo dobrze rozwinięty.
Co do Roltexu. Mój ojciec pracował tam jako handlowiec gdy mieli McC. Sprzedali chyba więcej niż 6 sztuk, ale wynik i tak był słaby. Przyczyna była jedna, PIENIĄDZE! Woleli sprzedać Zetora lub Pronara bo mieli większe marże na tych ciągnikach. McC mieli w ofercie bo chcieli mieć jakieś większe moce niż to co oferował Zetor. Teraz jak zajedziesz do nich i powiesz, że chcesz kupić ciągnik ok. 100KM, to co zaoferują? Na początek Claasa, a później dopiero Zetora. Gdyby im zależała na promowaniu i sprzedawaniu McC to myślę, że zamiast Zetora co dziesiąty czy co dwudziesty ciągnik sprzedać Kornika i wtedy sprzedaliby nie 6 sztuk tylko 30-40. Są dealerzy którzy w 2011 roku sprzedali po kilkadziesiąt sztuk McC.
Ludzie nie znają jeszcze dobrze McC dlatego boją się go kupować. Jeżeli jest kilku klientów to firma w której pracuje Grzesio organizuje wyjazdy do Romanowskiego. W grudniu 2011 zawieźli 3 klientów, efekt(?), dwóch kupiło. Pojechali zobaczyli całe zaplecze serwisowe oraz to, że na 12tys ha większość ciągników to McC. Porozmawiali z operatorami, sami pojeździli i się zdecydowali. Gdyby McC był taki wadliwy to czy opłacałoby się Romanowskiemu użytkować te maszyny na 12 tys ha? Wątpie..

Edytowany przez kony111, 25 marzec 2012 - 14:51.

#1187 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2012 - 15:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Łukasz, @mfm, @akpil konny to też handlowiec Mc ;)

Są dealerzy którzy w 2011 roku sprzedali po kilkadziesiąt sztuk McC.

nie sprzedali ich więcej niż 200 sztuk ;)

Ludzie nie znają jeszcze dobrze McC dlatego boją się go kupować

Jak nie znają toż większość to stare Case :D ani po prostu jak ursus nie mają kasy na modernizację i tak klepią cały czas to samo

jakbym miał za 2 bańki części to nawet nh mógłbym jeździć a co :lol:, albo nie nimi nie. Case Magnum :rolleyes:

Edytowany przez Profil usunięty, 25 marzec 2012 - 15:08.

#1188 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 15:11

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Raczej pieniądze mieli ale jednak Włoskie szefostwo ma trochę inne priorytety, chociażby w 2004 chyba był już gotowy VTX z przekładnią bezstopniową ale do dziś nic nie widać.

#1189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2012 - 15:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jakby mieli to by je dopracowali. A nie przez tyle lat klepali to samo i "zmienili światła"
Na niemieckich, francuskich forach pozytywnej opinii to też nie za bardzo mają.

#1190 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 15:21

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? No właśnie przeniesienie produkcji legendarnej serii Maxxum z Neuss do Doncaster już odbiło się na jakości. A produkcję we Włoszech lepiej przemilczeć.
@konny skoro Romanowscy są bezpośrednim importerem to dla nich te McCormicki są tanie jak barszcz gdyż nie muszą płacić żadnych marż to się nie ma co dziwić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a w Neuss coś jeszcze produkują???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1192 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Tu wszystko jest wytłumaczone http://www.ihace.de/

#1193 Share ciagtra

ciagtra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 11:31

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam. Panowie mógłby się ktoś wypowiedzieć, mam opcje wziąć DF Agrotron M610, przedni Tuz i WOM, klima ręczna, 140KM, w cenie 250tyś netto. Co myślicie o tej cenie...

#1194 Share KAPRAL1

KAPRAL1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 07:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam wszystkich po wizycie na skladnicach (caly poniedzialek na to poswiecilem z ojcem ) i dokladnych analizach wybralismy AGROTRONA K610 resorowana kabina , miekka os-tu ojciec zaszalal hehe i do tego wybralismy ladowacz Stoll FZ30 -powiedzieli ze najbardziej bedzie pasowal do tego ciagnika odbior na poczatku maja wszystkim dziekuje za rady bardzo sie przydaly

Edytowany przez KAPRAL1, 27 marzec 2012 - 07:18.

#1195 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 27 marzec 2012 - 19:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Czyli ProfiLine? Ile Ci za niego wycenili?

Witam. Panowie mógłby się ktoś wypowiedzieć, mam opcje wziąć DF Agrotron M610, przedni Tuz i WOM, klima ręczna, 140KM, w cenie 250tyś netto. Co myślicie o tej cenie...

w grudniu za Lamborghini R6 115 (odpowiednik K610) wstepnie zaśpiewali nam ponad 300 000zł brutto wiec myslę że całkiem przyzwoita cena za niemca ;)

Jeśli miałbym wybierac pomiedzy K a M to bez wachania wziąłbym M
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1196 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:47

Łukasz, @mfm, @akpil konny to też handlowiec Mc ;)

Nie trafiłeś!

#1197 Share ciagtra

ciagtra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Koledzy co sądzicie o Agrotronie serii "M" dokładnie m600...??

#1198 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:01

No to na 99% będzie nowy 8) .
Teraz tylko pozostaje wybrać markę.
W gre wchodzi Valtra, Same, Lamborghini. Ja jestem za Valtrą tylko że serwis daleko i było by trochę latania z papierami. Rodzice są za Laborghini ewentualnie Same. Bo mówią że blisko sprzedają i serwis blisko

Ja na twoi miejscu brał bym Same, wydaje mi się że w Valtrze Fendzie Deutzu płaci się za nazwę. Same z pługami kosztowało by pewnie tyle co Valtra do tego byś dorzucił na agregat i z głowy. Osobiście nie kupił bym dzisiaj nowej Valtry ani Fendta tylko właśnie Same. Decyzja należy do ciebie

#1199 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 18:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dobra robota, odkopałeś 6 letni post.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share ciagtra

ciagtra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:10