Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:28

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? krotko mowiac kazdy z nich bedzie sie opi....dalal na 25h. Z wyzej wymienionych dla mnie deutz najbardziej przewmawia

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 22:36
  •  

#1162 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kapral a możesz trochę rozwinąć temat tego konstrukcyjnego odstawania Forterry w szczególności od G-maxa?

#1163 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 22:33

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? McCormick waży 6100kg, dzwiga z tyłu 7 ton, silnik 6 cyl, klima, obciążniki w std, kpl zaczepów w std, hydraulika 105 l/min,ogumienie Micheline. Natomiast Zetor ciągnik lekki waga 4600kg , krótki, 4 cylindry, udzwig max.5800 kg. Zetor podaję ,że najoszczędniejszy w swoim segmencie mocy, ciekawe ile w tym prawdy? Zetor praktycznie jest goły, większość sobie trzeba domówić.

Edytowany przez grzesiu09091987, 23 marzec 2012 - 22:37.

#1164 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 07:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Myslisz, ze w innych ciagnikach np klime dostajesz za darmo, ogarnij sie czlowieku ;) poprostu masz narzucone, ze masz to kupic. A w zetorze ty decydujesz co chcesz miec w tym ciagniku a i tak pelne wyposazenie dostajesz w ramach upustu. W forterze w standardzie sa polbiegi, ehr, teraz hichtronic takze cos tam jest ;)

#1165 Share KAPRAL1

KAPRAL1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 07:28

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? mfmf masz podobny gust do mojego taty hehe jemu on tez sie podoba w poniedzialek jedziemy do AGROMARKETU jaryszki obejrzec dokladnie tego AGROTRONA K610 i rozeznac za ile ostatecznie by go sprzedali i co jeszcze moga do niego zaoferowac po drodze jesli czasu starczy to sprawdze jeszcze NH i ZETORKA

#1166 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 marzec 2012 - 16:32

Zetor podaję ,że najoszczędniejszy w swoim segmencie mocy, ciekawe ile w tym prawdy? Zetor praktycznie jest goły, większość sobie trzeba domówić.

Nie Zetor tylko DLG, Zetor przedstawia ich badania. Czyżby raptem ludzie przestali ślepo wierzyć w DLG? Może dlatego że chodzi o "paliwożernego" Zetora? ... A nie czekaj handlowiec musi zachwalać ślepo swój produkt i podważać to co sam przedstawia w porównaniu z innymi maszynami
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1167 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2012 - 20:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A najlepsze jest to, że handlowcy lepiej znają wady konkurencji niż zalety sprzedawanych maszyn :)

#1168 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Panowie handlowcem jestem w pracy. Na AF wyrażam swoje opinie i spostrzeżenia wychwycone z kontaktów z większymi rolnikami. @Lukasz1987 o co ci chodzi? Postaw jeden ciągnik obok drugiego i od razu zobaczysz różnice w ciągnikach, odnośnie klimy to w dzisiejszych czasach jest ona jednak standardemi jest ona wliczona w cenę ciągnika. Wg. mnie żaden ciągnik 4 cylindry nie jest lepszy od 6 cylindrów, na papierze na pewno tak, osiągami może mieć przewagę ( moment obrotowy itp) ale w pracy jest całkiem inaczej. Jak to określił pewien rolnik który użytkuje Forterre 11441. Wg niego ciągnik w miarę dobry ale straszny kycak, jak zaczepi pługi 4 obrotowe koła się odrywają od ziemi przy maksymalnym obciążeniu przedniej osi.

Edytowany przez grzesiu09091987, 24 marzec 2012 - 20:50.

#1169 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Bo Forterra to taki ciągnik zrobiony "na silę" do ciężkich prac :P Ma zdecydowanie za krótki rozstaw osi, raptem 5cm więcej jak Proxima i Agrofarm

#1170 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:12

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Pewnie, ze 6 cylindrow jest dluzsze i przedewszystkim ciagnik jest wiekszy i ciezszy ale i bedzie wiecej palil, ale na 6 cylindrow trzeba miec miec areal i odpowiednie maszyny a te ktore zostaly podane idealnie pasuja do np forterry. Mam porownanie bo masseya 8120 zamienilem na forterre 115 i jestem mega z niej zadowolony, naprawde mocny ciagnik, pali zdecydowanie mniej niz moj stary massey a robi dokladnie taka sama robote. Plug mam 4 na resorze dosyc ciezki okolo 1500 kg i wzialalem na przod do forterry 800kg (o 100kg wiecej niz przewidziane w cenniku, bez problemu da sie zalozyc) i daje rady, przod na dziorze czasem podskoczy ale nie ma tragedi (massey tez mi czasem podskoczyl ;) ), bardzo fajnie dziala amortyzacja tylnego tuza do transportu. Zaplacilem za niego 138000 netto i ciesze sie, ze nie wydalem ponad 200000 netto na 6 cylindrow bo zrobilby dokladnie taka sama robote na moich 28h a napewno wiecej sapli i najzwyczajniej w swiecie byloby nie woykorzystane te 6 garkow.

Ps do uzytkownikow forterr, sprawdzie cisnienie w kolach w fabryce pompuja ponad 2 atmosfery na tyl, zrobilem 1,3 i inna robota ;)

Edytowany przez mfmf, 24 marzec 2012 - 21:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Zapomniałeś dodać, że ten McCormick G-max czyli konstrukcja Landiniego nie posiada żadnych biegów pod obciążeniem, posiada suche sprzęgło jak w Zetorze ale sprzęgło WOM jest także suche, podnośnik jest także mechaniczny. To raczej ten McCormick jest zacofany jeszcze bardziej niż Zetor :P

#1172 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ale nie którzy potrzebują jak ty to określiłeś "zacofanego " ciągnika do pracy.McCormick nie jest zacofany to tylko prosty model w palecie MC. Jest prostszy bez elektroniki więc do jego naprawy czy serwisu nie potrzeba laptopa z programem serwisowo-diagnostycznym. Niektórzy właśnie to biorą pod uwagę przy zakupie ciągnika. Wiadomo jak jest z elektroniką woda, kórz, mróz karcher,śnieg, błoto jej nie służy,awarie w ciągniku typu" wyświetlił mi się kod błędu nr.... co z tym zrobić?" są w prostych ciągnikach wyeliminowane. Jeżeli chcecie dobrze wyposażony ciągnik to może być seria X60, MC, MTX w tym przedziale mocy.

Edytowany przez grzesiu09091987, 24 marzec 2012 - 21:55.

#1173 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 21:54

@Lukasz1987 o co ci chodzi?

w sumie o nic, ale jakoś nie mogę jak ktoś na siłę coś chce ludziom wcisnąć

jak zaczepi pługi 4 obrotowe koła się odrywają od ziemi przy maksymalnym obciążeniu przedniej osi.

Muszę szwagrowi Brata powiedzieć, że przy jego V&N 4 skibowym powinno mu ciągnik podrywać ;)

Wg. mnie żaden ciągnik 4 cylindry nie jest lepszy od 6 cylindrów, na papierze na pewno tak, osiągami może mieć przewagę ( moment obrotowy itp) ale w pracy jest całkiem inaczej

Jak jest Ci potrzebny WOM to po cholerę duży silnik 6 garów jak 4 stykną? niedługo będziesz sprzedawał 140KM z 3 garów :P

Bo Forterra to taki ciągnik zrobiony "na silę" do ciężkich prac :P Ma zdecydowanie za krótki rozstaw osi, raptem 5cm więcej jak Proxima i Agrofarm

Większy niż Fendt 300 ;)

Ale nie którzy potrzebują jak ty to określiłeś "zacofanego " ciągnika do pracy. Jest prostszy bez elektronika więc do jego naprawy czy serwisu nie potrzeba laptopa z programem serwisowo-diagnostycznym. Niektórzy właśnie to biorą pod uwagę przy zakupie ciągnika.

Dlatego sprzedaje się tyle Zetorów bo każdy naprawi :) a nie egzotyka w formie "Mak kornika" ( nawet z rymem wyszło :D )
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1174 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 02:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kapral jak byłbym na twoim miejscu napewno nie postawił bym na McCormick'a nie jestem przekonany do tej marki nie widzialem w mojej okolicy ani jednej sztuki siedzialem w nim na targach i nie przyjemne wnetrze wg mnie. New Hollanda juz 6050 nie dostaniesz musiałbyś wziasc T6 ale one mają AdBlue niby dobre ale zawsze jakis tam dodatkowy koszt eksploatacji i z tego wzgledu wziołbym DF'a bardzo mi sie podobają te maszyny przyjemne wewnątrz zresztą podobnie jak NH. NH ma wygodniejszą skrzynie ale porównując do polskiej szarej rzeczywistosci czyli C-360 to kazdy ciagnik z polbiegiem chocby jednym to bajka:P tak wieć na DF bym nie narzekał. DF Ci może mniej spalić ( oczywiście śladowe ilości uzaleznione on parku maszynowego) jak chcesz tura wziołbym K 420 bedzie bardziej zwinny u mnie taka kolejność by była
1. DF z przodu bym wziol 540 opony tył 600 kabine resorowaną i ośke tez warto nie mam osobiscie ale jeżdziłem takowym i dzień do nocy:) kolega ma profiline i mówił że drogi raz by nie wzioł profilie.
Dobry kolega ma M620 profiline bardzo chwali ( małe spalanie, ma porównanie do JD 5080 r i mówi że pół mocy co DF a spalanie troszke mniejsze kupil tez kombajn JD 1470 cws i na godzine koszenia od 40 do 48 litrów spalania, nie atakuje JD bo nie mam i nie odważyłbym sie zadnej marki oceniac, nie mając bezposredniej stycznosci, tylko opisuje opinie użytkownika zaznaczyl że już jelenia NA BANK NIE KUPI zobaczymy jak bedzie naprawde bo ma prow do realizacji za rok:)
2.NH- kuzyn ma 6050 plus z turem, jest bardzo zadowolony w rok machnoł 550 mtg i czujnik sie spalił jakis na gwarancji wymiana bezplatna byla powiedzial że kupił by ten model jeszcze raz
3. Zetor- mam proxime i nie zgodze sie z faktem że jest zetor to nie wypał i dużo pali , jestem ze spalania zadowolony a cena adekwatna do jakości jedyne czego mi brak to jednego półbiegu . Kumpel ma forterre z turem i co 500- 600 mtg sprzegło do wymiany ma 2700 mtg nabite juz, drogi kupil rok temu i po 300 mth wymieniał tez sprzegło w turze duzo chodzi znam ich dobrze powiedzieli że jak by nie sprzegło to byli by zadowoleni oboje powiedzieli to samo:)

#1175 Share ciagtra

ciagtra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 02:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam, Panowie też rozmyślam nad DF K610, martwi mnie tylko wypowiedź kolegi MgrLukasha, napisał: "Ta seria Agrotronów uchodzi za dość mułowatą..." oraz "Znajomy ma K610 od marca 2011 i chce mu MOC podnosic bo jak twierdzi że jest słaby jak na swoje KM...", i so chozi:)?? Może ktoś ma doświadczenia z K610?

#1176 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 09:35

A najlepsze jest to, że handlowcy lepiej znają wady konkurencji niż zalety sprzedawanych maszyn :)

Nie wydaje mi się żeby @grzesiu09091987 wymienił wady Zetora. Porównał obydwa ciągniki, a wnioski może sobie każdy sam wyciągnąć.

Zapomniałeś dodać, że ten McCormick G-max czyli konstrukcja Landiniego nie posiada żadnych biegów pod obciążeniem, posiada suche sprzęgło jak w Zetorze ale sprzęgło WOM jest także suche, podnośnik jest także mechaniczny. To raczej ten McCormick jest zacofany jeszcze bardziej niż Zetor :P

Taka jest idea G-Maxa. Prosty mechaniczny ciągnik, co daje nam niezawodność. Porównaj sobie serie MC, X60 lub MTX z Zetorem jak chcesz dobrze wyposażony traktor. W każdym z porównań Zetor wypadnie słabo.

w sumie o nic, ale jakoś nie mogę jak ktoś na siłę coś chce ludziom wcisnąć

Nikt nic na siłę nie wciska. Chyba lepiej jak wypowie się osoba, która wie co nie co na temat ciągnika niż ktoś kompletnie zielony. Autor dyskusji poprosił o ocenę McC to ją dostał...

Jak jest Ci potrzebny WOM to po cholerę duży silnik 6 garów jak 4 stykną? niedługo będziesz sprzedawał 140KM z 3 garów :P

Zgadza się że 4 stykną. Autor chce 6, dostał odpowiedź odnośnie 6.

.

Edytowany przez kony111, 25 marzec 2012 - 09:36.

#1177 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 09:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? pamietaj jeszcze o cenie tych ciagnikow w porowaniu ;)

#1178 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 09:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jasne, ale wiadomo że to dwie różne półki, dlatego Zetor będzie tańszy.

#1179 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:00

Nikt nic na siłę nie wciska. Chyba lepiej jak wypowie się osoba, która wie co nie co na temat ciągnika niż ktoś kompletnie zielony.

czyżby? a twierdzenie, że Zetor kłamie odnośnie spalania? Ludzie zdecydujcie się czy wierzycie w DLG dla wszystkich marek czy tylko dla Fendta, DF i NH w starciu z JD.

Zetor podaję ,że najoszczędniejszy w swoim segmencie mocy, ciekawe ile w tym prawdy? Zetor praktycznie jest goły, większość sobie trzeba domówić.

wypowiedź handlowca Mc :) Ojciec miał na testach Mc jak jeszcze Roltex go miał. XTX145 jak dobrze pamiętam co ciekawe do teraz miał chociaż lifting? Nie wydaje Mi się. Z tego co wiem to dwóch mechaników którzy tam pracowali jakoś się nie wypowiadali o dużej sprzedaży tych ciągników a poczytaj ile to idzie teraz u Grzesia ;)

Taka jest idea G-Maxa. Prosty mechaniczny ciągnik, co daje nam niezawodność. Porównaj sobie serie MC, X60 lub MTX z Zetorem jak chcesz dobrze wyposażony traktor. W każdym z porównań Zetor wypadnie słabo.

wypowiedź użytkownika C85Max: Co do tego ciągnika nie ma zastrzeżeń od czasu kiedy jest na firmie wymieniona została tylko pompka paliwa, tak to ciągnik OK. Minusem jest duże spalanie i mały zbiornik paliwa. A co do Landini to chyba to samo co McCormick.
http://www.agrofoto....cormick-c85max/
Więc w spalaniu słabo nie wypadnie a może i bardzo dobrze :), w pozostałych musiał bym dokładnie sprawdzić, ale cenowo na pewno będzie tańszy.
No i jeszcze coś. Liczba sprzedanych maszyn, im ich więcej tym łatwiej o części eksploatacyjne, które ze względu na większy popyt są bardziej dostępne w większej liczbie punktów a co za tym idzie konkurencja w sprzedaży powoduje, że są tańsze. Tutaj należy zaznaczyć, że Romanowski ma naprawdę świetne zaplecze części. Dodatkowo taki ciągnik łatwiej później sprzedać (choć nie po to się kupuje aby sprzedać), Mc za Roltexu sprzedali z tego co wiem 6 sztuk, ile ich było więcej to nie wiem. Zetora w 2007 albo 8 roku sprzedali w liczbie 300 sztuk :D.
Skoro jeden dealer miał obie marki i oba ciągniki są proste. Klient mógł porównać obie je na jednym placu. Zetor przy Mc wg Ciebie wypada słabo to skąd tak porażająca klęska Mc ? Uważasz, że głupi rolnik kupować coś gorszego specjalnie? Czy może twoje założenie jest błędne?

Edytowany przez Lukasz1987, 25 marzec 2012 - 10:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jezeli chodzi o ciagniki o mocach rzedu 100km to z tymi polkami nie przesadzaj, tym bardziej jeseli chodzi o mc. To co rzeczywiscie jest potrzebne do pracy forterra ma, 2 polbiegi i ehr na te wielkie polacie jest za swiat ;)

ja tam bym wolal te 50-60 ktore mial bym dolozyc do ciagnika ktorego i tak nie wykorzystam na samochod z dobrym wyposazeniem lub zakup ziemi ;)

Edytowany przez mfmf, 25 marzec 2012 - 10:17.