Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 17:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Mam NH 6050 i śmiga z agregatem aktywnym 3 metry i na spokojnie sobie radzi myślę że na 30 hektarów większego nie potrzebujesz poza tym na PROW ci nie przyznają,mój śmiga na około 60 ha plus trochę usług i myślę że drugie 60 też by obrobił ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 02:04
  •  

#1102 Share 6RoLnIk9

6RoLnIk9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 18:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? david85 jak ci sie on sprawuje opłaca sie za tą cene go wziąść

#1103 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nie wiem jaka jest teraz cena ale NH ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny, jak na razie mam tylko problem z pedałem gazu (czasem przestaje działać) a poza tym wymiana filtrów olejów i w pole jestem zadowolony

#1104 Share 6RoLnIk9

6RoLnIk9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 19:43

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jeśli można wiedzieć to ile dałeś za niego? Tak patrze ale modelu t6040 niema na stronie new hollanda czyżby nie produkowali ich? Wcześniej myślałem nad claasem arionem ale ta cena troche spora. Ten new hollandy przyciągają tą bardzo przyzwoitą ceną

#1105 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Przed chwilą sprawdzałem jest model t6040 tylko jest on w wersji elite czyli 4 cylindry. Do agregatu lepszy był by 6 cylindrowiec inne rozłożenie masy i bardziej stabilny.

#1106 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 23:12

Yarecki12.Masz racje.Niestety podnośnik i awaryjność to w Ursusach tragedia.Już nie raz rozmawialiśmy na targach i między rolnikami że gdyby Ursus miał dobrą skrzynie,lepszy podnośnik i się tak nie psuł to byłby naprawdę dobry ciągnik.Bo silnik i napęd mają dobre.

Arek tutaj chodzi o moment obrotowy i CR.16 mają turbo dziurę którą ciężko przeskoczyć. Tutaj nie chodzi o brak mocy ale o wejście na obroty, jak się rusza np,z agregatem.Po drugie JD ma pół biegi którymi można szybko zredukować a później wrócić i jechać szybciej.

No tak, turbodziura spora i brak półbiegów to niestety obniża pozycję urusa/zetora szczególnie w polu bo w transporcie to co innego. Co z tego że ciągnik by pojechał szybciej jak nie ma jak biegu zmienić. Albo na 2 wolno na 3 za szybko na zółwiu też nie pasuje.

Moc na CR można podkręcić.Nawet diler NH mi to mówił żebym brał trochę mniejszego a później zwiększył.Po drugie jak dzwoniłem do firm tuningowych to powiedzieli że NH nie ma nigdy tej mocy co pisze.W 99% jest mniejsza, niż powinna być.Zresztą rzadko się zdarza żeby miały to co pisze, ale NH to szczególnie.

Badaliśmy dwa NH na hamowni. Tm 175 okazał się być słabszy od TM155 - jeden miał 148 koni drugi 149. Chip w tm na 200 koni i całkiem inna maszyna.

#1107 Share slawoy76

slawoy76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:43

Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D

Osobiście nie polecałbym firmy Same,ponieważ mają kiepski serwis.Wybór masz duży ale sugeruj się również dostępem do części i serwisem.

#1108 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jak juz większość wie, nie ma żadnej różnicy w mocy, dostępności cześć , serwisu pomiędzy SAME, Deutz i Lambo, aktualnie produkowane ciągniki tych marek różnią sie tylko detalami

#1109 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 22:51

Badaliśmy dwa NH na hamowni. Tm 175 okazał się być słabszy od TM155 - jeden miał 148 koni drugi 149. Chip w tm na 200 koni i całkiem inna maszyna.

a nie bylo czasem tak, ze ten mniejszy mial power boosta? zapewne hamownia na WOM badaliscie, to mialoby wtedy sens.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1110 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? TM 175 ma elektronicznie sterowaną pompę wtryskową. Pomiar wykonywano przed i po modyfikacji sterownika silnika.
Hamownia na WOM. Ten mniejszy ma mechaniczną pompę wtryskową - więc nie ma mowy o power boost. Badanie przeprowadzaliśmy z czystej ciekawości gdyż nie ma tam czego przeprogramować. Przebieg 175 miała większy o jakieś 1000 godzin, ale nie sądzę że przez to była aż taka różnica mocy. Oba zalane paliwem z tej samej cysterny, oba na tych olejach i na oryginalnych filtrach. Dziwna sprawa, rozumiem ciągnikowi brakuje 4 czy 8 koni ale nie aż 25!!! Wyszło na to że przepłaciliśmy gdyż w cenie 175 sprzedano nam 155.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? faktycznie troche bubel :/

wierze, ze taka sytuacja mogla miec miejsce, mowiliscie o tym dilerowi?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1112 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Diler i tak dobry bo szybko reaguje na awarię i raz się dołożył do poważnej naprawy. W sumie nie jego wina tylko fabryki. Ale teraz po chipie na 200 koni mocy nie brakuje całkiem inna jazda.
Poza tym gościu z firmy tuningowej mówił że te TM175 i 190 nie trzymają mocy. Ogólnie te dwa modele są bardzo nieudane.

#1113 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to tak jak deutz-fahr agrotron 200, przynajmniej z kilkoma przypadkami z jakimi sie spotkalem.

rozumiem, ze robiles pomiar po chipie, ladny przyrost zatem uzyskales.

#1114 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:52

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Przed było 148 czy tam 149 koni a po 200 koni około nie pamiętam dokladnie. Moment wzrósł coś o 200 Nm, i jego max jest przy 1100 obr. Dobra pisz jak coś na priv nie róbmy tu syfu bo tu o ciągnikach 120 koni temat a nie o czipach.

#1115 Share piotr82

piotr82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam, chciałbym zakupic ciągnik o mocy 120-140 KM, jak na razie oglądałem New Hollanda T6070 Plus, a dzisiaj byłem u przedstawieciela Case'a i proponował ciągnik Maxxum 140 lub Puma 125 i teraz pytanie który lepszy i jaki polecacie, chciałbym wziąc z amortyzowaną przednią osią. Zdaje sobie sprawę, ze ile osób tyle zdań na temat ciągników i innych sprzętów, nie mniej dobrze byłoby poznac opinie innych osób, szczególnie użytkowników tych ciągników.

#1116 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? To są te same ciągniki talko w innych maskach i detalach.Więc wyboru to nie masz dużego.Siedziałem w oby dwóch i Case bardziej mi się spodobał.Jak masz tyle pieniędzy to os bierz bo to super sprawa.Radził bym ci też przedni Tuz i siedzenie pneumatyczne.Na pewno nie będziesz żałował.

Jak się przejedziesz NH i Case to zdecydujesz który bardziej ci podchodzi.W którym lepiej się będziesz czuł i był bardziej poręczny.

#1117 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 20:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Case Puma to odpowiednik NH Power Command, a Maxxum to odpowiednik plusa lub elite.
Case Puma to lepszy ciągnik od NH plus. Mocniejszy podnośnik, trochę cięższa puma jest, no i skrzynia biegów lepsza bo 18 biegów pod obciążeniem lub 19. Amortyzacje kabiny i pneumatyczne siedzenie masz w tych wymienionych wyżej w standardzie.
Dobierz miękką oś i przedni tuz - ciągnik trochę krótki i lekki przydaje się ciężar na tuzie do pługa lub agregatu.

#1118 Share jaro11

jaro11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 17:28

Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D

Jak masz kase to nowego df albo same lub lamborghini w sumie te 3 traktorzy takie same są tylko inny kolor :D

Mam NH 6050 i śmiga z agregatem aktywnym 3 metry i na spokojnie sobie radzi myślę że na 30 hektarów większego nie potrzebujesz poza tym na PROW ci nie przyznają,mój śmiga na około 60 ha plus trochę usług i myślę że drugie 60 też by obrobił ;)

Wyjasnij ten prow, ile procent zwracaja, co który rolnik dostanie kase, podobno jest wyliczanka kto trafi i nie trafi zgarnac kase :D

Edytowany przez brzozak2, 11 styczeń 2011 - 20:17.
ortografia %

#1119 Share Harry12

Harry12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? witam
osobiscie w najblizszym czasie planuje zakup Valtry seri N 124 konie. Nie jest tania ale w porównaniu z np. zetorem to dwa światy, głównie jeżeli chodzi o komfort pracy . lepiej jak w samochodzie ;)
cena takiego sprzętu dla ciekawych to ok 210 tys. Netto. biorę do niego także cały sprzet ( agregaty, pługi,rozrzutnik 11 t itp )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share siwy531

siwy531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 14:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Najlepiej kupic nowy. Ja polecam zetora forterre 125 jest ładny, ma dobre osiągi i co najwazniejsze jest niezawodny. W b.dobrym wyposażeniu nie wyniesie Cie on więcej niz 200 tys