Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 09 maj 2010 - 21:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A w valtrze się nie zepsuje?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 07:29
  •  

#1062 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 09 maj 2010 - 22:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Myslenie ze sie zepsuje jest mylne. Sa owszem skrzynie bardzo trwale jak i mniej ale moim zdaniem przy odpowiedniej, zaznaczam odpowiedniej eksploatacji skrzynie o tym standardzie technicznym powinny wytrzymać naprawde kilka tysiecy godzin pracy.

To ze komuś pada to efekt albo zaniedbania, (głównie mieszanie olejów i ich jakość) wady fabrycznej lub braku "właściwej techniki jazdy". Mamy teraz okazje zauważyc jak bardzo duży skok techniczny wnosi sie wraz z dotacjami UE.

Niestety ale nie wszyscy a w zasadzie wiekszość rolników bierze rady serwisantów jako " a tam c360 chodziła 10 lat na jednym oleju" to i nowy pochodzi. Oszczedny dwa razy traci.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1063 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2010 - 22:19

Niestety ale nie wszyscy a w zasadzie wiekszość rolników bierze rady serwisantów jako " a tam c360 chodziła 10 lat na jednym oleju" to i nowy pochodzi. Oszczedny dwa razy traci.

Takie podejście do tematu mają zachodni farmerzy, jak Unia dopłaca nie ma się co za bardzo pchać w tanie marki. Wziąć nawet o model niższy z lepszej firmy i z może ciut słabszym wypasem, niżeli jakiś wyrób niszowy o nieliczonej ilości dodatków. :lol:

#1064 Share DanRog

DanRog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 maj 2010 - 21:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Niema rzeczy niezniszczalnych wszystko kiedyś się zepsuje ale w Claas-ie jest zautomatyzowana skrzynia biegów której się obawiam...

#1065 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 maj 2010 - 21:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ale ten automat to tylko kontroler ktory przelacza przy okreslonym ustawieniu obrotow silnika, wiec w sumie jedna kostka:) nie ma sie czego bac moim zdaniem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1066 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 maj 2010 - 08:33

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? witam. niedawno nabyłem case mx 120 z 2000r z niecałymi 5000mth. sprowadziłem go z Niemiec. wyszło mnie to 23200euro netto. bez kosztów transportu. co do rad odnośnie zakupu używanych ciągników. w kwestii marki case polecam serię mx. silniki cumis'a(nie wiem czy poprawnie wpisałem nazwę) są to sprawdzone silniki pracujące przy wielu ładowarkach, koparkach i ciągnikach. opinie maja bez awaryjnych. nie ma problemu z częściami zamiennymi. odradzam zakup serii cs mechanik pracujący w serwisie case mówił ze awaryjne i dużo elektroniki maja która nawala. mało kto je naprawia w pl. pompa wtryskowa rzędowa sprawdzona konstrukcja nie boi się różnych paliw. co do awarii to najpoważniejszym problemem jest awaria pompy hydraulicznej. dzieje się tak gdy jedziemy z zaciągniętym hamulcem ręcznym, dostają się wtedy opiłki żelaza do pompy i skutecznie nam ja rozwala. jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania odnośnie sprowadzenia ciągnika z zagranicy chętnie opowiem. pozdrawiam

#1067 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 maj 2010 - 12:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? czy sie to opłacał?

http://www.allegro.p...orowana_os.html

http://www.otomoto.p...show&id=B179360

http://www.allegro.p...ry_traktor.html

http://www.allegro.p..._z_niemiec.html

Ludzie do polski tyle tego nawieźli kupili wczesniej po nizszym kursie że teraz praktycznie interes nie warty zachodu to tylko kilka przykładów.
W tym pierwszym cieawie wygląda ta oś resorowana wachacze jak w aucie sportowym ciekawe jak długo półosie i przeguby wytrzymują.

#1068 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 maj 2010 - 16:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tego 2 linka widziałem osobiście i po tym co zobaczyłem zdecydowałem sie na zakup ciągnika zagranicą. po 1 licznik stanął na 7000mth ale na moje ma grubo ponad 10000. po odpaleniu łożyska przy pompie hydraulicznej napierd..., orbit rol nie działa dopiero na przeciążeniu gniazda wywrotu kierownica zaczyna reagować. po porównaniu z moim to widzę ze pompa hydrauliczna ma się ku końcowi. oczywiście można kupić taniej w pl,ale trzeba się nieźle naszukać no i poza tym z przedni tuz i wałek trzeba dopłacić,a osi resorowanej bym nie kupował nie jest to trwały wynalazek.

#1069 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 maj 2010 - 19:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @Jezewianin a dlaczego nie widać MX'a na wsi??? B)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1070 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 maj 2010 - 07:21

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? od czwartku widać ;) byłem po niego z emilem 3 dni nam zleciało. ciągnik ładowaliśmy na końcu, wcześniej 2 ładowarki z holandii. no ale juz jest. czeka mnie jeszcze Strzelno instrukcja w pl, wymiana oleju w silniku i filtrów olej paliwo, a co do wymiany hydrauliki to muszę kasę nazbierać 80l*15zł/l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 04 lipiec 2010 - 16:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam. Mam podobny problem co założyciel tematu tylko chodzi mi o ciagnik okolo 110KM.Prosze was o pomoc forumowicze w dokonaniu dobrego wyboru. Mam 40ha: 8ha łak, 10ha kukurydzy(caly czas areał sie zwieksza) reszta zboża. Zajmuje sie produkcja mleka.
Interesują mnie nastepujace modele:
-Valtra N101 HiTech
-McCormick MC 115(4 cyl) lub MC 120 Power6 (6 cyl) <-- tu interesuje mnie jaka jest roznica cenowa
-New Holland moc okolo 110KM bo niewiem jaki model
Chciałbym abyście je opisali i mi poradzili który jest najtrwalszy, najmniej spala i jakie sa ich ceny lub poradzili jakąś inna marke:)

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#1072 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 07:53

jaka jest różnica między SAME IRON, a DF Agrotron  ???

jak chesz kupować same czy lambordzini tak napisze xd to kup Deth Fahra Agrotrona 120 to jest ciągnik z tego ciągnika sciągało same i lambordzini xd ale mam pismo . ;p a najlepiej to ja bym kupił zetora fortere 120 koni ale możesz jeszcze jelonka lub fenda tu bym ci poszukał ale bardziej jelonka ;)

#1073 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 11:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nie ma to jak rzeczowa wypowiedź LOL

#1074 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 12:03

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja to 3 razy czytałem i nie do końca zrozumiałem :)

#1075 Share mati96

mati96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 15:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? :) co nie xd ; D pisałem na szybko xd ale John Deera sobie kup

#1076 Share piotra

piotra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2010 - 15:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a ja proponuję ci CASSA super maszynka

#1077 Share sebek741

sebek741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 17:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jaki ciągnik jest lepszy df m600 , new holland t6060 , new holland t6060 , MF 6475 , lamborghini r6 130
czy CASE MAXXUM 125 mozecie podac ich cene i ile te ciagniki waza ?

#1078 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 12:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? "new holland t6060 , new holland t6060" hehe coś Ci się kolego pomyliło :) dwa razy te same modele napisałeś , a jeśli chodzi o kmnie to ja bym powiedział tak jeśli coś z cnh to maxxuma multicotrolera ma za***ista kabine bardzo mi sie podoba ten ciągniczek ale jesli chodzi od strony para,metrów tech to wolałbym DF agrotrona m 615 :huh: bo w fergusonie to sie troszke skrzyni biegów obawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1079 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 wrzesień 2010 - 20:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Witam
Co do zakupu Lamborghimi DF i Same to radzę się zastanowić. Posiadam Lamborghini GrandPrix90 na którego nie narzekam zbytnio. pracuje od wiosny 2006, ma 2400 mh ale z byle g... jeśli potrzeba części trzeba czekać ponieważ większość części jest obecnie sprowadzana z Niemiec. Ostatnio poszedł mi frez na złączce napędu (przód-tył) niby żadna usterka ale części z Niemiec na wschód Kraju jadą 3 dni, a ja mam do niego taki sprzęt że bez napędu ani rusz.

Myślę nad kupnem czegoś ok 120 KM na 6 garach ale nie wiem nad czym zawiesić oko. dużo z się naczytałem postów i broszur ale ciężki wybór chciałbym wytrzymałą wygodę do 250 tyś brutto. A im niżej tej kwoty tym lepiej. oczywiście nowy i nie zetor( jakby ktoś nie zwrócił uwagi że pisze o 6 cylindrach).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 16:33

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Przetestuj sobie MFa 5465... :P

Edytowany przez robertbara, 17 wrzesień 2010 - 18:12.
Brak uzasadnienia