Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#981 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jak ma to byc glowny ciagnik to nie zastanawiaj sie i bierz JD, o ile sie nie myle jest ciezszy wiec lepiej sobie poradzi w ciezkich warunkach. ma lepszy wybor skrzyn biegow.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 11:24
  •  

#982 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Za JD aż tak dużo więcej nie wydasz a ciągnik moim zdaniem lepszy, i nie kupujesz go na 5 lat tylko na 15 wiec grosza nie żałuj.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#983 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? No własnie to ma być największy ciągnik do najcięższych prac. Dzięki.. A wiecie jak może wygladaja koszty serwisowania JD?

#984 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 15 luty 2010 - 11:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Pierwszy na 50 około 1000PLN
Później co 250h koszt do 2000PLN, ale możesz wziąć lepszy olej i robić co 500h (przynajmniej tak mówili)
A taki duży na 1000h coś około 4000PLN
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#985 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 luty 2010 - 13:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzięki. A wiesz moze jak sprawa serwisu cenowo wyglada w DF i NH.?

#986 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:49

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? W DFach przegląd zdaje się 700zł kosztuje.

#987 Share Adam1985

Adam1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moglibyście napisać czy DF jest podobnie wytrzymały co jelonek i jak spalanie w
ciągnikach pokroju jd 6630?

#988 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 15 luty 2010 - 21:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jakoś wypowiedź typu że "JD jest lepszy do ciężkich prac" nie jest jakoś uzasadniona... też wybierałem miedzy JD a NH i jednak wybrałem NH ze względu na cenę, na początku wszyscy gadali żeby JD bo lepszy i w ogóle, ale że cena podskoczyła to lepiej wyposażony NH i większy gabarytowo był tańszy... I nawet jestem bardziej zadowolony z tego wyboru bo tamten JD by sobie nie poradził z tymi maszynami i warunkami jaki poddawany jest NH.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#989 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 luty 2010 - 21:34

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jeden z bardzo duzych plusow JD to rama
drugi plus to ze jest zielony
a trzeci to ze ma jelonka na masce, dobra wiecej nie pisze bo mnie zaraz zjedzą ze bez argumentów, ze stronniczy i tyle
nie mniej w tej firmie jest jakas mięta - moj ojciec marzył o JD odkąd pojechał na wycieczkę do fabryki w Mannheim, w tym roku w koncu zreazliował to marzenie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#990 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja też zawsze marzyłem o JD, a jak przyszło co do czego to wybrałem całkiem coś innego i powiem szczerze, że JD nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale to tylko moje sugestywne odczucie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 15 luty 2010 - 21:49

jeden z bardzo duzych plusow JD to rama
drugi plus to ze jest zielony
a trzeci to ze ma jelonka na masce, dobra wiecej nie pisze bo mnie zaraz zjedzą ze bez argumentów, ze stronniczy i tyle
nie mniej w tej firmie jest jakas mięta - moj ojciec marzył o JD odkąd pojechał na wycieczkę do fabryki w Mannheim, w tym roku w koncu zreazliował to marzenie

I jak pierwsze wrażenia po zakupie?

#992 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 23:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? John Deere to więcej jak ciągnik to styl życia. Dodany obrazek

#993 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @ yacenty
A co tak naprawdę daje ta rama poza chłytem marketingowym ? Czy inne ciągniki pękają w pół bo nie mają ramy? ^^

#994 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tak pekaja, ale tym z rama tez sie zdarza. chociazby w pobliskim gospodarstwie pekla obudowa skrzyni biegow (ktora w konstrukcji samonosnej zastepuje wlasciwosci ramy), przy jezdzie z plugiem zawieszanym 6 skib kvernelanda ciagnikiem DF agrotron 200, ten nowy model po mk3.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#995 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 luty 2010 - 16:02

tak pekaja, ale tym z rama tez sie zdarza.

Więc nie widzę tu żadnych szczególnych korzyści w porównaniu do konstrukcji samonośnych.

#996 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no jak nie widzisz jak sa oczywiste. rama potrafi przeniesc duzo wieksze naprezenia, obciazajac ciagnik ciezkim narzedziem zawieszanym, mamy do czynienia z dominujacym naprezeniem zginajacym i zadne polaczenie srubowe (oczywiscie porownujac podobne gabaryty, bo wieza zurawia jest skrecana, ale zdeczko kaliber inny), nie przeniesie tyle co odlewana rama.

widzialem pekniete ramy ciagnikow, ale nie wiem moze po jakis wypadkach albo juz totalnie idiotycznym uzytkowaniu byly, natomiast ten DF pierdnal przy zwyklym dojezdzie do pola.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#997 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2010 - 18:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Co nie zmienia faktu, ze do ciągnika 120-140 KM który będzie chodził z 4 obrotową rama nie jest potrzebna. Masy jakoś też nie nabija, Claas nie ma ramy a są to jedne z najcięższych ciągników. Może łatwiej jest zamocować ładowacz czołowy, ale mało kto kupuje ciągnik tej mocy aby pracować z ładowaczem.

#998 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jakby byla niezbedna to by nikt z niej nie rezygnowal :D
da sie zyc bez tylko trzeba bardziej uwazac i nie przeginac z obciazeniem.

#999 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Chłopaki pomóżcie!!!;/ pisałem już wcześniej tematy o NH 6050 Plus którego zamierzaliśmy kupić, ale teraz nadszedł kolejny dylemat czy Valtra n111 nie byłaby lepsza. Możecie jakoś porównać te dwa modele i który byłby lepszy??? Im dłużej trwa wybór tym więcej dylematów ;/ z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:39

no jak nie widzisz jak sa oczywiste. rama potrafi przeniesc duzo wieksze naprezenia, obciazajac ciagnik ciezkim narzedziem zawieszanym, mamy do czynienia z dominujacym naprezeniem zginajacym i zadne polaczenie srubowe (oczywiscie porownujac podobne gabaryty, bo wieza zurawia jest skrecana, ale zdeczko kaliber inny), nie przeniesie tyle co odlewana rama.

widzialem pekniete ramy ciagnikow, ale nie wiem moze po jakis wypadkach albo juz totalnie idiotycznym uzytkowaniu byly, natomiast ten DF pierdnal przy zwyklym dojezdzie do pola.

Wybacz jeżeli się mylę ale o ile pamiętam to seria 8R nie ma ramy pełnej (coś mi się kojarzy że ma pół ramę) albo przynajmniej nie miała??? bo albo jestem przemęczony albo ten co nim jeździłem ramy nie miał? :D
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.