Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#81 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 22:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ok każdy wybiera według siebie i swoich odczuć ja ma swoje takie i wyrażam swoją opinię. Lepszy, gorszy oszczędniejszy czy nie czas pokaże jak kolega kupi to mam nadzieję że opisze wrażenia z jazdy. Pozdrowienia dla wrażliwych.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 06:56
  •  

#82 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 07:11

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Tomek.
Tylko że jak bedzie trzeba czekać 10 tygodni to nie wybiorę Valtry :'( . Bo nie będę miał czym w polu na wiosnę zrobić.

A Valtra w standardzie ma cały komplet obciążników ( z przodu chyba 12X45) :P

#83 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 09:18

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

Tomek.
Tylko że jak bedzie trzeba czekać 10 tygodni to nie wybiorę Valtry :'( . Bo nie będę miał czym w polu na wiosnę zrobić.

A Valtra w standardzie ma cały komplet obciążników ( z przodu chyba 12X45) :P

Hej! Jak będziesz szukał u konkurencji ciągnika od ręki pamiętaj że każdemu coś zostanie z rocznika 2006 jak nie jest bardzo istotne to możesz coś wywalczyć z ceną albo dodatkowym wyposażeniem. Udanych łowów. Pozdrawiam.

#84 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 13:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @kat a ile masz ha ornej a ile łąk??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#85 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 16:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? 30 ornej i 40 łąk.

#86 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 16:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no nie wiem jakie masz tam plany na przyszłość ale...120 km na łąki to już trochę dużo, sam pewnie wiesz że Twój 914 nie miał co robić z kosiarka.do prasy takiej maszyny też nie zaczepisz, a uwierz mi że jak jeździsz już 3 dzień non-stop C-360 i masz świadomość, że maszyna za 200tyś stoi nie wykorzystana w garażu to aż krew zalewa...poprostu wydaje mi się że jakbyś brał mniejszy ciągnik to bys go lepiaj wykorzystał.ja mam 35ha ornej i nie mam gdzie pojeździć MF  :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 16:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Pioter dobrze prawi  :P Ja kupiłem 105 km i tylko ambarasu narobiłem bo musze sprzet wymieniac na większy moim zddaniem na takie powierzchnie to spokojnie styka 80 km
Ciesz się każdą chwilą życia...

#88 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 16:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ale taki mniejszy (60KM) powinniśmy kupić niedługo bo jak na razie to wszystkie wymagania na młodego rolnika spełniam ;). Tylko ze gospodarstwo cały czas jest powiększane ( w miarę możliwości).
I mam jeszcze jeden problem. Bo jak ociec sobie%% to wogule się pracą nie zajmuje. A samemu to jest mi się nieraz ciężko wyrobić.

#89 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 16:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Tylko ja Kat myśle tak na 30 ha ornych taki ciągnik nie ma co robić a na łąke też się za bardzo nie dadaje  :-X

#90 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 17:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ale u nas jeszcze dochodzą zarobki. I poplonem mamy obsiane wszystko a więc wszystko na wiosnę na szybkiego do orania

A tak nawiasem. Jeden kolo ze wsi kupił ostatnio forszaja. Na swoje 5 ha ornego i 3 ha łąki ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 17:05

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? E no u nas jest lepszy koleś ma 2-3 ha ornego. Do tego roku miał T-25 teraz dokupił 7711  :o

#92 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 17:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @kat mam dla Ciebie propozycję :) .weź kartke i wypisz wszytkie prace które małby robić N121 później przelicz to razy "średnie " wydajności.wyjdzie Ci ile tak naprawde będziesz potrzebował ten ciągnik.za drugim razem do tych samych prać wykorzystaj Valtre A98, ale myślę że do niej spokojnie możesz dopisać "prasowanie bronowanie koszenie..." tylko ze nie wiem jak jest w praktyce ale myślę ze może mieć problem z uprawowo siewnym...to jak?zrobisz tak?? ;)

#93 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 18:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? na 30ha ornej 120 fiu fiu powodzi sie :) @pioter ma racje z tym że valtra A98 czy z seri C jakiś mniejszy bedzie lepiej wykorzystana ;)a agregat uprawowo siewny da rade bo 3m z uni znajomy 902 sieje 200ha(można powiedzieć że siał bo teraz nie wiem coś miałe rapida brać do xtx 200)dealery Ci doradzą :)
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#94 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 18:18

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? seria a jako podstawowy ciagnik to raczej slaby pomysl. jak juz cos to mniejszy model serii n. moj kuzyn niebawem ma odebrac n101 i jak tylko to zrobi to jade testowac  8) dodam ze rowniez ma jakies 30 ha ornego i podobna ilosc laki...

#95 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 22:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Tylko że jak esztstko dobrze pójdzie to teściu przejdzie na strukturalną i dojdzie ponad 20 ha do obrobienia. A w między czasie może jakaś agencyjna się trafi. Bo ciągnik mamy zamiar kupić taki żeby te kilka, kilkanaście lat dawał sobie radę.
Ewentualnie to może bym wziął N111, w najgorszym razie N101. Ale zależy mi żeby pociągnął 4 obrotową i aresa + polonez

#96 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 22:43

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to w takim wypadku n111, a jak masz prase rolujaca z rotorem to takim ciagnikiem moglbys nawet belowac...

#97 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 22:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kostkę mam tylko.

A powiedzcie mi czy jak ciągnik ma opony tylne 620 to czy nie będzie problemów z doborem pługa. Zeby nie było tak że opona od bruzdy szersza

#98 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 23:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? na to pytanie nie potrafir udzielic konkretnej odp bo w naszym pronarze mamy 520 i przy plugu 5*50 nie sprawia to zadnych problemow. musze przyznac ze chcialbym miec podobny dylemat podczas zakupu ciagnika, u nas ojciec powiedzial ze bierze pronara 1523 i tyle :-

#99 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 11:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @kat co do szerkokości opon to nie wiem co na to teoria ale w praktyce u mnie koleś orze casem 5140 na oponach 600/65/38 pługiem 4x40 i jest ok.to teraz inaczej :)
jaka łączna kwotę chcesz wydać na zakupa całego sprzetu??masz już płytę??przepisali na Ciebie jakąś ziemie?wasza gmina tez jest w NW??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 11:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jest w NW. Rodzice mają płytę, Ja mam tylko dzierżawe na siebie ( będę miał przepisane po nowym roku żeby na młodego się załapać). Tak byśmy chcieli się zmieścić w 300 000.