Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#901 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 grudzień 2009 - 19:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? wszystko w swoim czasie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 11:33
  •  

#902 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Zostawcie juz w spokoju tego Yacentego bo przeciez ciekawośc to pierwszy stopień do piekła . Jak kupi i bedzie stac na podwórku to napewno sie dowiecie ...

#903 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nie chcę zaczynac nowego tematu a mam pytanie a wiec w związku iż interesuje sie ciągnikami Deutz-a i zastanawia mnie fakt dlaczego one maja stosunkowo mniejszy moment obrotowy co do ciągników innych marek o tej samej mocy . np K 610 = 420Nm http://roltop.pl/kat.../agrotron_k.pdf
Case 115 516Nm http://www.tech-kom....xumxline115.pdf
Czy to ma związek z większym spalaniem , czy prawie 100 Nm różnicy oznacza ze deutz przy tej samej mocy byłby słabszy ??? Troszkę wyszło masło maślane ale naprawdę mnie to zastanawia

#904 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Poszukaj wykresy mocy, bo nie zawsze duży moment jest lepszy, czasem krzywa przebiegu ma większe znaczenie. Co z tego, że masz duży moment jak potem drastycznie rośnie. Tak przy okazji może ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym wzrostem momentu podanym w procentach? Co raz częściej się to pojawia.

#905 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moment obrotowy jest wielkoscia, ktora okresla mozliwosc silnika do przystosowania sie do obciazenia.

co do wzrostu nie jestem pewien, ale nie wiem czy nie opisuje ona po prostu kreski momentu. chodzi o to, ze kreska w ciagniku musi szybko narastac, odwrotnie niz w aucie sportowym np. a czym wiekszy wzrost tym szybciej narasta moment.
natomiast nie wiem dlaczego jest wyrazone w [%] i jak to sie je, ale powoli wyjasnimy :lol:

@romano deutz nie bedzie slabszy, tylko bedzie mial mniejsza zdolnosc do przystosowania sie , w praktyce wyglada to tak, ze jedziesz sobie z plugiem, masz tak dobrana predkosc ze obciazenie wynosi np. 80% i na koncu pola masz gorke, ciagnik zaczyna schodzic z obrotow, a moment narasta i teraz ten ciagnik z wiekszym momentem zatrzyma sie na 1500 obr, a ten z nizszym bedzie spadal dalej i w efekcie bedziesz musial zredukowac bieg by nie zgasl.
deutz-fahr przewaznie do swoich maszyn nie wprowadza najnowszych rozwiazan, taka jest polityka koncernu i do danej grupy ludzi kieruja swoj produkt. natomiast wiadomo, ze deutz potrafi produkowac bardzo nowoczesne silniki, takze nie technologia jest ograniczeniem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#906 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? procentowy wzrost momentu obrotowego określa nam o ile % wzrośnie wartość momentu silnika, którego obroty spadają pod obciążeniem od wartości momentu dla obrotów silnika mocy znamionowej/maksymalnej do maksymalnej wartości MO osiąganej przez silnik.

I jeżeli porównujemy silniki o podobnej konstrukcji i takiej samej mocy to ten który ma większy wzrost momentu obrotowego będzie lepszy,
a jeżeli porównujemy silniki o podobnej konstrukcji i takim samym momencie obrotowym to ten co mam mniejszy wzrost momentu obrotowego będzie lepszy.

#907 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:12

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @lowrider a kojarzysz moze nadmiar mocy, czy jakos tak. nie jestem pewny swojej definicji, wydaje mi sie ze kiedys widzialem wykres ktory to tlumaczyl i bylo tak:
nadmiar mocy byl okreslony jako pole pod krzywa mocy odcieta przy punkcie mocy znamionowej i pociagniety do przeciecia sie z krzywa mocy, stosunek tej powierzchni do powierzchni calkowitej byl nazwany nadmiarem mocy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#908 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Zapas momentu obrotowego chyba o to Tobie chodzi ???

#909 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kurcze moze byc, teraz nie pamietam dokladnie. za chwile poszukam to dopisze

EDIT

jd nazywa to o co mi chodzi jako moc stała

#910 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Zapas momentu obrotowego to jest to samo co % wzrost.

@brzozak tych stosunków jakoś nie kojarzę, albo też nie pamiętam :lol:
Nadmiar mocy, czy też nadwyżka mocy to jest różnica pomiędzy mocą maksymalną a znamionową, czyli tak jak piszesz będzie to pole pod krzywą mocy odcięte przy punkcie mocy znamionowej i tutaj długość tej linii odcięcia na wykresie będzie zakresem stałej mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:08

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? mozna sie tez posluzyc dlugoscia linii latwiejsze w analizie na szybko :lol:

#912 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Wracajac do tematu, mam dylemat: do wyboru mam uzywanego JD6430 premium z anglii lub nowy ciagnik cos z grupy SDFG albo r6.125 lub k430. Ciagnik bylby glowny w gospodarstwie o pow. 60-70 ha (moze bedzie o 25 ha wiecej ale sie zobaczy) z czego ok 25 ha to laki. Wspolpracowalby z: tytan 13 i agregat uprawowo-siewny 3m a pozniej jeszcze plug 4 obrotowka. Wyposazenie ciagnikow bylo by dosc bogate: oba mialyby reserowana os, kabine, obiazniki (moze pozniej jakis TUZ) DF nie mialby wersji profiline(roznice w cenie bylaby troche wieksza), a JD ma pompe 110 L. JD bylby z serwisu JD w anglii sprawdzony jeszcze w POlsce, po przegladach i mialby ok 750 mtg. Co do cen ciagnikow to ok 220 tys netto. Oczywiscie kupowane na PROW. Co byście wybrali?

#913 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moim zdaniem lepiej nowy, zwłaszcza jak się bierze na prow... przynajmiej wiesz co kupujesz a tak weźniesz używanego JD i nigdy nie wiesz co kupujesz. i ten przebieg też coś dziwnie mały...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#914 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:21

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? 750 mth można się spodziewać w półrocznym ciągniku a co dopiero w 2-3 letnim. Który rok tego JD?

#915 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:18

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ciagnik JD 6430P jest z 2009 roku tylko nie wiem z ktorego dokladnei miesiaca, ale ma na pewno wiecej jak pol roku.

#916 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:28

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Rzeczywiście coś podejrzanego z tym ciągnikiem. Kto kupuje ciągnik za kupę kasy żeby go po pół roku sprzedawać? Możliwe, że ma jakąś ukrytą wadę, albo kolesia komornik zlicytował?
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#917 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Albo jest jako popokazowy. Niedaleko mojego gospodarstwa cały PGR (a do małych nie należy).obrabia pewna firma sprzedająca JD. I często wygląda to tak że biorą ciągnik który obrabia żniwa, orki i zasiewy a potem jest wystawiany jako popokazowy ze skromnym przebiegiem 100 mth. Ale z to są pojedyńcze przypadki i moim zdaniem gdyby wszystko było cacy z tym ciągnikiem to zostałbym w angli u jakiegoś gospodarza.

#918 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:42

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Może sprzedał bo za słaby był. Znajomy miał nh T7050 albo T7060 i był za mały, sprzedał i wziął coś z serii T800.

#919 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 09:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a z ciągnikami pokazowymi to jest tak że maja mały przebieg ale pracowało nim 200 różnych operatorow którzy "szukali mocy" przeciesz wiecie jak wy jeździecie sami na pokazach... a nowego JD nie możesz wziąść??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share kalol

kalol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 19:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nowy premium taki jaki ja chce to kosztuje ok 300 tys netto... ;) a comfort mi sie nie podoba... jestem lekko zaskoczony wasza opinia, ale przynajmniej jest szczera :P Myślałem, że wszyscy beda za JD a tlumaczenie byloby typu: bo to JD!

Takie ciagniki w Anglii pracuja na duzych gospodarstwach, ktore maja podpisane umowy np z takimi firmami jak JD i rok w rok jest wymieniana cala flota ciagnikow. Dzieki temu uzyskuja duze upusty na zakup nowych. Pozniej sa sprzedawane. Przebieg jest oryginalny bo ciagniki sa serwisowane w serwisie JD, koles co sprowadza juz wspolpracuje z takimi firmami od kilku lat (tak mysle, bo znajomi go znaja i mowili mi ze juz sporo lat tym sie zajmuje).