Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#881 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:12

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? yacenty tak sobie popatrzyłem na twój sprzęt to 4 bez problemu da radę nawet bez tuz i masz racje tym sprzetem co masz to spokojnie 60 ha obrobisz :)tyle ze masz 6 zetora to nie masz jak porównać
w każdym nowym masz półbiegi i to załatwia sprawę gdy zacznie schodzić z obrotów robisz cyk i jedziesz dalej:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 01:51
  •  

#882 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? oj, oj, oj dziś było widać na tescie Lambo R6 125 ze bez tuza może być nie halo moj zetor to 4t z tym ze on wazy w okolicy 5ton, a takie Lambo jak dziś sprawdzałem to wazy 4400, 700kg na przedzie i z załadowanym zestawemm uprawowo siewnym przy ruszeniu przednie koła poszły jakoś 0.5m do góry!!!

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#883 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no właśnie lampo jest trochę dziwne bo jest za lekkie za krótkie to tak jak byś kupił duża czwórkę u mnie mf ma coś koło 5 t to z pługiem 1600kg to przodek przybity do ziemi a ten uprawowo siewny ile ważył?

#884 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:49

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moj Kuhn to około 1.8tony a zbiornik ma 600l pojemnosci

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#885 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:52

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moja 4 z TUZ +650kg obciążnik chodzi z pługiem który waży ponad 1700kg i daje radę bez problemu

orka
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#886 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to faktycznie blado to wygląda to tuz musi być ale było by dobrze żeby miał jakaś półramę albo coś takiego bo mogą być duże naprężenia przy pełnym siewniku.Tak sobie patrzę na ten zestaw to ile koników potrzeba do takiego(minimum)

#887 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 23:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jeśli chodzi o dociążenie przodu to dobra jest woda w przednich kołach. Dodatkowe obciążenie w okolicach 300 kg nisko nad ziemia przez co obniża się środek ciężkości i traktor staje się stabilniejszy. Wujek tak zrobił w MF-ie a znajomemu nalali do Lambo R6 jak kupił 4 obrotowa.

#888 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 23:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jacek ja na Twoim miejscu kupilbym 4 poniewaz bedziesz nim sial nawozy a w przyszlosci moze wykonywal opryski no a w tych pracach 6 spali wiecej.Rozumiem ze agregatu nie bedziesz zmienial to nie powinno byc problemu z uniesieniem.

#889 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 00:10

wracam do nie kończącej się dyskusji. 6 czy 4? moc 119 albo 127km - cena powiedzmy ze identyczna. sprawdzaliśmy z ojcem mniej wiecej ile czasu co robimy. wychodzi nam tak: orka - 40MTH, siew 30MTH, talerzówka - 20MTH, razem powiedzmy 100-110MTH srednio rocznie bijemy 350MTH, z tego wynika ze w cięzkiej pracy nabijamy 1/3 całości MTH, czy tutaj jest sens kupować 6 garów? moze lepiej 4 z tuzem i jak tylko idzie w lekkiej robocie to sciagac obciążenie i wtedy traktor powinien być bardziej zwrotny. Co tu wybrac?

Jeżeli będziesz robić rocznie 250 mth w lekkich pracach a 100 mth w ciężkich pracach to przelicz sobie ile ewentualnie byś zaoszczędził paliwa kupując czwórkę. 2-3 litry na godzinę w lekkich pracach? To jest 500-700 litrów czyli 2000-3000 zł rocznie by Cię więcej kosztowało samo paliwo do 6tki, dajmy na to 3000 zl na 30 ha to 100 zł więcej na jeden hektar. Przelicz czy Ci to się opłaca. Czy te 2-3 tysiące to dla was dużo w skali roku. (policzyłem po 4 zł bo na pewno podrożeje niedługo) Szczególnie do waszego agregatu widziałbym ciągnik 6 cylindrowy z dobrym obciążeniem. Dodatkowo spalanie 4ki może być większe niż 6tki w orce uprawie i siewie więc z oszczędności 2-3 tyś zrobi się mniejsza kwota. Ja bym wolał szóstkę bo jednak ma więcej zalet. Co do zwrotności 6ki - jeżeli masz rewers elektrohydrauliczny to pozwala to znacząco zmniejszyć skutki mniejszej zwrotności. Co innego jakbyś robił 1000 mth z czego 60-70% w lekkich pracach to bym wolał 4kę bo oszczędności na paliwie byłyby większe.

#890 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 10:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? patrząc jeszcze z innej strony a mianowicie kosztów eksploatacji to na pewno 4 będzie korzystniejsza - tańsza w eksploatacji

@yarecki12 a twierdzenie że spalanie w orce 4 może być większe niż 6 to skąd się bierze bo jakoś trudno mi to zrozumieć???
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 10:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Popatrz na testy dlg. 4ki o wysokiej mocy potrafią spalić więcej niż 6tki w ciężkiej robocie, ale za to mniej palą w lżejszych pracach, ale to już jest wszystko napisane w temacie ''czwórka czy szóstka?''. Napisałem że może być wyższe spalanie ale nie musi. Szóstka ma lżej, jest bardziej elastyczna i dlatego może mniej spalić przy obciążeniu. Może litrów na godzinę spali więcej ale szybciej pojedzie i na hektar wyjdzie to samo albo nawet i mniej niż w 4.
Praktycznie jedyna różnica w eksploatacji 4 i 6 to ilość oleju mieszczącego się w skrzyni biegów i silniku, bo cena filtrów podobna albo taka sama, zależy już od konkretnej marki. Yacenty na tym by dużo nie zaoszczędził bo robiłby 350 mth, co innego jak ktoś robi 1000-1500 mth.

#892 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 14:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? byłem w podobnej sytuacji i u mnie jest ciągnik 4 garowy (Fendt 312) i jestem teraz w 100% przekonany że dobrze zrobiłem, przy lekkich pracach moge go wykorzystać bo spalanie jest dość niskie a w agregacie bynajmnie u mnie wystarcza, mam balast 860kg i go nie zwietrza a w pracy przy predkość 11km/h to on nie ma zupełnie co znim robić. Obrabia ponad 60ha i myśle że do 100 to bez wiekszych problemów taki ciagnik wystarczy. Zdecydowanie polecam 4 cylindry

#893 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 14:30

@yarecki12 a twierdzenie że spalanie w orce 4 może być większe niż 6 to skąd się bierze bo jakoś trudno mi to zrozumieć???

z teorii konstrukcji tlokowego silnika spalinowego, z ktorej wynika ze 6 cylindrow w rzedzie ma najnizsze spalanie jakie mozna uzyskac. w lekkich pracach wiadomo, ze powiekszona pojemnosc odgrywa swoje, a nizsza pojemnosc jest korzystniejsza dla 4 cylindrow. dlatego nie robi sie teraz 80 konnych malych szostek.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#894 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 15:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? dzięki chłopaki, temat już uważam ze nie aktualny w moim przypadku

#895 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 15:05

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? powiedz na co sie zdecydowales i co przesadzilo o wyborze.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#896 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 15:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Podejrzewam że Jacek porównał wszystko to co przetestował ze swoim poczciwym Zetorem...i został przy Zetorze Dodany obrazek .

#897 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 15:26

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? powiem wtedy jak już wszystko dogram, albo dopiero wtedy jak stanie u mnie na podwórku, @jaro: żebyś wiedzial wszystko było przyrównywane do starego poczciwego 10245, z perspektywy testów, jazd próbnych i tego co widziałem tu i uwdzie śmiem twierdzić ze zetor 10245 to rewelacyjny traktor jak wezmiemy pod uwagę ze jego obecna wartość to plus minus 50tyś

#898 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 16:57

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Te traktory już nie wrócą. ''Gdzie się podziały tamte zetory, gdzie ta prostota gdzie tamta moc''
Jak jesteś z zetora zadowolony to po co wam nowy ciągnik w sumie. Poczekaj na forterrę 16V lub power, albo na maxterrę 135 :lol:

#899 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 19:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A ja jakoś tak DF-a obstawiam dla Yacentego-Yacenty robił im promocję Dodany obrazek to może oni dla Yacentego też ?Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 19:03