Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#861 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 20:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? No i jestem-w największej i najciekawszej-AF znaczy Dodany obrazek

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 14:05
  •  

#862 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 12:36

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? nie chce reklamować swojego JD ale miałem 1224 w dobrym stanie do tego agregat uprawowy 5.40 i na równych polach szedł 4 polową około 7-8 km kupiłem JD 7600 moc 130km i z tym samym agregatem na rownych polach jade z prędkością 12-14 km a 8-9 to na górkach a w naszej okolicy sa duże górki. co do pługa to 1224 ciągał 4 kvernelanda zagonową i na glinie miał ciężko czasami jezdzilem 3 polową a JD ciaga 4 obrotową vario też KVERNELANDA z pretkoscia 9-10km bez problemów a w glinie pod góre czasami musze jeden max dwa pólbiegi zredukowac. ale podchodzi pod takie górki na których ursusem musialem zajeżdżać . wiem ze JD jest cieszy i ma szersze ogumienie ale gumy ma ok 40% a ursus miał nowe.ja pochodze z okolic SIERAKOWA WLKP kto tu byl wie jakie mam gory i ziemie. w mojej okolicy chodzi conajmniej 15 JD w promieniu 4km od mojej wioski. dam taki przyklad znajomy chcial kupic NH lub JD przyjechali NH ok 120km nie wiem jaki model wiem ze 6 cilindrowy motor z plugiem 4 obrotowym nie pamietam firmy pluga. na rownym polu szerokosc pluga 4x 45. orali nim z predkoscia 6-7km i sie dusi moze nie dusil ale mial ciezko. zaraz przyjechal jego sasiad JD 6620 z 5obrotowa 4-45 kvernelanda . skonczyli orac NH i wjechal JD na tym samym polu taka sama glebokosc JD jezdzil z predkoscia 8-9 km i nie dawal zadnych oznak ze mial ciezko. test byl wykonywany na jesien ubieglego roku po pomidorach na czarnej ziemi lepiacej sie do kól . ci od NH jak to widzieli zabrali ciagnik nic nie mowiac i bylo po nich widac ze sa w szoku.co do operatora JD on wyznaje jedna zasade " co nie idzie musi isc" moze i dlatego ten NH nie mial z nim szans. wszystkie JD w mojej okolicy byly zamienione za 120-160KM ZETORY URSUSY I DF ci co mieli DF juz ich nie chca nie wiem dlaczego.wiec mysle ze ten plug przy tym 150km jd musial byc zle uszykowany lub mial jakas wade. sory za bledy ortograficzne

#863 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 11:28

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kolego nie zaprzeczam że JD to dobre ciągniki, (moim zdaniem) natomiast ty mówisz że nie raklamujesz a wychwalasz pod niebiosa. reprezentujesz gości ktorych pełno na AF z twierdzeniem: "moje najlepsze i nic po za tym" kolejne: "świat zaczyna się na moich maszynach i na moich się kończy, wszystko pozostałe to g****" z takim podejściem daleko nie zajedziesz...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#864 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 10 listopad 2009 - 20:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Czasami lepiej kupić nowy bo ma się pewność (nie zawsze są wyjątki)że będzie ( raczej powinno) się mieć spokój z naprawami
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#865 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 19 listopad 2009 - 07:26

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Firma w której aktualnie pracuje poszukuje ciągnika ok. 120 koni. Miałby on pracować w paszowozie. Wybór firm tp John Deere i Case. Kasa nie gra roli. Co polecacie?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#866 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 12:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nowy, czy używany i dlaczego tylko JD, lub Case?
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#867 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 19 listopad 2009 - 17:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nówka ma być. Firma Ma obie marki i bardzo sobie je chwali. No wiesz kupujesz jedne filtry oleje itp.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#868 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 18:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja bym wybór zostawił temu kto będzie nim pracował!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#869 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 16:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Łode mnie byś dychę dostał :D Mimo wszystko kolega pyta, więc wypada odpowiedzieć. Naczyta się opini, pójdzie do szefa, walnie mu wykład i dostanie podwyżkę :)

Kolego Jakubie, przejrzyj sobie działy poświęcone John Deere'owi i Case'owi. Moje obiektywne odczucie (sugerowane zasłyszanymi opiniami), gdyż nie mam ani jednego, ani drugiego, jest takie:
Wiele osób np: z zachodnio pomorskiego odrzucały kompletnie markę Case, gdyz nie było w pobliżu serwisu. Inni mówią, że awaryjna jak NH i chcleją dużo. JD też ponoć chleje, ale prócz tego ma opinie niezniszczalnego. To oczywiście definicja na wyrost, ale daje jakis pogląd. Szczerze bardziej jestem przekonany do JD'a niżli do Casa. Od Case'a zdecydowanie wolałbym MF'a (własne doświadczenie i opinie użytkowników).
Druga rzecz, z której obsługi jesteście bardziej zadowoleni, żeby wam miłość do marki nie przysłoniła faktów.

Tak jak pisałem, biegaj po odpowiednich działach i czytaj konkretne i wartościowe opinie użytkowników. Jest ich tu sporo, tylko trza grzebać w ignorancji Dodany obrazek
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#870 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 20:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? skoro @Matuch nalega to odpowiem

wybrałbym CASE'a Maxxum 120 4 cylindry - idealny do paszowozu!!! krótki, zwinny i mocny

(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:11

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? wracam do nie kończącej się dyskusji. 6 czy 4? moc 119 albo 127km - cena powiedzmy ze identyczna. sprawdzaliśmy z ojcem mniej wiecej ile czasu co robimy. wychodzi nam tak: orka - 40MTH, siew 30MTH, talerzówka - 20MTH, razem powiedzmy 100-110MTH srednio rocznie bijemy 350MTH, z tego wynika ze w cięzkiej pracy nabijamy 1/3 całości MTH, czy tutaj jest sens kupować 6 garów? moze lepiej 4 z tuzem i jak tylko idzie w lekkiej robocie to sciagac obciążenie i wtedy traktor powinien być bardziej zwrotny. Co tu wybrac?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#872 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? skoro wychodzi, ze wiecej sie szweda niz pracuje konkretnie to wez 4. moc 120 KM odczujesz (w porownaniu do zetora) takze bez obaw :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#873 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @yacenty ale MTH liczonych w Zetorze? Bo takich obecnych to zrobisz więcej. :lol: Ja na Twoim miejscu wziąłbym dobrze wyposażoną 4 z TUZ. Większa elastyczność w wykorzystaniu.

#874 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ale do ;6" zaczepisz każdą maszynę a przy 4 cylindrach brakuje czasem długości jak zaczepisz dłuższą i cięższą maszynę, a chyba spalanie nie będzie dużo wyższe .Ja bym wybrał 6 .Wcześniej miałem u-914 siły sporo ale pług obrotowy czy jakiś agregat z siewnikiem zrywał przód ciągnika ,teraz mam Renaulta 6 garów 120KM i podnosi i ciągnie 3-metrowe agregaty i pługi obrotowe 4 i 5 skibowe

#875 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 20:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tak mth liczone wg zetora - wg mnie w tym momencie nie ma znaczenia czy liczone w zetorze czy w innym chodzi tylko o procentowy udział cięzkiej pracy polowej do ogolnej ilości MTH "wyrobionych" w ciągu roku

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#876 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to też zalezy jaki sprzęt jest ciężki jesli jest taki możesz pokusić się o szóstkę bo ciągnik jest dłuższy natomiast z tuz to zawsze jest jakieś ryzyko jeśli przeholujesz.Ja też miałem brać 4 ale cena ciągnika z tuz była taka sama jak 6 to brałem 6 bo zależało mi na mocnym koniu do pracy i żeby miała odpowiednią moc w twoim wypadku to możesz sie pokusić o 4cyl jeżeli uważasz że maszyny które posiadasz będą odpowiednie do tej mocy i wagi ciągnika i wiadomo że ciągnik taki spali mniej w lżejszych pracach niż 6 natomiast w cięższych jest często na odwrót :)ale cr ma duże mozliwości to te 6cyl nie spali za wiele w lekkiej pracy jeżeli nogi nie masz za ciężkiej

#877 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Chyba, że tak. :lol: Nie doczytałem między wierszami. Ale jak Jacek chciałby nawozy siać to zrzuca bombę i ma lekki ciągnik, podobnie można robić w transporcie jak nie ma ciężkich warunków. :)

#878 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no to z tym sie zgodzę ale od czego się ma pomocników bynajmniej u mnie tak jest :lol: trzeba przewidzieć na następne kilka lat co on ma robić i jaki sprzęt ewentualnie się dokupi ale czasami od tego boli głowa :)

#879 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:34

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? popatrz na moj sprzet i moje ha. tym sprzetem spokojnie by obleciał z 50-70ha a ja poki co mam 32 i bez wiekszych widoków na powiększanie. Tutaj sprzet i tak będzie z duzym zapasem, bo nie mamy czasu na zabawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 21:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? myślę że 4 zup. ci wystarczy ale przedni tuz bym wziął żeby można było dobrze go dociążyć.przy twoim areale, ukształtowaniu pól 4 bedzie w sam raz.