Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#821 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 22:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kolega ma 309 a teraz bierze Pumę... może ciągnik a może się do firmy zraził :P Ja nie mówię że Fendt to zły ciągnik ale nie uważam że należy go gloryfikować, to tylko ciągnik. A co do ustawiania pługa to troszkę też już poorałem może dużo tego nie mam ale 70 trudnej ziemi, inaczej skorygować ustawienia pługa po fabryce a co innego ustawić żeby równo krył pług który ma np. różnie wyrobione elementy robocze to jako dopowiedzenie a i rzeczywiście pięknie jak ciągnik sam jedzie z dobrze ustawionym pługiem... tylko to jest wykonalne na jednolitej ziemi :( zapraszam do mnie:) zobaczymy ile tak przejedzie :P żeby nie było że nie wierzę, sprawdziłem i wiem że możliwe i Fendt-a do tego nie potrzeba Zetora tak ustawić też można :D i stary pług Hauard. Podziwiam Twój zapał ale jest trochę odrealniony.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 03:39
  •  

#822 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 22:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @Rogeryk gdzie dokładniej będzie pokaz koło ina??? to się przejadę...

naprawdę nabierasz klientów na te swoje bajkowe opowieści??? :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#823 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 06 listopad 2009 - 10:38

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? pioter z calym szacunkiem ale skoro na pokazie tak rolnicy mowia to moze cos w tym jest:)
przeciez my nie musimy w to wierzyc

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#824 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:33

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? nie musimy, ale pragniemy aby poprzez AF sprzedawcy zrozumieli, ze nie beda nam wiecej kitow wciskac. to nie nasza wina, ze sa technicznymi idiotami i ze nie chcemy takich ludzi sluchac, a tymbardziej czegos od nich kupowac!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#825 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:03

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @statek nie mam na myśli samej treści wypowiedzi, tylko to ubarwianie... :P

#826 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 listopad 2009 - 18:11

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kolega miał u siebie,jak go spotkam to sie wypytam co i jak, wiem że napewno po kukurdzy orał nim.

#827 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 23:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

nie musimy, ale pragniemy aby poprzez AF sprzedawcy zrozumieli, ze nie beda nam wiecej kitow wciskac. to nie nasza wina, ze sa technicznymi idiotami i ze nie chcemy takich ludzi sluchac, a tymbardziej czegos od nich kupowac!!!

Kolego może wielu rzeczy jeszcze nie wiem ale człowiek uczy się całe życie i jeżeli to również do mnie było staram się głupot nie pisać. Jeżeli jakąś popełnię czekam na kontrę :P
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#828 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 19:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? akurat ty umiesz obronic swoje racje i nie walisz takich tanich chwytow. mysle, ze masz tego swiadomosc :P

#829 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Johny też podobno idealny, a jak przyjechał do mnie na pokaz to za przeproszeniem h..ja zdziałał, normalnie śmiech na sali, pług ustawiony prawidłowo i 150km nie mogło dać rady na 1,6m szeroko głebokość 26cm. Ja już sobie powiedziałem że nie kupie prędzej ciągnika póki nie przetestuje. Ziemie ma podobne jak @Rolniksprzedawca, bo niniecałe 2km od niego, może u mnie troche cięższe miejscami. 
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#830 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @zbigi a co na temat JD wypowiedzieli się sprzedawcy???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Szceny im opadły, i było tylko ,,tego się nie spodziewałem''. Zaskoczenie było tym większe, że dali większy ciągnik, niż pierwotnie miał być, bo wiedzieli jaka jest ziemia, ale jak na glinie zszedł do 5 km/h to już skandal. W dodatku pług zwężył na 1,4m dopiero mało wiele jakoś to szło. Tam gdzie był czarnoziem faktycznie szedł ładnie, ale na glinie to porażka.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#832 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Zbigi przestań już pisac o tych swoich testach bo to już się nudne zaczyna robić. Nie wiem jaki masz w tym cel ale próbujesz za wszelką cenę stwierdzić, że jd to gówno gorsze nawet od belarusa. Chłopie, jeśli jakiś ciągnik sobie nie radzi w polu z danym narzędziem to i drugi o podobnej mocy tez sobie nie poradzi. A Ty stwierdzasz, że gdyby był tam jakikolwiek inny ciągnik niż jd to by śmigał z tym pługiem nawet 10 km/h. Jeśli nie wiesz, to jd w tej serii znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o siłę uciągu.

#833 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 21:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kolego @ johnylukas poczytaj wszystkie posty @zbigi123, a szczególnie te o jego Landini, to zobaczysz, czy jest obiektywny w swoich osądach...
@zbigi123 jak możesz obrażać jedyna słuszna markę jaka jest JD :P

#834 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ale ja nie twierdzę, że zbigi kłamie, mówiąc że jd nie dał rady. Bo to jest realne i tak mogło być. Tylko nie zgadzam się z teorią zbigiego, że jeden ciągnik sobie nie poradzi np. w orce, a drugi w tych samych warunkach i o tej samej mocy będzie ciągał ten pług bez problemów.

#835 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Moja teoria jest taka, że ten JD był jakiś trefny, bo skoro Landini na tych polach radzi sobie co najmniej tak samo to nie widzę innego wyjaśnienia.

#836 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:28

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? warunki do najlzejszych nie naleza, wiec nie bardzo wiem jak ten landini sobie radzi, ale ok.

tak od technicznej strony patrzac to mam 2 wnioski:
1. plug obrotowy, czyli znacznie ciezszy, czyli znacznie lepiej trzyma zadana glebokosc, szczegolnie w trudniejszych chwilach, a landini pracowal z lekkim zagonowcem.
2. janek pracowal z plugiem nowszej konstrukcji, zapewne z duzo wiekszymi odkladniami, dodatkowo ktore krusza bryly, maja znacznie wieksze opory, stad duzo wieksze zapotrzebowanie na sile uciagu.

ja obstawiam, ze gdyby zamienic traktory to landek by nawet z miejsca nie ruszyl tylko 4 kola by grzebaly w ziemi i takie to wlasnie w polsce sa porownania.

EDIT
luknijcie na parametry landka on wazy 3300 kg bez obciazenia :P :P zeby tylko 904 go nie rozjechal, to bedzie dobrze

#837 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Sorry ale wątpię, aby jakiemuś dealerowi nie zależało na kliencie oraz swojej renomie i żeby podstawiał jakiś trefny ciągnik. Na pewno dealer podstawił ciągnik sprawdzony, aby wypaść jak najlepiej przed sporą grupą rolników.

#838 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:43

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja na podobnej ziemi jak kolega Zbigi123 tez lekko nie miałem, z tym że orałem pole z obornikiem, dzień po deszczu ze śniegiem, na 30cm, ale jakoś dawał radę, kołami mielił, blokada cały czas, poślizg masakryczny, a moc ciągnika tylko 96KM. Prędkość rzeczywista coś koło 4km/h :P Więc może JD tak źle nie wypadł http://www.agrofoto....mage178768.html

#839 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tez oralem kiedys plugiem z odkladniami, ktore zostawialy slad na pol powiatu i 16tka dawala rady 1,8m. teraz MF orze na 2 m z ludzkimi odkladniami i wiem jak duzo wiekszej sily potrzebuje by to pociagnac.
w warunkach anormalnych tez sie nie powinno porownywac ciagnikow, poniewaz (zakladam) tylko czasem w takich pracuja. w jeden dzien oralem po burakach 4 skibowym plugiem na glebokosc 15-20 cm z umiarkowanym poslizgiem, a na drugi jak troche popadalo w nocy, musialem zdjac jedna odkladnie i na 5 cm jechalem non stop w poslizgu, wiec uwazam, ze to nie ma wiekszego sensu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2009 - 23:30

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak2 jeden mały szczegół pług, który współpracował z 16'tką był półzawieszany, a to znaczna różnica.