Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 17:10

@kat
na Twoim miejscu wzialbym jednak serie T. co prawda kosztuje 30 tys wiecej ale to juz calkiem inna klasa, 6 cylindrow i wieksza masa duzo da przy pracy z zawieszonymi ciezkimi maszynami...

chyba że tak jak ja będziesz chciał przedni tuz i podczas pracy z pługiem zawiesi na nim się wał ,pozatym do pomocy będzie też zetor 9540  z przednim napędem lub ursus 1222(ja jestem za zostaniem zetora w gospodarstwie ;))

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 23:25
  •  

#62 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 17:50

Wszystko zależy od ceny jaką przyjdzie nam zapłacić. Bo ten ciągnik z osprzętem i tak nas trochę wyjdzie.
@MCKYLO
To ile kosztuje taki MC. Bo case jest droższy na pewno ( a poza tym nie słyszałem żeby w moich okolicach był serwis). NH nie chce. Mają u nas w byłym PGR i co chwila coś m się kopie z elektroniką.

Psuje się wszystko a i obsługa ma wiele do życzenia. CASE IH z serii MXU 125 kosztuje około 225 tys netto ale w standardzie masz naprawdę rewelacyjne wyposażenie jak mało kto no i ta kabina jest super. Co MCCormicka to jest model MTX 120 - 118 KM ciągnik na ramie, proste wyposażenie cena na poziomie około 53 tys euro netto. Co do Valtry to osobiście nie jestem przekonany ta sama grupa co Massey Ferguson i w środku wykonanie pewnych elementów przypomina MF a do tego niby fajnie że budujesz ciągnik jaki chcesz a z drugiej strony za wszystko musisz płacić ale wybór należy do Ciebie.

#63 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 17:57

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A czy gdziekolwiek indziej cos za darmo mu dadza? Valtra daje poprostu mozliwosc optymalnego dopasowania wyposarzenia ciagnika do swoich wlasnych indywidualnych potrzeb, a placi sie jak wszedzie tyle ze tu wydaje sie wiecej bo masz cene kazdej pierdulki jaka chcesz don kupic natomiast gdzieindziej nie masz takiej mozliwosci wyboru i kupujesz najczesiej to co oni ci kaza.

#64 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 18:03

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @tomek
A w paczkowie mówili ci że trzeba czekać na ciągnik do 10 tygodni?
Bo jak na moje to będzie trzeba już w polu robić :-

#65 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 18:13

A czy gdziekolwiek indziej cos za darmo mu dadza? Valtra daje poprostu mozliwosc optymalnego dopasowania wyposarzenia ciagnika do swoich wlasnych indywidualnych potrzeb, a placi sie jak wszedzie tyle ze tu wydaje sie wiecej bo masz cene kazdej pierdulki jaka chcesz don kupic natomiast gdzieindziej nie masz takiej mozliwosci wyboru i kupujesz najczesiej to co oni ci kaza.

[move][/move]
Zgadza się ale na dzień dzisiejszy masz optymalnie a jak za kilka lat kupisz maszynę a ciągnik nie będzie miał wystarczającej ilości wyjść to co zrobisz, zmienisz ciągnik. W MXU 125 masz w standardzie, 4 podwójne wyjścia hydrauliki każde z reulowanym przepływem, joystick sterujący przy siedzeniu, system AUTO-WOM załączanie i wyłączanie programowalne, miękki start WOM, 3 prędkości WOM, pneumatyczny fotel, pasażera miękki, system stałej prędkości, skrzynia programowalna z systemem auto niech wyliczą CI Valtrę z takim wyposażeniem to porównamy cenę

#66 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 18:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A może New Holland TS125a albo TS135a? Choć na twoim miejcu wzioł bym Fendta 412 vario tylko jest jeden problem trzeba sporo za niego dać i to jest największy mankament Fendt,ale w końcu za coś sie płaci>

#67 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 18:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Widze że niektóży nie czytają całych wątków :-X. Bo ja już coś pisałem na temat ceny ciągnika i dokładania do takich tylko trochę droższych

#68 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 18:56

Widze że niektóży nie czytają całych wątków :-X. Bo ja już coś pisałem na temat ceny ciągnika i dokładania do takich tylko trochę droższych

Sorki jaką kwotę planujesz wydać?

#69 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Właśnie tak 200 + Vat byśmy chcieli się zmieścić. Bo musimy jeszcze kupić pług i agregat. A nie potrzebne mi jest wiele tych nowinek tech. Przesiadka z 914 do takiej Valtry to i tak będzie jak przesiąść się z fiata do BMW

#70 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:03

Właśnie tak 200 + Vat byśmy chcieli się zmieścić. Bo musimy jeszcze kupić pług i agregat. A nie potrzebne mi jest wiele tych nowinek tech. Przesiadka z 914 do takiej Valtry to i tak będzie jak przesiąść się z fiata do BMW

A teraz rozumiem, jasne. Jaki model Valtry masz zamiar kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jak się uda to N121 a jak osprzęt wyjdzie drożej to taką trochę słabszą się weżmnie. Bo nie ma sensu wieszać się na kredytach. A z tą wycieczką do finlandi gratis to prawda?

#72 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? chba tak ;)
jak już będziesz wybierać wypos.dodat. to weź resorowaną przednią oś(poprawia właściwości trakcyjne i tłumi drgania )

#73 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:34

Jak się uda to N121 a jak osprzęt wyjdzie drożej to taką trochę słabszą się weżmnie. Bo nie ma sensu wieszać się na kredytach. A z tą wycieczką do finlandi gratis to prawda?

Koledzy N121 ma silnik 4 czy 6 nie znam tego modelu coś bliżej możecie powiedzieć.

#74 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ma 4 gary
jet to nowa seria ciągników ,coś jeszcze?

#75 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Seria N ma silnik 4 cylindrowy. Wycieczka to na 99% prawda bo znajomy kupił Valtre ma ją z miesiąc i w tamten weekend był na niej.

#76 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 19:54

ma 4 gary
jet to nowa seria ciągników ,coś jeszcze?

Hej. Moim skromnym zdaniem strasznie wyżyłowany silnik, sprawdziłem parametry, moment ok, moc ok ale 4 cylindry, osobiście jak ma ten ciągnik spełniać rolę konia roboczego to powinien być na 6 cylindrach, będzie sprawniejszy, lepsza trakcja z ciężkim agregatem i pługiem może być za lekki i będzie znosiło przód chyba że obciążniki ale pewnie za dopłatą, mała waga 4950kg, a wydatek pompy 73 litry to coś mało. Osobiście w cenie ok 200 tys można mieć McCormicka MTX 120 na lanej ramie jak w Magnumie na 6 cylindrach, turbo, intercooler ładny moment 520 Nm/1400 obr/min, sprawdzona skrzynia, ciągnik na 8 zaworach, pompa mechaniczna wszystko proste a to znaczy mało problemowe. Valtra fajna ale tą moc robi elektronika, jeżeli jest Common Rail to i jest komputer sterujący. Osobiście wybrałbym MCCormicka ale wybór należy do kupującego no i jeszcze waga MTX ponad 1t cięższy. Co po mocy ciągnika jak będzie się ślizgał. Na marginesie to życzę Wesołych Świąt i dobrych wyborów. Pozdrawiam

#77 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 20:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Mi się wydaje, że 4-cylindrowy silnik SISU w Valtrze N 121 jest o niebo lepszy niż 6 perkinsa w McC, zużycie paliwa o wiele niższe, moment obrotowy nieco wyższy 540Nm,oleju też pewnie tyle nie bierze. Skrzynia 16/12 w McC sprawdziła się w w Case MX, ale skrzynia Valtry 36/36 wydaje mi się solidniejsza, jeśli dodamy jeszcze do tego sprzęgło Hi-Troll wręcz nie do zajechania. Niska masa w wypadku Valtry jest w zasadzie zaletą, bo lekki ciągnik można zawsze dociążyć a i obciążenie użyteczne jest wysokie i udzwig podnośnika nieco wyższy 1t.

#78 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 21:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A mi się coś tak zdaje,że kol.Mckylo tak jakoś między wierszami mocno coś McCormicka reklamuje-a może się mi tylko tak zdaje,przewrażliwiony jakiś może jestem ? ;D

#79 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 22 grudzień 2006 - 21:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? mi tez to sie zdaje  ;D chybva obaj na raz nei mozemy bys przewrazliwieni 8)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 22:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja właśnie zamieżem kupić N121 i skrzynia 24/24 +sprzegło hi-troll
Uważam że u mnie te 4-ka się nie zmęczy bo do pomocy będzie zetor jest tańsza do 6-stki i pozatym zwrotniejsza co mi się bardzo przyda w lesie ;)