Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#761 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 31 październik 2009 - 00:00

Mamy juz na forum dwóch innych handlowców, ale tamci potrafią być dużo bardziej subtelni w swoich działaniach, zachowują pozory obiektywizmu :)

Kolego staram się staram, żeby nie było niedomówień to się od razu do tego przyznałem co by układ był czysty. Jak czytam A.F.to dochodzę do wniosku że jest tu kilku co najmniej ukrytych i zakamuflowanych sprzedawców :D

@wszyscy piszący w tym temacieDodany obrazek -a nie możemy po prostu zrobić założenia że MF sporo pali ?Dodany obrazek (zresztą jak każdy nowy ciągnik-im nowszy tym gorzej) -kol.Yacenty sprawdził i stwierdził i tyle.Jak napisałem tu parę razy że Zetor jest oszczędny (przynajmniej mój 7211 ) to spotkałem się z krytyką -a może jest tak że jednak miałem rację ?

Wiem że było wczesniej ale... według moich spostrzeżeń niestety nowe ciągniki palą coraz więcej a podziękować za to możemy UE i ochronie przyrody po prostu alby spełnic rygorystyczne normy teraz tier III ale będą zaraz kolejne jak w osobówkach producenci zmuszają do tego silniki, a jak zmusić silnik żeby lepiej dopalił szkodliwe substancje? podnieść temp. w komorze spalania, a jak to zrobić ? wzbogacić mieszankę... wiem że to skrót i ogólniki ale tak niestety się dzieje i stare ciągniki naprawde potrafiły spalić mniej;/
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 07:13
  •  

#762 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2009 - 15:54

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? To niemozliwe ze jest tańszy on johna przecież był umnie ostatnio przedstawiciel i ze fend 412 kosztuje 300 tys netto a john kosztuje 240tys ale bez tej szkrzyni a za szkrzynie 40tys wiecej tylko ten jon miał 120 km i 6 cyl

#763 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 październik 2009 - 16:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Tego johna konkuręcją w fendzie jest model 712 6 cylindrowy.Ostatnio z kumplem gadałem i on takiego wziął i mówił że dał o wiele więcej (niż za 412) ale ile to nie powiem bo niechcę kłamać :D

#764 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 październik 2009 - 17:20

A nikt nie myśli nad McCormickiem? Jakie u romanowskich są ceny na XTX i MX?

rozmawialem na poczatku roku z dilerem mc'cormicka (praktycznie juz bylym) i mowil, ze po ubieglorocznych wahaniach euro sprzedaz siadla, ceny zrobily sie nieadekwatne i obecnie u nich na placu stoi 95% case'ow.
jak wtedy uslyszal cene jaka powiedzieli za nh, to nawet nie podawal ceny kornika, bo powiedzial, ze to bez sensu.
ciekawe jak teraz wyglada sytuacja

Tak jak wyglądała do tej pory. Sprzedają kornika ale swoje pola obrabiają ciągnikami marki Case. Przynajmiej tak było jak ostatnio się kręciłem w tamtych okolicach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#765 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2009 - 17:33

To niemozliwe ze jest tańszy on johna przecież był umnie ostatnio przedstawiciel i ze fend 412 kosztuje 300 tys netto a john kosztuje 240tys ale bez tej szkrzyni a za szkrzynie 40tys wiecej tylko ten jon miał 120 km i 6 cyl

jest mozliwe, jak nie wiesz to sie kluc. jedz sobie kiedys do dilera i sprobuj wyposazyc johna to sie przekonasz
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#766 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 31 październik 2009 - 18:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? popieram kolegow, w JD jest troche inaczej niz w fendzie, sa wersje Classic, Basic, Comfort i Premium i w zaleznosci co sobie chcesz musisz przejsc do wyzszej wersji z ktorej nie mozesz zdjac zbednych bajerow, chodzi tu np o system zarzadzania moca ktory dostepny jest tylko w premium, a ta wersja jest drozsza o 10tys euro netto.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#767 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 31 październik 2009 - 19:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jest tak jak piszecie w Jelonku i NH i te ciągniki się super sprzedają bo rolnicy nie chcą skomplikowanych i dobrze wyposażonych... chociaż w korniku jest jeszcze bardziej ubogo w standardzie a cena wysoka że hoho. Ja mam już problem nieraz bo ciągnik ma EHR, tak niektórzy chcą 130-140 konny ciągnik bez i elektroniczne rozdzielacze hydrauliki... jeden z potencjalnych klientów kupił jelonka 140 koni wszystko mechaniczne za 267000 netto a ja mu oferowałem 140 Maxxum MC za 249 000 brutto... sprzedawca Jelonka dobrze go w kanał załadował z ta ceną a rolnik jeszcze się cieszył że tak tanio kupił;/ cóż miał lepszy marketing niz ja;d
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#768 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 październik 2009 - 19:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja jak swojego czasu się orientowałem o janku premium to panowie od niego powiedzieli że jeszcze za włącznik wom-u na tylnim błotniku trzeba dopłacić, co mi się wydaje że w traktorze tej klasy i za taką cene to powinno być :D

#769 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 październik 2009 - 19:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja z kolei bardzo sobie chwalę taki sposób "stopniowania" ciągników i tego że można dobrać różne wersje wyposażenia a nie tylko "full co się wypasł "Dodany obrazek -już tłumaczę dlaczego-moim JD jakieś 80 % czasu jeździ mój Starszy-wyobraźcie sobie że 3 lata zeszły żeby namówić go do używania na panelu EHR przycisków szybkiego podnoszenia i opuszczania (do tego czasu cyfry na panelu powycierał-ręka ciężka Dodany obrazek ),dźwigni hydrauliki używa "z łaski" i ciągle narzeka że w Zetorze lepiej Dodany obrazek (kompletnie nie mam pojęcia dlaczego)-daj takiemu SCV ,jakiś terminal,HMS czy inny TMS-i co -ano kupa Dodany obrazek -podejrzewam że wielu z nas tak ma -i wtedy taki prostszy ciągni to wybawienie jest-bo inaczej powie że za skomplikowany-i jeździj sobie sam Dodany obrazek -rozumiem że co młodsi koledzy z pewnością uwielbiają jazdę ciągnikiem -ja z kolei z chęcią mogę oddać to zadanie...

#770 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 31 październik 2009 - 20:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja uważam że te stopniowanie too tylko po to by wyciąć jakiegoś dobrze nieuświadomego w cenach klienta. Ostatnio jak zobaczyłem u klienta JD Claasic 6330 za 240 tys brutto to mi czapka sie podniosła. Nawet brak dolnego zaczepu, lusterka na zwykłych drutach, 4 lampy robocze w dachu, 2 z przodu 2 z tyłu, bez obciążników, opony 380 przód tył 480 bodajże, tylne wieszaki nawet cieńsze jak w C330 i jeszcze taka kasa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2009 - 20:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Mój kolega ma w poniedziałek miec johna clasic zobacze go jak bedzie wygladał

#772 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 31 październik 2009 - 20:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jd ma faktycznie ubogie wyposażenie w podstawowej wersji w porównaniu z konkurencją niby duperele ale trzeba dopłacić wersja premium to praktycznie inna klasa ciągnika :D

#773 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2009 - 20:57

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no dobra to powiedz ile kosztuje taki premum 120 km 6 cyl plus os rysorowana przednia

#774 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? premium 6530 to chyba 65 tys euro (nie orientuję się za bardzo bo polowałem na inny model ale padło na inną markę :D )ale oni mają inne przeliczniki bo co chwila zmieniają wyskość kursu i to jeszcze zależy jaki model

#775 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:08

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A znów mój tata chce własnie johna bo mowi ze najtanszy i chcieli w premium mu sprzedac 260 tys 6cyl i os amortyzowano a fendta 412 za 300 tys

Nie cytuj poprzednich postów!!!

Edytowany przez robertbara, 01 listopad 2009 - 09:14.

#776 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to faktycznie tańszy ale fendt zazwyczaj jest droższy a ten JD to cena netto

nie cytuj każdego postu :D

#777 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tak netto ale bez skrzyni tej jak w fendzie

#778 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 31 październik 2009 - 21:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jak byłem u dilera JD i dobierając wyposażenie poczułem się jak w salonie mercedsa,bo byle pierduła to dodatkowe wyposażenie no i oczywiście euro,kupujac sprintera trzeba było zapłacić za kawałek sklejki na podłodze kilka set euro,tak samo jest z JD,byle jakiś guzik na błotniku ,halogen dodatkowy,jakieś radio, to trzeba bulić i to jaką,kase,myśle że inne firmy lepiej wypadają jeśli chodzi ocene i wyposażenie,ale to JD,PRESTIŻ,mając kilkadziesiąt ha napewno kierował bym się ceną a nie bajermi i marką.

#779 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? miszka racja każdy traktor radio standart a w jd za dopłatą a kupują ciągnik to musisz porównywać ciągniki z taką samą specyfikacją bo czasami jak dojdzie do zakupu to się można nieźle zdziwić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 październik 2009 - 21:38