Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#741 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 27 październik 2009 - 22:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? krycha dziwne podejscie do sprawy...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 09:54
  •  

#742 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 28 październik 2009 - 14:17

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to co napisałem to po części żart :) bo wiadomo jak się kupuje ciągnik to się patrzy ile pali ale według mnie to każdy pali podczas poszczególnych prac podobną ilość paliwa w przeliczeniu na hektary bo każdy ma inne maszyny i ich wydajność się różni :D a poza tym biedny nie kupuje ciągnika bo nie będzie go w stanie utrzymać

#743 Share farmerjohndeere3640

farmerjohndeere3640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 październik 2009 - 20:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ja bym się zdecydował na urzywany ale dobrej marki takiej jak John Deere, Fendt, Deutz-Fahr, Case. Zetora nowego nie polecam bo to taka tandeta że szkoda mówić u nas w okolicy jest ich troche i żaden go nie chwali. Awarie występują już w pierwszych miesiącach urzytkowania. Zetor już nie jest tą marką co dawniej. Nowe modele są bardzo kiepsko wykonane.

#744 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 październik 2009 - 20:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Testowałem ostatnio (za free) Kubote 128X.Tania nie jest ale ma dużo w "standardzie".Za ok 220 tyś. masz 8 (osiem) biegów przełączanych pod obciążeniem,klime,EHR,inst. pneum.,Bi-Speed-(to takie coś co przy skręcie kół zwiększa ich prędkość zmniejszając promień skrętu),hydraulika to coś ponad 70 l/min.Silnik chodzi cicho a wcale taki mały nie jest-128kM z 6 litrów pojemności,czyli nie jest wyżyłowany.Niestety ta cena -220 tyś.-netto to trochę za dużo, chociaż JD pewnie tańszy nie byłby z takim wyposażeniem!

#745 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? W teście "Profi" ta Kubota została "zrąbana" na metry Dodany obrazek -charakterystyka silnika ponoć pod psem.

#746 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A nikt nie myśli nad McCormickiem? Jakie u romanowskich są ceny na XTX i MX?

#747 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:38

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? rozmawialem na poczatku roku z dilerem mc'cormicka (praktycznie juz bylym) i mowil, ze po ubieglorocznych wahaniach euro sprzedaz siadla, ceny zrobily sie nieadekwatne i obecnie u nich na placu stoi 95% case'ow.
jak wtedy uslyszal cene jaka powiedzieli za nh, to nawet nie podawal ceny kornika, bo powiedzial, ze to bez sensu.
ciekawe jak teraz wyglada sytuacja
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#748 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 29 październik 2009 - 16:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? "ponoć po psem...zrąbana" zapraszam do lektury AGROmechanika 10/2009 test Kuboty

#749 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 17:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Czytałem test, mam nawet w samochodzie ten numer, także przyniosę i poczytam. @KrzysztofJ wiadomo, że będziesz chwalił, bo to darmowy marketing. :D

#750 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 październik 2009 - 17:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? czyzby nastepny diler? takim jegomościom delikatnie dziękujemy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 październik 2009 - 17:37

"ponoć po psem...zrąbana" zapraszam do lektury AGROmechanika 10/2009 test Kuboty

Może tak-chociaż cenię "Agromechanikę" to uważam "Profi" za gazetę ciut bardziej zorientowaną w temacie-choćby z powodu dłuższej bytności na rynku-no i podejrzewam że niemieckiemu redaktorowi trudniej niż polskiemu zaimponować japońską techniką Dodany obrazek .

#752 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 październik 2009 - 18:18

czyzby nastepny diler? takim jegomościom delikatnie dziękujemy

Mamy juz na forum dwóch innych handlowców, ale tamci potrafią być dużo bardziej subtelni w swoich działaniach, zachowują pozory obiektywizmu :D

#753 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 18:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Odnośnie Kuboty:
-dobre standardowe wyposażenie;
-zadowalająca przekładnia(szkoda, że te 8 biegów nie ma funkcji, jedynie 4);
-mało wydajna hydraulika i ciut przy słaby podnośnik;
-masa ciągnika ciut za mała, jak na tę moc;
-cena 220tyś. netto za te pieniądze, można by oczekiwać więcej. :D

#754 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 październik 2009 - 19:12

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Aż specjalnie sobie poczytałem o tej Kubocie-uwaga-Kuboty są oszczędne-tak ?-no to mała niespodzianka-Kubota ta ma średnie zużycie paliwa o 9 % wyższe niż przeciętne w tej klasie mocy Dodany obrazek ,lista plusów jest niestety dwa razy krótsza niż lista minusów-no i cena -za 30 tys więcej mój kuzyn wytargował coś co ma 6 garów i 150 KM-i nie był to Ursus Dodany obrazek .

#755 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 30 październik 2009 - 15:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nie patrzcie na ciągniki tylko z punktu widzenia oracza /6 garów/ ale są prace gdzie Kubota świetnie się sprawdza jako ciągnik pomocniczy /koszenie, zgrabianie, przetrząsanie, prasa, paszowóz, ładowacz, opryskiwacz/ tam mała masa jest plusem i niski promień skrętu.

#756 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 październik 2009 - 16:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Więc jeśli ludziska pytaja o uniwersalny - główny ciągnik w gospodarstwie, to po co na siłę wciskasz swoją markę w każdy kąt. Ja tysz wciskam "korbankowe herezje", ale póki "staram" się to robić obiektywnie Dodany obrazek i podpierać jakimś doświadczeniem, czy argumentami to się mnie nie czepiają.
Masz Kubo-pasję to dobrze, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, ale nie na siłęDodany obrazek.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#757 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 październik 2009 - 18:32

-cena 220tyś. netto za te pieniądze, można by oczekiwać więcej. :D

wowo, za 120 netto to bym sie zastanowil, tata swojego nh za tyle kupil
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#758 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 październik 2009 - 19:17

Nie patrzcie na ciągniki tylko z punktu widzenia oracza /6 garów/ ale są prace gdzie Kubota świetnie się sprawdza jako ciągnik pomocniczy /koszenie, zgrabianie, przetrząsanie, prasa, paszowóz, ładowacz, opryskiwacz/ tam mała masa jest plusem i niski promień skrętu.

Zgoda-tylko zgadnij dla ilu z nas ciągnik o mocy prawie 130 KM będzie ciągnikiem pomocniczym Dodany obrazek -druga sprawa-wg."Profi"-właśnie w lekkich pracach ta Kubota zużywa średnio o 15 -20% więcej paliwka od "uśrednionych"Dodany obrazek konkurentów.Jakby co- to co twierdzę mogę poprzeć artykułem-nie jest to jakiś mój wymysł.

#759 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Mam pytanie powiedźcie co wybrać John deera PREMIUM 6 cyl czy Valtre t121 6 cyl czy fendta412 4 cyl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 30 październik 2009 - 21:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Fendt tylko że model 712 bo mi ciągnik tej mocy potrzebny jest na "gwałt" a w dodatku w takim wyposażeniu wychodzi troszkę taniej od John Deere 6530 :D ale troszeczkę drożej od Valtry
P.S. Czekamy na New Hollandy z serii T6000 na bezstopniówce :)
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH