Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#681 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 13:39

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Yacenty
z 4 cyl masz jeszcze u MF do wyboru 5470 albo 5480

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 17:07
  •  

#682 Share rolmik

rolmik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 17:38

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? same deutz fahr i lamborgini to ten sam koncern tylko ze w innym, opakowaniu my mamy 165KM i spoko daje rade a właśnie silniki df są najoszczędniejsze

#683 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 19:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A co ma piernik do wiatraka ?
Rolmik tutaj rozmowa się toczy o ciągnikach o mocy 120KM w dodatku 4cyl by chciał @yacenty a Ty wylatujesz z Deutzem o mocy 165KM i piszesz że najoszczędniejszy. Może byś to jakoś udowodnił?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#684 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jacku mój CASE ma 4 cylindry i 116KM i ciąga IBISA 4XXLS VARIO który waży - 1700kg i daje radę więc to głównie kwestia dociążenia ciągnika.

na marginesie jest w Polsce firma która za 4tys. dokłada kilkadziesiąt kucyków do traktorów poprzez zmianę chipa i daje na to gwarancję więc myślę że to też jest dobre rozwiązanie
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#685 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? poczekam do AS i zagadam z 2 firmami odnośnie testów bo generalnie to już mam wybrany traktor - teraz otwarta jeszcze zostaje kwestia finansowania - czy można zrobić taki bajer zeby wziąść traktor kupić teraz, a później jak się uda to wciągnąć go w PROW, ale to już temat na inny wątek.
Inna kwestia to musze dokręcić ojca zeby kupić nowy, bo on znów zaczął chorować na używanego zetora - oczko lub dwa większego od 10245

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#686 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:52

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @yacenty poprzednio też ojca namawiałeś na nowego MF'a, a później cieszyłeś się że Cię nie posłuchał... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#687 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 wrzesień 2009 - 20:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? dokładnie tak było
z tym ze teraz już mało jest ciekawych ciągników na rynku zeby tak miały do 10lat

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#688 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 13 wrzesień 2009 - 22:35

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? mozesz wziasc teraz ciagnik a fakture wystawia Ci maks do konca roku.
U korbanka slyszalem o takim czyms ze placisz polowe, a 2 polowe wplacasz po dostaniu kasy z UE.
Nie wiem jak z kasa stoisz ale przed podpisaniem umowy (u mnie bynajmniej) bank nie chcial skredytowac calosci

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#689 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 23:03

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Tak tylko że jak bieżesz ciagnik na fundusz z UE to musisz sie okazać dowodami wpłaty na konto bankowe, i to na całą wartość faktury

#690 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 23:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

Jacku mój CASE ma 4 cylindry i 116KM i ciąga IBISA 4XXLS VARIO który waży - 1700kg i daje radę więc to głównie kwestia dociążenia ciągnika.

moj kuzyn ostatnio pozyczyl GB od ojca plug wazy ok. 1600 kg fakt ze na dluzszym ramieniu i z bomba 400 kg.
przy szybszym ruszeniu kola przednie byly pol metra w gorze, a jezdzi nh t6080, wiec ja raczej nie polecam takich ciezarow dla 4 cylindrow.
powtorze to jeszcze raz, ze widzialem uszkodzone obudowy skrzyni biegow wlasnie przez zly dobor ciezkich plugow, z glowa panowie :) oprocz uciagu stabilnosc tez musi byc.

czy można zrobić taki bajer zeby wziąść traktor kupić teraz, a później jak się uda to wciągnąć go w PROW

bierzesz leasing np. na siebie, a po dostaniu dofinansowania sprzedajesz go tacie. tracisz na tym pare %, ale lepiej to niz kupowac samemu gdy czas nagli.
niektorzy stosuja ta metode z premedytacja, bo na sprzet uzywany nie trzeba wykazywac tak mocno ilosci ha (jakas paranoja, ale nie pierwsza u nas), przewaznie dealerzy sa dobrze w tym zorientowani, wiec maja juz gotowe korzystne oferty finansowania, tak by to wychodzilo dosc konkurencyjnie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share rolmik

rolmik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 07:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ave 120 Km też df ma i to całkiem całkiem a do oszczędności to powiem tak wszystkie ciągniki o mocy 160-170 KM z kvernelandem 5 skib obracanymi na tym samym polu df 17l/ha nh TVT 21l/ha jd 6930 19l/ha a w numerze wrześniowym topagrar polska jest porównanie ciągników 120 konnych

#692 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 10:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no właśnie 120KM DF za specjalnie oszczędny nie jest, pali więcej od JD, Fendt, Claas i NH.

#693 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 14:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Też to zauważyłem i dla mnie Twoje pisanie że DF najoszczędniejszy było bez zasadne.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#694 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 18:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? gosc ma jedna zasade jego to najoszczedniejsze...
uwielbiam takich ekspertow :) :)

#695 Share rolmik

rolmik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 21:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? pisałem że silniki df ( fenda bo też zapożycza te silniki) sa najoszczędniejsze przy porównaniu 165KM a nie pisałem nic o innych mocach mamy też nh tl100 i to kiedys chodziło z gruberem 3 m to na dzień (ok 20 ha) bak było mało ja jestem tego zdania ze ciągnik należy dobierać do obciążenia

#696 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 21:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? nie obchodzi nas spalanie ciagnikow o mocach 165 KM w temacie o mocach 120 KM, zrozum to wreszcie!!!!!!!!
przez twoj glupi post ciagnie sie cala strona nabijania postow, bez zadnego pozytku dla tematu, wiec nastepnym razem pomysl zanim sie odezwiesz.

koniec OT

#697 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2009 - 14:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dziś MF, który był na testach u Jacka dostawał po garach pracując z Vaderstadem TopDownem. W okolicy mieli, go na testy. :) Szczerze, jak na 135KM to ten MF taki niepozorny się wydaje, jasiek 6630 to przy nim kloc. :)

#698 Share romano

romano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 październik 2009 - 09:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Mam do was pytanie bo miałbym mozliwośc kupna ciągnika nowego na PROW właśnie około 120KM za granicy i prawdopodobnie byłby on tańszy jak tu w Polsce i tu moje pytanie czy dealerzy w Polsce mogliby go serwisowac ???? Ogólnie czy to jest gra warta świeczki ???

#699 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 03 październik 2009 - 10:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Lepiej kupić w Polsce i u tego samego dilera serwisować bo mogą być potem problemy, poza tym biorąc na prow gdzie zwracają Ci 40-50% ceny netto z różnicy cenowej 10 tys netto robi się 5 tys. Ja bym się w to nie pchał, poza tym ktoś pisał w jakimś temacie że ciągniki i kombajny Claasa są droższe w niemczech niż u nas. Mogą być potem problemy z gwarancją i jak coś się stanie to wszystkie oszczędności pójdą w las. Chyba że mieszkasz pod niemiecką lub czeską granicą i będziesz go serwisować zagranicą ale stawka robocizny w Niemczech jest bardzo wysoka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 październik 2009 - 06:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? JD raczej nie polecam!

Edytowany przez brzozak2, 08 październik 2009 - 19:39.
brak uzasadnienia - %