Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#621 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:39

DLG to firma która wg. mnie ma renome w robieniu testów :)

Wszystko prawda tyle że DLG to nie firma :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 17:49
  •  

#622 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:42

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? instytut zdaje sie :)
tak na pierwszy rzut oka to nh ma jedne z najlepszych parametrow, zarowno, silnik, uciag, hydraulika, masa, promien zawracania :)
mozna poprosic o caly artykul bo lekko sie napalilem
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#623 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:49

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ale ma kiepską skrzynię, niski komfort jazdy i mechaniczną hydraulikę ( w teście)

#624 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 20:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kurcze wlasnie nie widzialem calego testu :)
o niskim komforcie (w porownaniu do claasa tez wspominalem :) ), skrzynia byc moze nie ma systemu intellishift, nadmiaru przelozenien w nim nie ma to fakt, a hydraulike mozna dobrac (dla mnie to rowniez bylo wazne)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#625 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 21:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jeśli nikt go wcześniej nie wrzuci to ja to jutro zrobię :)

#626 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 21:06

Wszystko prawda tyle że DLG to nie firma :)

Tak, zgadza się... instytut?
Swoją drogą nie czepiaj się takich szczegółów bo offtop się robi... :)

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#627 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 21:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? A czy ja się czepiam ?Raczej stowarzyszenie (towarzystwo) rolnicze.

#628 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 15:41

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? hahaha a Fendt... za przekladnie Vario dostal 5 gwiazdek ale za to za kabine chyba tylko 3. pisza ze ta kabina jest przestarzala i zbyt mala, nie do pomyslenia bo to przeciez Fendt, ja bym chcial chociaz w takiej pracowac. za to DF odwrotnie, uwazaja jego przekladnie za zbyt slabo "rozwinieta", no ale to tez fakt ze 3 polbiegi to tyle co nic jak do ciagnika z taka moca. w MFie ta skrzynia jest troche slabo "zautomatyzowana" (wg. testu). a Claas... jak to Claas, duze gabaryty i to jednak by przekonywalo do zakupu bo w porownaniu do Fendta czy DF to duzy ciagnik. a wady takie jak zbyt dlugie wlaczanie sie Cebisa to jak dla mnie to drobnostka. do NH i Valtry jeszcze nie doszedlem :) dzis bede studiowal. a i jeszcze John Deere, ale tu nie ma co pisac, JD zawsze byl bardzo dobry i chyba juz tak zostanie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#629 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 20:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? koledzy w jakiej gazecie jest cały artykuł to się zagłebie w literature, bo sama tabelka mnie nie przekonuje. fakt do tej chwili instytucji jaką jest DLG wierzyłem i cytowałam na różnych spotkaniach, a teraz wyniki mnie zaskoczyły, tym bardziej że niedawno wpadł mi w rece przypadkiem artykuł o ciągnikach ale używanych o podobnej mocy, testy wykonało DLG ale rożniły się od tych co zamieściliście, tym wieksze moje zdziwienie....
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#630 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 wrzesień 2009 - 21:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Robert skasuj to o ile nie masz zgody redakcji na publikacje ich gazety!!!
to jest śliska sprawa

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share maseratti

maseratti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 21:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Panowie takie testy to moim skromnym zdaniem nie będą miarodajne pn. uważam że Niemieckie Towarzystwo Ronicze (to jest chyba prawidłowa nazwa) wybierze te ciągniki które są ich rodzimymi markami i jednocześnie mają największy udział w rynku sprzedanych ciągników być może dlatego aby zapewnić swoim maszynom zbyt i utrzymać w świadomości potencjalnych klientów że dokonali dobrego wyboru, bo przecież w testach wypadają lepiej. Bardziej wiarygodne byłyby testy które przeprowadzałby jakiś instytut międzynarodowy na jednakowych zasadach dla każdej maszyny.

#632 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 23:04

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ktorys z twoich faworytow slabo wypadl??

#633 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ciekawe bo w jednym z testów przeprowadzanych przez Anglików najoszczędniej wypadł Fendt a nie np. produkowany u nich
New Holland

#634 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:31

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? maseratti sorry ale nie zgodze się z tobą. DLG to towarzystwo zajmujące sie pomiarami ciągników i oni nie patrzą czy dany ciągnik jest z niemiec czy nie. ale fakt wyniki zamieszczone w tej gazecie mnie zaskoczyły.dlatego prosze jeszcze raz co to za gazeta, to tych skanow nie chce mi się czytać...

#635 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to jest gazeta TOP TECHNIKA, to byl dodatek do wrzesniowego TopAgrar.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#636 Share maseratti

maseratti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:42

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? :) nie brzozak ja nie mam swojego rankingu ciągników, jestem tego zdania że nie ma jednego najlepszego ciągnika czy tam marki ale każdy ciągnik może być dobry jeżeli posiada takie wyposażenie jakie jest nam potrzebne do wydajnej i efektownej pracy i spełnia nasze oczekiwania. Poprostu dla mnie takie mają charakter reklamowy. I wcale nie mówię że Fendt czy JD to złe ciągniki ale nie każdy potrzebuje mieć zwycięzcę testów.

#637 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:18

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? czytałem test to gdyby nie vario w fendt -cie to wszystkie marki są na bardzo wyrównanym wysokim poziomie

#638 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a wedlug was test wyjawia jednego jedynego zwyciezce??? moim zdaniem zdecydowanie nie, chyba w najscislejszej czolowce znalazly sie: fendt, jd i claas (kolejnosc przypadkowa), ale jak zaczniemy porownywac ceny, stosunek cena/jakosc to znajdzie sie ich wiecej i niekoniecznie ktorys z wymienionej trojki bedzie najlepszy dla danego gospodarstwa.

@krycha094 masz racje, obecnie ciagniki sa na bardzo wyrownanym poziomie :)

#639 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:08

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? dokładnie i wybór ciągnika to podobnie jak z autem, wszystkie na wysokim poziomie o podobnych parametrach,często do wyboru dochodzi przez upodobanie do konkretnej marki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 07:52

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? pisze to jeszcze przed przeczytaniem w całości artykułu zobaczymy czy mój śwatopogląd się znieni po przeczytaniu. zgadzam się z brzozakiem w kwesti jeżeli chodzi o czołówke Claas, JD i Fendt (kolejnośc losowa) natomiast co do reszy wypowiedzi że pozostałe są na podobnym poziomie sorry ale nie zgodze się. To tak jakby poróznywać mercedesa czy BMW do toyoty np. W sumie dobry samochód ale nie mercedes. Podobnie z ciągnikami NH spoko ale to nie JD i tak dalej. Chociasz trzeba pamietać o cenie, toyota to na nie mercedes pod względem ceny, tak samo z ciągnikami...