Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#581 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Bój się Boga @brzozak-herezje wypisujesz i zaraz Cię dorwie klan miłośników Farmera :D.
Mi się zdaje że rama daje tak bardzo w rolnictwie pożądany efekt pewności siebie-po zaliczeniu porządnego dołka (nie,nie psychicznego :D)-w ciągniku z ramą jedziesz po prostu dalej a nie zastanawiasz się czy przód nie zechce aby pojechać w siną dal i to sam :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 16:01
  •  

#582 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @jaro co do slusznosci stosowania ramy lepiej bym tego nie ujal :D
gdzies juz pisalem o tym, ze rama praktycznie przy noszeniu pluga 6 skib (zawieszanych) i duze zawieszane uprawowo-siewne z wielkimi kotlami na nasiona, w reszcie przypadkow nie ma obawy :D
a fani farmera, coz mam nadzieje, ze w realu mnie nie dorwa :D w kazdym razie nie bede sie wychylal.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#583 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? gdyby DF bobka miał ramę to byłby tak obciążony, żeby nie bujało, a że nie ma to strach że pierdyknie, proste... :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#584 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:31

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak2
Odnośnie Ariona, to w moim mniemaniu Arion CIS to ciągnik z dobrym wyposażeniem, za rozsądne pieniądze. :D Osobiście, chyba jednak skusiłbym się na CEBIS'a.

Przeglądając Jelonki najbardziej przypadają mi do gustu modele Premium. Zawsze sądziłem, e to tylko lepsze bajery w środku i na zewnątrz. Jednak, bo bliższym zapoznaniu zdziwiłem, jak zobaczyłem, że różnią się od strony technicznej. Na papierze dwa modele o takiej samej mocy, ale w różnych wersjach, mogą współpracować z maszynami z rożnych segmentów.

@pioter
W DF mam komplet standardowych obciążników przednich od U914 na sztywno. Do tego dochodzi jakieś 300kg(muszę to w końcu zważyć) obciążenia wrzucone w skrzynkę. Trochę to irytuje, jak trzeba zwalniać przed poprzecznymi nierównościami, bo skrzynka cała podskakuje i może zrobić bum w dół. Ramy brakuje, bo byłaby ta pewność siebie wg. @jaro, a tak to nie ma.

#585 Share Tomaszek21

Tomaszek21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? no i jeszcze john deere bardzo twarda marka

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

#586 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Twarda to stosunkowo płytkie i ogólnikowe stwierdzenie. Masz na myśli pozycję na rynku i renomę wśród rolników? Ja uważam, że ważnym kryterium jest pozycja na rynku, ale wtórnym. To ona określa, jakie ciągnika są popularne i mają opinię nieusterkowych. Pewne gamy modeli, mimo swojego wieku i ilości mth są chętnie kupowane, a inne raczej mają problem ze znalezieniem nabywcy. JD, CASE, MF, Fendt mają silną pozycję na rynku traktorów używanych i to w dużym stopniu ma wpływ na wybór nowych ciągników.

#587 Share ruskolog

ruskolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 01:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Jeśli szukasz czegoś używanego to polecam tę stronę: http://www.mascus.pl/ Można znaleźć ciekawe ofert ciągników używanych... a tak poza tym to lamborghini też nie polecam.

#588 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2009 - 06:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Nie, dzięki, ale ja nie poszukuje używanego ciągnika. :D Póki co DF chodzi jak zegarek, więc nie planujemy wymiany głównego konia pociągowego.

#589 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 08:47

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? 70 tyś euro za 312?????????????? szok

za 72 tyś euro masz kolego 412 a to już inna klasa
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#590 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 13:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? 412 nie kupisz za 72 euro, nawet golasa bez tmsa, z 2 wyjsciami hydrauliki i po pokazach. normalnie 412 to koszt ponad 80 tys euro netto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2009 - 17:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Info dla @yacentego. Dziś widziałem, jak JD 6330 z Integrą(jak @kaminiaka89) sial rzepak. Prędkość powyżej 9km/h. Ziemia różna od lekkiej do ciężkiej. Ciągnik nie miał specjalnie ciężko.

#592 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 18:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? yacenty
jeśli zdecydował byś się na ariona to bierz go conajmniej w wersji cis, masz wtedy CR 4 zawory na cylinder, turbo VGT, skrzynie 24/24 (najlepiej moim zdaniem wziąść też automat do zmieniania półbiegów), hydraulikę load sensing
jeśli chciałbys go porównac do nh to tylko do wersji range i power command, delta i plus są prostsze i uboższe

#593 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 sierpień 2009 - 22:11

Info dla @yacentego. Dziś widziałem, jak JD 6330 z Integrą(jak @kaminiaka89) sial rzepak. Prędkość powyżej 9km/h. Ziemia różna od lekkiej do ciężkiej. Ciągnik nie miał specjalnie ciężko.

siałem rzepak zetorem - średnia prędkość 10km/h :D
wskazania wg komputerka z siewnika - 11ha w duzym klinie z przerwą na obiad - 6.5godziny

co do claasa bedziemy patrzeć, oglądać, negocjować - zobaczy się co z tego wyjdzie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#594 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 18:10

412 nie kupisz za 72 euro, nawet golasa bez tmsa, z 2 wyjsciami hydrauliki i po pokazach. normalnie 412 to koszt ponad 80 tys euro netto.

Kolego jak nie znasz ceny do się nie wypowadaj. 412 owszem bez tmsa ale z 3 wyjściami hydrauliki (z dwoma nie ma) nówka nie śmigana, a tak z resztą to full wypas, oczywiście mówimy o cenach netto.....niestety

#595 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 18:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? zapytam w tym tygodniu mam miec spotkanie z dilerem DHK więc zobaczymy co mi zaproponują

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#596 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 22:10

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? cene 412 kolego uwierz mi znam dokładnie.

#597 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 22:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a nie wiesz ze mamy wolny rynek i ceny są różne dla różnych klientów

#598 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 06:55

gdyby DF bobka miał ramę to byłby tak obciążony, żeby nie bujało, a że nie ma to strach że pierdyknie, proste... :D

Ciągnik z ramą też może pierdyknąć :D

http://www.allegro.p...ck_ztx_280.html

#599 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ciekawe jaki mial ladunek :D
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2009 - 10:07

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Różne mogą być przyczyny. Znajomy ma Valtrę8550(160KM), kupił ją roczną. Była po wypadku, miała pęknięty korpus i była spawana. Pracuje w 80ha gospodarstwie z zestawami siewnymi pneumatycznymi 4 metry i innymi ciężkimi maszynami i jakoś nie narzekają.