Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#561 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 08:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? wystarczy tej dziecinady, jak @yacenty bedzie chcial to powie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 15:51
  •  

#562 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 sierpień 2009 - 19:03

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Oj Krzysiu, Krzysiu, przecież nie od dziś wiadomo, że mężczyźni do końca życia są dziećmi. :)

#563 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 sierpień 2009 - 20:57

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a co byście mi powiedzieli o Arionie 610? gdzie to przystawić do CASE czy DFa? wyżej niżej? po środku?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#564 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Chyba arion?

A w jakiej wersji chcesz go brać 610C 610 CIS czy 610 Cebis?

#565 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? przepraszam oczywiscie miał byc Arion.
No właśnie tu jest problem bo nic o tych ciagnikach nie wiem a dziś do mnie dzwonili z Korbanka i umawiamy się na spotkanie a troche słabo bym wygladał na spotkaniu wiedząc tylko tyle ze te ciągniki istnieją :-) dlatego musze odrobić szybką lekcję o co wogole chodzi i jak gadać ze sprzedawcą Korbanka

Jakie są te wersje czym to się dokładnie różni - tylko komputerem czy jest to jakas specjalna wersja wyposazenia jak Multicontroler u CASEa czy PL w DFie?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#566 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:31

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? wesja c to taki tluk w ktorym nawet wszystkich halogenow nie ma, a srodek kabiny dostajesz taki jak w starym aresie - nie polecam.
cis to juz troche ludzka wersja, ma wszystkie podstawy ale bez dodatkowych wypasow w postaci np. ehr hydrauliki zewnetrznej, wyswietlacz.
cebis = wypas.
reszte znajdziesz na stronie producenta
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#567 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Class ma drogie ciągniki wiec osobiście rozglądałbym się za inna marka.

#568 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 21:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jak pisałem ja już mam faworyta takiego dużego, ale grzechem zaniechania by było kupić traktor za 200-250tyś netto i nie obejrzenie wszystkich możliwych opcji na rynku - przecież to nie zakup chleba, ze jak mi dziś nie posmakuje to jutro kupie w innej piekarni za 25gr więcej

#569 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 22:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Oczywiście :D Druga sprawa to negocjacje ceny często można dużo zejść z tej która się podaje na start.

#570 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2009 - 04:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak2 dla rożnych osób liczba halogenów nie jest raczej głównym kryterium wyboru ciągnika. :D Arion C to prostszy ciągnik, ale oferujący na tle konkurentów nie takie wcale złe wyposażenie. Wiadomo, że CEBIS jest najlepszy, ale nie każdy potrzebuje w ciągniku elektrozaworów i wielkiego wyświetlacza. Wersja CIS ma mechanicznie sterowaną hydraulikę, fakt kabina, może nie jest taka jak CEBISIE, ale w końcu czymś te ciągniki muszą się różnić. Czy naprawdę tak wiele osób korzysta np. z regulacji czasowej zewnętrznych wyjść hydraulicznych?

Podoba mi się w Arionach CIS i CEBIS, że mają 6 przełożeń typu POWERSHIFT, pod tym względem CNH może jest lepszy, ale oferuje mniej zakresów. Zielone ciągniki, nie licząc czerwonych felg, oferują trzy, a większość 4 biegi PS.

Szkoda, że tak mało producentów robi ciągnik oparte na ramię. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 07:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Zielone z żołtymi oferują po cztery i w mniejszych no i owe "ramię" :D o którym wspomniałeś też mają...

#572 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2009 - 12:57

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Mnie @jaro jakoś re ramię urabia. :D Gdybyśmy mieli kupować ciągnik do ciężkich prac to JD byłby niewątpliwe pierwszym typem. Masz ramę i nie boisz się, że ciągnik strzeli na połączeniu. Teraz, gdy DF śmiga z maszynami klasy +140KM, to czuć, że buja. Podejrzewam, że z ramą by tak nie było. Ostatnio podziwiałem wyczyny Farmera z TUR-em i jakimś agregatem (wał+kultywator+wałki) min 4 metry, to trochę tym traktorkiem trzęsło na boki. JD z podobnym zestawem jeździ pewniej. Jest tyle interesujących ciągników, jednak każdy ma pewne niuanse, który czynią, go lepszym w konkretnych kategoriach. Uważam, najlepiej kupować, to co jest popularne, bo do tego części od ręki będą i w przyszłości uda się to przyzwoicie sprzedać.

#573 Share loligator

loligator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 13:56

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? tylko Nh T7060

sory b7040

+10 % za post bez uzasadnienia
lysyrolnik

#574 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 27 sierpień 2009 - 15:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @bobek jedno mnie dziwi w twojej wypowiedzi otóż co ma rama do bujania całym ciągnikiem? to wina tego że jest mało obciążenia na przodzie :D bo przecież ciągnik chyba nie "bujo" się na łączeniu skrzyni z silnikiem :D

#575 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 17:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @Bobek_Farmer
no rzeczywiście było już tyle wypadków złamania się ciągnika wpół, że naprawdę wszyscy powinni kupować JD bo ma ramę... :D
jeśli wystąpi złamanie ramy to jest to zazwyczaj spowodowane brakiem umiejętności kierowcy i taka jest prawda...

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#576 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2009 - 18:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Chodzi mi o wibracje i szarpania poziome, a nie pionowe. :D Co innego jest podrywanie przodu, a co innego jak Cię rzuca na boki. :D

#577 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 19:52

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

@brzozak2 dla rożnych osób liczba halogenów nie jest raczej głównym kryterium wyboru ciągnika. :D

Wiadomo, że CEBIS jest najlepszy, ale nie każdy potrzebuje w ciągniku elektrozaworów i wielkiego wyświetlacza.

wiadomo, ze nie wszyscy potrzebuja duperele, dlatego uwazam, ze wersja CIS jest optymalnym wyborem pomiedzy cena, a wyposazeniem. ta C to nie ten sam ciagnik.

rama do gibania sie na boki tez ma niewiele wspolnego po prostu farmer ogolnie nie jest najlepsza konstrukcja.

#578 Share Tomaszek21

Tomaszek21

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 19:58

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? ja radziłbym sie zastanowic nad valtrą lub fendem twarde ciągniki z tego co wiem i słyszałem

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

#579 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:00

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? twardo tez kosztuja, fendt 312 bardzo wstepna cena 70tys E

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 20:01

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? proponuje dla sprawdzenia przejechać się ciągnikiem z amortyzowaną przednią osią - wtedy widać ewidentną różnicę w bujaniu
a'propos ramy - MC też są na ramie
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!