Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#501 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:28

Zetor Forterra 125 :D

Posty bez uzasadnienia, jak piszesz to chociaż uzasadnij!!

ej jak ja tyko odpisałem koledze bo nie wiedział jaki model zastąpił 12441 i razem z @heniusiem napisaliśmy w jednym momencie to nie wie za co to %

Ok odejmuje, moja strata. Być może jest tak jak piszesz.

Edytowany przez robertbara, 28 lipiec 2009 - 12:11.

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 16:47
  •  

#502 Share radekjohn1640

radekjohn1640

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 19:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jeśli nowy to john deere 6430 lub6530 jeśli używany to john deere 3650 lub 4040

#503 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? bez sensu jest Twoja wypowiedz i kolega wyraznie napisal ze chce przeznaczyc ok. 250000 zl. na ciagnik wiec raczej nowy :D tobie sie juz raczej %% naleza bo juz nastepny raz piszesz post bez uzasadnienia :)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#504 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:07

po liczbie zaworow poznasz :D
pumy maja silniki 4V, cvx-y 2V

ciekawe bo w Minikowie na AGROTECHu widziałem CASE'a z opisem na masce PUMA CVX - i jaka tu ilość zaworów - 4V czy 2V???
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#505 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:22

kolego to nie dokońca jest skrzyna bezstopniowa

To co to będzie??
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#506 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moze cos takiego jak Active Electro Command w NH czyli polautomat??

#507 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:46

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? puma cvx ma skrzynie bezstopniową taką jak w CVX, silnik jest pomysłu cummunisa ale produkcji IVECO 4 zawor. na cylinder

#508 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? czyli skrzynia jak w NH TVT albo T7500??

#509 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:02

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a co to za różnica jesli chodzi o skrzynie? NH czy Case,Styer? tama sama skrzynia jest w wszystkch

Edit:

oczywiscie taska sama w odpowiednich mocach

#510 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:43

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to nie jest szkrzyna bezstopniowa!!!!!!!!!!!!!!!! skrzyna bezstopniowa jest w fedtach i od jakiegoś czasu w JD. Bo fendt miał do jakiegoś czasu wyłączność. a tak w casach i NH to ta sama skrzynia ale nie bezstopnowa tylko ja bym powiedział ze autamatyczna jak w samochodzie, dodając gazu zmnienia ci się bieg do gory, ale nalepiej to zauwazysz kolego na wykresach skok obrotow silnika podczas znany biegu. w nh, case i innych wykres wykres wygląda miej wiecej tak /, natomiast w bezstopnowym fendt ma wykres tak __. jak nie rozumiesz to odsyła do prasy branżowej
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 23:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? moze wymienisz jakies tytuly, nie wiem moze chodzi ci o to, ze fendt jako jedyny stosuje silniki o zmiennej chlonnosci i pompy o zmiennej wydajnosci, ale to nie przesadza o stopniowaniu skrzyni :D

@mav koledze @Henius91 chydzilo czy to nadal ta sama przekladnia jak w starym cvt/cvx/tvt/t7500 jest stosowana w pumie cvx.

@lukotek wlasnie do ciebie nalezy zadanie by sie dowiedziec co to za model :) nie wiedzialem ze nie masz do tego specyfikacji technicznej - wrozka nie jestem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#512 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 23:59

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? RPT jak znajde ten nr to zamieszcze

#513 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:50

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? aadams7

chcesz mnie odesłać do prasy branżowej czyli np do RPT... nie rozsmieszaj mnie :D przeciez oni tam wiedzą o tym tyle co handlowcy im nasciemniają :) Im wiecej tego czytam tym wiecej smiac mi sie czasami chce.

pisałem o bezstopniówkach tyle razy na tym forum ze nie chce mi sie pisac od nowa dla jednej osoby.

znasz wogole zasady działania skrzyni Vario i S-matic? czym sie różnią?. Bo jezeli twierdzisz że skrzynia z NH to automat, to vario to zwykły manual na hydrostacie. :) Powiedz coś rzeczowego... NP ile przełożen ma Vario, z ilu sprzęgieł skladają sie te skrzynie i co to za sprzęgłą i jak dochodzi do zmiany tych przełożeń a potem to jakos nazwij..
bo narazie to nie wiesz nawet co to jest skrzynia bezstopniowa :)
skrzynia w JD czyli Eccom to bliźniak do S-matic :) różniąca sie tylko sprzęgłem.. a ty twierdzisz że jedna to automat a druga to co innego he. Ale czy ty wogole o tym wiesz ?:)

i skrzynie ZFa nie są produkowane od jakiegos czasu tylko zaledwie od 2 roku po wypuszczeniu na rynek Vario. Fendt zadnej wyłączności nie miał. Bo są to dwie różne skrzynie.

Zachęcem do poczytania fachowych opracowan , a nie artykułów które może kazdy napisac.

a Puma CVX ma skrzynie bezstopniowa, planetarna, mechaniczno-hydrostatyczna przekładnie CVT zintegrowana z systemem zarządzania mocą silnika APM. Całą skrzynię biegów obsługują 2 sprzęgła o stałym zazębieniu. (slogan, ale najłatwiejszy do ogarniecia, przez wszystkich) I to jest skrzynia S-matic tylko w wersji wzmocnionej czyli nie 180 tylko 200

http://apps01.zf.com...guageISOCode=EN

#514 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 08:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to ty kolego wierzysz w to co ci handlowcy naściemniają. vario w ciągnikach fendt od 2 lat?? spadłem z krzesła, tą skrzyne opracowało dwóch czechów prawie 30 lat temu, a fendt ją odkupił i udoskonala 30 lat. nie napiosałem ze automat tylko na coś podobnego do automatu.

#515 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 08:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? aadams7 czytaj ze zrozumieniem mav nie określił dokładnie kiedy zaczęli produkować skrzynie vario a tylko napisał, że skrzynie ZF są młodsze od vario jedynie 2 lata

#516 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 10:50

to ty kolego wierzysz w to co ci handlowcy naściemniają. vario w ciągnikach fendt od 2 lat?? spadłem z krzesła, tą skrzyne opracowało dwóch czechów prawie 30 lat temu, a fendt ją odkupił i udoskonala 30 lat. nie napiosałem ze automat tylko na coś podobnego do automatu.

Kolego-ściemniasz bardziej niż ci handlowcy o których piszesz :D-skrzynię tą wymyślił człowiek pracujący w firmie Fendt (gdzieś tu już o tym pisałem)-i nie był to Czech a tym bardziej w dwóch osobach (DwuCzesio ? :))

#517 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:22

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? nareszcie jakieś ożywienie na tym forum, szkoda tylko że wyszscy są przeciwko mnie, ale nie macie racji. Kolego naprawde nie ściemniam z tymi czechami poczytaj sobie historie przekaładni bezstopnowych.

wydaje mi się ze wszyscy są przeciwko mnie ponieważ najwiecej jest użytkownikow NH macie najwiekszy udział w sprzedarzy ciągniowk rolniczych od kilku lat ale to nie znaczy że są to ciągniki z górnej pułki jak np. JD czy Fendt. na tym forum istnieje tendencja wśród uzytkownikow: "że to co ja posiadam to najlepsze" uzytkownicy JD mowią ze tylko JD, Fendtów ze tylko Fendt, NH że NH i tak dalej i tak dalej, choc znajdują się wyjątki tak jak chyba brzozak (sorry kolego ze na ciebie się powołuje) ktory pisał ze kupił nh i nie jest zadowolony (brawo kolego za szczerość), a nie jak wiekszość wie ze każdy ciągnik ma jakieś tam swoje mankanenty ktorych nie ma konkuręcja ale o tym się boja mowić. każdy rozumie że kupując ciągnik za pożdne pieniądze chcemy mieć najlepszy on ale pogadajmy i o wadach.

Nie taktem jest porownywanie ciągników ze średniej półki do górnej i odwrotnie

#518 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:52

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Kolego aadams7-dwa trafienia kulą w płot :D-po pierwsze akurat historię powstania przekładni Vario czytałem (żeby było śmieszniej czytałem w jęz.niemieckim a przy okazji znalazłem jakieś tam o niej ciekawostki-jak pisałem-gdzieś już o tym pisałem :)) a po drugie nie jestem posiadaczem NH a właśnie JD :).

#519 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 16:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kolego ja wiem swoje ty wiesz swoje, każdy ma inne zdanie i ja szanuje ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:06

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? problem w tym, ze nie masz bladego pojecia o budowie przekladni bezstopniowej, a sie wypowiadasz w tym temacie. tylko z tego powodu jestesmy przeciwko tobie, jesli nie masz nic wiecej fachowego do powiedzenia, to zamilcz i sie nie kompromituj.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!