Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 12 maj 2008 - 23:04

przeswit przydalby sie 500 ;)

Kurde a ja już chciałem Ci zaproponować nowego DF-a z silnikiem common rail lecz zbiłeś mnie tym cytatem :/
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 13:28
  •  

#302 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 maj 2008 - 09:40

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? kurcze mysle nad tym jakby to zrobic technicznie zeby to mialo rece i nogi, na tapecie teraz mam pare pomyslów tak jak reenzje itd,
jest nadzieja ze dzis wieczorem bede mial chwilke czasu to przysiade i cos wymyslimy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#303 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 maj 2008 - 23:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? spoko jacek, dobrze by bylo gdyby wspolnymi silami udalo sie cos takiego zrobic, wreszcie skonczyly by sie teksty wez JD, a jak masz kase to fendta. poza tym wiele osob moze z tego korzystac, wysnuwac wnioski ;) przy takim czyms mogloby sie pojawic sporo konkretow i nikt by nie mial watpliwosci. oprocz tego mozna zrobic plebiscyty AF :) ale to juz w dalszej przyszlosci - najwazniejsze teraz opracowac odpowiedni skrypt :) nie ogranicza nas miejsce tekstu pisanego, wiec mozna wrzucac duzo szczegolow, byle nie przytloczyc czytelnika

Kurde a ja już chciałem Ci zaproponować nowego DF-a z silnikiem common rail lecz zbiłeś mnie tym cytatem :/

tzn. nie wiem dokladnie ile ma df (nie chce mi sie teraz sprawdzac), ale zadnych propozycji nie odzucam, natomiast przeswit do opryskow naturalnie sie przydaje :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#304 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 14 maj 2008 - 08:53

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? z mojej strony przeniesmy dyskusje do tematu ogolnie i szczegolowo o forum, tutaj szkoda sobie zawracac tym glowe i rozwalac ten temat o wyborze ciagnika 120km ;)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#305 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 15 maj 2008 - 22:18

nie wiem dokladnie ile ma df (nie chce mi sie teraz sprawdzac), ale zadnych propozycji nie odzucam, natomiast przeswit do opryskow naturalnie sie przydaje :)

No ma się rozumieć. Mi też się nie chce teraz szukać ale powiem Ci, że przez dolny zaczep i szyny do suwania górnego zaczepu znacznie zmniejsza się prześwit :/
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#306 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 maj 2008 - 17:31

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? dobra pali sie pod nogami :/ takze zaczynamy na serio:
ciagnik 4 cylindry, moc 120 KM (milo byloby z powerboostem),
wyposazenie:
miekka os i kabina,
przedni TUZ,
4 pary zlacz hydrauliki tyl, 2 przod (przynajmniej 1 i "wolny powrot"),
cena 60 000 euro netto.

przeswit nie jako mozna podniesc dopasowujac kola do miedzyrzedzi, wiec z tym sobie odpuscilem.
faworytem jest fendt 312, czekam na inne propozycje i dziekuje z gory za zainteresowanie :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#307 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 maj 2008 - 22:23

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Pomyśl jeszcze nad 6430, dane napiszę w najbliższym czasie, bierzesz pod uwagę czy JD raczej tfu :) ???

#308 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 21 maj 2008 - 23:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak2
Czyli przyszedł już czas na wymiane Silver'a? :)

#309 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 maj 2008 - 10:24

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jutro odwiedze dilera JD :) tylko boje sie, ze nie zmiesci sie w cenie :)
podjade jeszcze do dilera mc'cormicka, lamborghini, case, new holland. tata w poniedzialek jedzie do poznania pojezdzic 4 ciagnikami (fendtami 300 i 400, mf 5400 i arionem 500)

same najprawdopodobniej zostanie, chyba ze ktos bedzie sklonny zaplacic 65-70 tysiecy :)

dzis caly dzien bede robil porownanie, jutro dokleje ceny do tego i zamieszcze na forum :)

#310 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 22 maj 2008 - 11:42

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jak dobrze kojarze to masz claasa, mf i same,
po mojemu to by trza bylo cos dobrac z tej samej marki wtedy łatwiej gadac z dilerami a poza tym obsluga powinna byc podobna,
ja ze swojej perspektywy wybrałbym NH, ale tylko dlatego ze wlasnie NH ma najblizej serwis - 7 i 15km ode mnie sa 2 rozne firmy,

wszystkie firmy co podales to dobry sprzet, tylko jak dobrac ten najlepszy? tu już bedziesz musiał ostro negocjowac z korbankiem, wez sobie tez pod uwage cos z ich konkurencji w razie gdyby negocjacje poszly slabo,

z twoich wymagan to 6430 tez by sie łapał, moze tez df agrotron 120k?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 maj 2008 - 19:16

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? zobacz CASE MAXXUM 120 jak wypada w prównaniu z resztą - cenę sprawdź w kilku miejscach bo może róznić się nawt do 50 000 PLN
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#312 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 maj 2008 - 16:44

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dodany obrazek
stworzylem cos takiego, wstepnie pozwolilo mi to wyeliminowac kilka pozaycji :P :
fendt 412 - za ciezki, cena
agrotron k430 - slaby skret (siedzialem dzis, ogladalem i bylem rozczarowany <_< )
arion 540 - to dopiero kawal klocka 5,6 T bez obciaznikow!!!!
maxxum 130 - przeswit :lol: ale ogolnie dobra maszyna, chce jeszcze skonfrontowac z x-line :)

zakochalem sie za to w 6430 premium TLS, bede napieral zeby cos takiego stanelo, ale w cenie sie nie zmiesci, za to AP jest dosc tani 3 000 euro - grzech nie wziasc jesli ktos sie na takiego decyduje :)
powaznymi kandydatami sa jeszcze fendt 312 vario i MF 6470, na valtre na razie patrze z przymrozeniem oka <_<

jesli nie znajdzie sie tyle funduszy to bierzemy lambo r4 110 z pelnym wyposazeniem :)

#313 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 23 maj 2008 - 19:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? siema,
dzis szukalem czesci do swojego kuhna i tak jakos trafilem do dilera case, nie jako brzozak dla Ciebie przetestowalem Maxxuma X125,
jak dla mnie rewelacyjna maszynka, szkoda tylko ze mam za malo ziemi zeby taki u mnie stanal na podwórku, ale kto wie, moze kiedys...
ale do rzeczy - 2 rzeczy ktore pewnie tobie nie przypasuja do gustu:
1. ciagnik 6 garowy ale za to z prostym silnikiem bez CR!!! jak dla mnie to plus bo z tego co wiem nie jest bardzo wrazliwy na typ i jakosc paliwa jakie zalewasz.
2. wersja która jezdzilem miala twarda os przednia.

+ amortyzowana kabina
+ silnik - prosta 6 turbo,
+ prosta skrzynia - power shift 4x4pod obciazeniem, rewers elektrohydrauliczny
+ moc 125 km / 146 km Power Managment
+ szerokie laczki - 440/65 r28 i 540/65 r38
+ 4 pary hydrauliki,
+ cena wyjsciowa 200tys PLN (netto), mysle ze troche by tu ugrał zwłaszcza ze ciagnik stał na placu, dodatek do miekiej osi przedniej to okolo 15tys PLN,

ogolnie po przesiadce z zetora 10245 to powiem tak o Panie..., Pani diler co chwile mnie rugała za to ze daje sprzegło przy zmianie biegów power shifta!!! no ale wez sie szybko przyzwyczaj,

+ bardzo dobry skręt
+ kompaktowy kształt,
+ jak dla mnie super widocznosc do przodu - w standardzie szyberdach pod tura
+ bardzo cicho w kabinie

kolejny plus to juz dla dilera - mila obsługa, co ciekawe Pani miala duze pojecie o tym ciągniku i duzo pokazała - oczywiscie ciagnika <_<
tak sobie teraz mysle po co mi zielony ciągnik? w czerwonym byloby mi bardziej do twarzy <_<

pozdrawiam i wrzucam foty z dzisiejszej wycieczki
YacentY

#314 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 maj 2008 - 19:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? jop dzieki za uwagi <_< zobaczymy co na fotkach, dzis siedzialem w nh6040 (bogatej wersji) - czy to nie jest przypadkiem jakos blizniaczo?? tamten z bardzo dobrym wyposazeniem (tylko brak TUZ i 4 pary zlacza) wyniosl 212 000zl

jutro natomiast jade do znajomego oblukawac enke valtry <_<

#315 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 23 maj 2008 - 19:34

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? http://www.agrofoto....image66645.html
w tym katalogu jest tez kilka innych,
ogladalem tez 6070, bo taki stal u dilera ale jakos nie myslalem o testach, dopiero jak pojechalem do case to mnie wzielo na jazde bo takiego z bliska nigdzie nie widzialem nie liczac jakichs pokazów

#316 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 maj 2008 - 19:37

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @ brzozak a czy zwracasz uwagę na coś takiego jak wygoda wsiadani i wysiadania z ciągnika ? Dla mnie ten parametr jest ważny bo nie lubię się wrzucać do ciągnika i wyślizgiwac z niego <_< . Tym bardziej że mój Tata to dobre półtora chłopa i w sumie przez niego na to zwracam uwagę, tym bardziej że i ja nie robię się młodszy <_< .

A w sumie ciekawe porównanie. Może za jakiś rok może dwa z niego skorzystam :lol: .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#317 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 maj 2008 - 20:19

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak wszystkie te mankamenty, które wpisałeś można przeżyć za odpowiednie pieniądze <_< także jak możesz to wypisz ceny poszczególnych modeli.

#318 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 24 maj 2008 - 13:13

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? dzis testowałem brata biźniaka CASEa, powiem szczerze jak dla mnie był lepszy bo miał gumy 540 i 600 i przekładnia wszystkie biegi bez sprzegła, co ciekawe na dzień dobry był tanszy od CASE o 20tys zł, miękka oś to dodatek rzędu 10tys.
jedyny minus jak dla mnie to fakt ze ciągnik jest niebieski <_<

#319 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 maj 2008 - 16:19

@ brzozak a czy zwracasz uwagę na coś takiego jak wygoda wsiadani i wysiadania z ciągnika ? Dla mnie ten parametr jest ważny bo nie lubię się wrzucać do ciągnika i wyślizgiwac z niego :lol: . Tym bardziej że mój Tata to dobre półtora chłopa i w sumie przez niego na to zwracam uwagę, tym bardziej że i ja nie robię się młodszy <_< .

yyy na to w sumie zwracalem uwagi, ale jesli przy moich wymiarach nie przeszkadzalo mi wsiadanie to znaczy ze jest ok

@brzozak wszystkie te mankamenty, które wpisałeś można przeżyć za odpowiednie pieniądze <_< także jak możesz to wypisz ceny poszczególnych modeli.

ceny dopisze w poniedzialek, bo bede mial prawie zrobione oferty na prawie wszystkie modele z wyszczegolnieniem wyposazenia opcjonalnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 24 maj 2008 - 21:08

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? @brzozak2 gratuluje pomysłowości, bardzo podoba mi się to porównanie w formie tabelki, wszystko czytelnie widać. <_< Takim sposobem można zrobić porównienie ciągników w różnych przedziałach mocy, co bardzo ułatwiłoby podjęcie decyzji osobą kupującym nowy ciągnik.

Wracając do tematu to co ten ciągnik miałby robić u Was w gospodarstwie?
Czy liczyłeś ile mniej/ więcej robiłby rocznie MTH ?