matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bieniek_88    69

oglądałem sb olx i za byczka 110 kg SM lub LM trzeba dać 2000 netto a za odsadka 260 - 320 kg 3000 - 3500 ... PARANOJA

Normalna cena, nie wiem czemu się dziwisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

11 zł za kg odsadka i 18 za miesnego to normalna cena?  

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Pewnie prze datowany A nawet jak nie to u Ciebie nadrobi stracony czas  

 

Niestety nie przedatowany-pierwsze zęby zwalone ma

Czyli kazdy miesiac jego zycia do tej pory warty był 100zł

poprzedniego właściciela nawet tyle nie kosztował.....

dziś kupiłem tam jeszcze dwie jałówki +-300kg(z oka) po 1350,- jedna bura druga ruda tylko jest problem taki,że one chodziły z bysiem i może być przybytek(a właściwie to na pewno będzie)

Handlarz dawał za nie wszystkie po 4,- brutto na rzeź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Kto o zdrowych zmysłach sprzedaje takie bydło w dodatku MM-y w takiej wadze za takie śmieszne pieniądze???!!!!Szok :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

No to wszystko jasne.Przy takiej cenie to tylko brać.Mam 4 jałówki MM(krzyżówka z LM,czarne)waga 280-360 kg jakby ktoś zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

No to wszystko jasne.Przy takiej cenie to tylko brać.Mam 4 jałówki MM(krzyżówka z LM,czarne)waga 280-360 kg jakby ktoś zainteresowany.

a pijesz trochę ?? :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

dzisiaj urodziła mi się mieszana jałówka montbeliar/ho. kolor czerwono biała. Ile orientacyjnie mogę ją cenić za tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj