matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekb    40

 

Wracając do tematu. Sprzedałam dzisiaj 4 dniowego byczka hf od pierwiastki za 360 zł. Miał pewnie 40-45 kg. Gościu na handlarza nie wyglądał. Myślicie, że rozsądna cena? Sprzedaje zazwyczaj 3-4 tyg. po 80 kg, ale skup odwołany przez ASF i zaeksperymentowałam.

Z sąsiedniej wsi wozi od Was cielaki gość i sprzedaje po 800 zł za sztukę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Z sąsiedniej wsi wozi od Was cielaki gość i sprzedaje po 800 zł za sztukę hehe

Tam gdzie popyt to i cena odpowiednia. Byczek to u nas "odpad". Jałóweczki hodowlanej bym za 1,5 tys nie oddała. Na szczęście w tym roku na 10 wycieleń 3 byczki, więc nie mam co płakać :) U nas przywożą od was bele i zarabiają 2x. Równowaga musi być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i u nas juz nie takie drogie belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Jak by ktos byl zainteresowany byczkami ho to mam mozliwosc zalatwic nawet wieksza ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Jeżeli ktoś jest zainteresowany cieletami proszę pisać na priv jestem z podlasia i posiadam cieleta Mm jak i Ho. Możliwość stałej współpracy.

 

Kolego odezwij sie w spawie cielat.   Idzie tam teraz wjechac do was jak z tym pomorem wariują ??

Jak by ktos byl zainteresowany byczkami ho to mam mozliwosc zalatwic nawet wieksza ilosc.

 

Odezwij sie jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles114    0

Tam gdzie mieszkam nie ma żadnej strefy i nie wykryto pomoru bo nie ma świń. Kontrola jest na granicach województwa jeżeli nie wieziesz świń i wszystko gra w papierach nic się nie czepiaja. Gorzej jest jak kupujesz cieleta ze strefy gdzie wystąpił pomor wtedy wtedy może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

U nas sprzedajemy tylko byczki i praktycznie w jednej cenie 750zl. Zawsze jest około 30krow na porodowce. Wszystkie idą zaraz po odpojeniu siara. Jalowki zatrzymujemy do dalszego odchowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

U nas sprzedajemy tylko byczki i praktycznie w jednej cenie 750zl. Zawsze jest około 30krow na porodowce. Wszystkie idą zaraz po odpojeniu siara. Jalowki zatrzymujemy do dalszego odchowu.

Kryjecie krowy tylko simentalem czy również rw? Pewnie wszystkie byczki biorą handlarzyki i sprzedają za 2x tyle jako czystorasowe mięsne simy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

Te cielęta które się teraz rodzą pochodzą od czystego simental. Można go zobaczyc na jednym z naszych filmów. Miał 1300kg jak go sprzedawalismy. Rodzą się po nim super cielęta. Nie interesuje mnie kto je kupuje. Przyjeżdżają różni klienci ale sporo jest rolników którzy kupuja do odchowu.
Tu jest link do filmu z tym bykiem
https://m.youtube.com/watch?v=0jLzUqKtVRU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

Żeby nabierać 15 sztuk musiałbym je zbyt długo u siebie trzymać. Sprzedajemy max po tygodniu.
Wyślę Ci na mail tel do człowieka który zajmuje się u nas sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Ile teraz macie cielaków na sprzedanie? Interesowało by mie 10-15 szt, może i być 5 na raz a reszte później, ale tak za 2-3 tyg, będą sie wam krowy cielić w tym czasie? Transport rozumiem na własną rękę?

Edytowano przez kamil0qwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

5 byczków (4 mm, 1 ho) 6 jałóweczek (2 ho 3 mm 1 sim) waga 80-140 kg a i jałówka do zacielenia wiek 19 mc rasy ho zainteresowanych zapraszam na priv 

Edytowano przez xpaxpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dziś sprzedany byczek czarno biały 93 kg za 1050 pln, natomiast handlarz nie chciał wziąć jałoszki hf-ki waga 105 kg. Nawet się nie spytał ile za nią chcę. Powiedział jedynie, że to przerost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, sąsiad ma 2 jałówki hf-ki ok 180 kg każda i chce ok 3 tyś, o wiek nie pytałem, zastanawiam czy to nie za duzo i jaka była by cena realna za takie sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Nie wiecie gdzie koło Kalisza można kupić jakieś ładne cielaki mogą być mięsne albo hf, najlepiej prosto z obory ale od zaufanego handlarza też mogły by być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Kupię cielęta  z mazur.  Podejme współprace z osoba która bedize dla mnie zbierać cielęta . Kontakt przez wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj