matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Andr3w    49

Bobieńko tylko ja nie biore wszystkiego co ma ogon i dwa kolczyki ;P Byk za taką kase to ma być byk- za taką kase trzeba już wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Sołtys ja mam teraz takie od 100 do 170 kg teraz, 17 sztuk chyba jest. Ten czarny na pzl to tez chyba wiem kto to... na 4 sztuki od niego 3 zdechły na drugi dzien, nie był to seat alahambra ? Znaczy ze mnie bobienko nie widział bo na PP mam :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli czarno-biały z białą głową. Ja 70kg czyste sm lub moxsm sprzedawałem po 16,20 a tu 17 zł, to trzeba będzie poczekać na klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys ja mam teraz takie od 100 do 170 kg teraz, 17 sztuk chyba jest. Ten czarny na pzl to tez chyba wiem kto to... na 4 sztuki od niego 3 zdechły na drugi dzien, nie był to seat alahambra ? Znaczy ze mnie bobienko nie widział bo na PP mam :D

 

a ty łobuzie :) umknąłeś mojej uwadze :) chyba to seat tak jak mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Wczoraj kupione 9 sztuk SM w wadze od 70 kg do 90kg w cenie od 1400-1600zl, cielaki bardzo ładnej budowy według mnie udany zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Skąd brałeś te sm, od handlarza czy jeździłeś po gospodarzach? Cena wysoka wg mnie, chociaż czystorasowe czy mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Z koło Busak brane od znajomego handlarza, Nom cena wysoka ale towar konkretny także coś za coś tak to są czyste SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

robo1980 brałem od Tomka z koło Busak no miał bardzo ładne jałówki ostatnio także napewno byś coś wybrał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A co możesz powiedzieć o tym handlarzu z Gluzy?Z Radzanowa brał mój kuzyn to ładnie mu się chowają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

robo1980 Szczeze mówiąc to nic bo nie znam gościa wiec nie będę głupot opowiadał. No ja mam tez większe od niego i tez mi fajnie rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dzwoniłem wczoraj wieczorem do Gluzy to mi powiedział że będzie miał w czwartek większą ilość,za jałówki mięsne powiedział 13zł za kg.To jak by kto co wiedział o tym handlarzu to niech pisze chodzi mi o zdrowotność tych cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Byłem ostatnio w Radzanowie to taka szopka tam odchodzi że tak się uśmiałem z sąsiadem, a więc tak handlarz przyjechał jak było już ciemno miał na aucie około 30 cielaków i 10 w chlewie ,osób na placu było z 50,otworzył auto to ludzie się przepychali kto pierwszy to lepszy wszystko poszło w kilka minut bo właściciel dawał postronki do każdego gratis a cielęta były poznaczone.Na aucie były same simy ,ceny za byki zaczynały się od 1400 za 2 tygodniowe [większość takich było] kilka było po 1700zł,jałówki od 800zł ale było ich kilka.Niektóre już kaszlały.Nie rozumie tych ludzi żeby dać 1400zł za cielę które niektórzy nosili na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

5 jałówek MM z LM w wadze 85-112kg 4500,-

5 byczków MM (różne) 81-119kg 5000,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Robo1980 No masz racje z tym cyrkiem tam gorzej jest jak na jarmarku hehehe My z bratem mamy o tyle lepiej bo znamy się z Tomkiem i ze zawsze pierwsi wchodzimy na auto i wybieramy co lepsze bo inaczej to trzeba by się tam bić chyba hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Niezły zakup

i od handlarza tylko nie w mojej okolicy jechałem po nie kawał drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20 zł za kg?cielaka to ja już wolę swoje hfy po 300 400 zł podlaskie.zapnie taki grzbiet i tak w 2 lata 700 po 7 z hakiem za  kg i jak zdechnie to nie tak żal dupe ściska mam pare swoich mm to wagowo nie przebijają porządnego hfa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj