matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

migacz    316

Poszukuję cielaków bezpośrednio od rolników. Rozważę każdą ofertę. Jestem z wielkopolski ale jestem w stanie dojechać po cielaki jakieś większe odległości ale tylko w przypadku paru sztuk (4 i więcej) czekam na informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

mam dziwne przeczucie, że pośrednicy handlarze znaleźli nowe miejsce do poszukiwania cieląt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    316

Jak do mnie pijesz to cielaki są do hodowli własnej. Właśnie zrezygnowałem z odstawiania mleka a przez ostatni rok powoli kończyłem ten cały cyrk z krowami i mleczarnią. Mówię wam nie jest łatwo to wszystko pozamykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    316

Jakoś ostatniej partii jak szukałem to nikt nie narzekał a chyba każdy sposób dobry nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Przywiozę cielaki na zamówienie w róznym wieku ncb mieszance i hf

Potrzebujesz transportu cieląt woj wlkp pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Migacz nie jest handlarzem i to mogę potwierdzić. A co to on pierwszy szuka w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    316

Dzięki. Dzisiaj był gość oglądać byki te od ciebie. Dawał tylko po 7zł ale jak dobrze pójdzie to może drożej pójdą bo ładne są.


 

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a na 10 ha ile krów z cielakami utrzymasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi ile utrzymasz tylko ile zostaje i jak rosnie bo krowa mieszana dwa cielaki wychowa ze az miło a jak dodaj cielak plus mleko dla dwoch to masz1000 plus 600 aza tyle krowe utrzymasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje praca przy krowie =karmienie sztucznym mlekiem

weterynarz i zacielanie = zdrowszwe cieleta przy krowie 

wiem co mówie bo przerabiałęm tak i tak lepiej miej a przy krowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w końcu ta krowa ma.byc dla mleka do pojenia cielakow czy dla samych cielakow? W jednym poście piszesz o cielakach a w drugim o mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla cielat otrzywiście chodzi mi o to ze przy krowie jest mniej roboty jak przy karmieniu cielaków sztucznym mlekiem duzo masz sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19671

czy nie lepiej trzymac krowe płacenie za cielaka ponad 1000  moim zdaniem mija sie z celem 

Dzis kłóciłem się z ojcem własnie na ten temat.Mam jeszcze 4 krowy, doję je i mlekiem od nich odpajam cielaki i powiem szczerze chyba juz ostatni rok 4 krowy w tej chwili zżerają tyle co 8 opasów w wadze 600-700kg, do tego dój je codziennie czyli uwiązanie....

Fakt cielęta od swoich krów lepsze ale ostatnio występuję problemy z zacieleniem nawet po 5 inseminacji....Liczyłem na szybko i wychodzi mi,że cielak od mojej krowy kosztuje mnie ok 1500,- minus dopłata do krowy ale nie wliczam w to mojej roboty przy utrzymaniu krowy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tez mialem 4 krówki,no wiadomo ze wygląd cielakow nie do porównania na mleku,ale mam swojej tylko 11 ha i dzierżawy 6 to z mamkami nie po fikam dlugo,a preparat mlekozastepczy rozrabiam w pralko-wirowce :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19671

ziemi mam troszkę więcej ale zero warunków na utrzymywanie mamek.......a doić na pewno nie będę bo pracuje zawodowo i autentycznie nie daję rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale kto mowi o dojeniu ma 40 krów których nigdy nie doje po prostu krowa stoi na łancuchu a cielaki w klace i sa puszczane dwa razy dzienni jak dobra krowa to dwa jak słaba to tylko swój wychowuje w ten sposób 60 cielat rocznie a krowy chodza od wiosny z bykiem dojenie  i pojenie wiadrem głupota i biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ok ok ale gdzie u mnie byś wcisnął tyle krów? :)dlatego ja i ci mniejsi kupujemy cielaki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A liczyłeś ile zostaje wez pod uwage ze ciele przy krowie tylko na otrebach do 4 miesiaca zero paszy nie chodzi zeby trzymać duzo lepiej mniej ale przy krowach  ja też juz wiecej nie chcem bo juz roboty starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślisz, że jakby się to nie opłacało to ktoś by się tym zajmował? Każdy robi jak uważa i nikogo nie przeknasz a jak nie zadbasz sam o higienę to masz srakę u cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja odkarmiam cielaki do ok 100kg nim widać im rogi wychodzi lepiej niż za mleko.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj