matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

darkoe    10

Witam mam okazję kupić jałóweczki (cielaki 80-120kg) mleczne. Cena ok 850 za szt. Chodzi o to że to są ponoć jałówki od krów z certyfikatem mleczności (czy coś takiego).
Nigdy się z czymś takim nie spotkałem i boję że się naciągne. Normalnie u nas takie jałóweczki chodzą po 600 za szt.
Co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Mam 2 jałówki  roczne SM Nie miałem zamiaru ich sprzedawać bo były przeznaczone na mamki pod hereforda ,Dziś zadzwonił do mnie gość i strasznie mnie ciśnie żeby mu sprzedać Ile mogę za szt. krzyknąć   ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

A mam takie pytanie. Czy powinienem wołać o tego co sprzedaje jakiś papier że pochodzą od takich krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Kupię cielęta najlepiej jakieś mieszańce 1-3 tygodniowe do dalszego chowu z województw mazowieckiego podlaskiego i lubelskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Darkoe jak rzeczywiscie maja papiery to musi Ci dac karty. Tylko sprawdz przed kupnem jaka maja wydajnosc ich matki bo na slowo nie ma co wierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Kupię cielęta najlepiej jakieś mieszańce 1-3 tygodniowe do dalszego chowu z województw mazowieckiego podlaskiego i lubelskiego 

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

a w poradniku rolniczym pisze ze wolowina moze spasc nawet o 16% bo nie ma wieloletniej umo wy na hadlowej z zadymi krajami prócz T URCJI...a byczki mesne u nas nawet po 16zl...takze nie wiem czy to ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Panie i Panowie ma ktoś na sprzedaż byczki w wadze od  ok 140 kg do 200kg różne maści ok 12sztuk jak ktoś ma to proszę na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W czwartek sprzedalem byczka mieszanca czerwonego z czarna prega na plecach miał 2 tyg i ważył nie więcej jak 40 kg poszedł za 950 zł . Ja się was pytam gdzie jest sens trzymać go dwa lata . Chce jeszcze sprzedać byka sm x hf takiego ponad 400 kg za 3350 nawet się nikt nie zapyta a o tego małego musiałem tel wył bo było oblężenie pierwszy przyjechał i wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam  jestem tu nowy:) Chętnie nawiążę współpracę z  rolnikami sprzedającymi cielęta z województwa świętokrzyskiego małopolskiego oraz pogranicza świętokrzyskiego z podkarpackim i lubelskim. NIE JESTEM HANDLARZEM:) tylko rolnikiem pisać propozycję do mnie na priv bo handlarze chętnie przeglądają ogół :)dam lepszą cenę niż handlarz bo oni tylko wyrwać chcą i 2x tyle zarobić na rolniku i tym od którego zakupią i na tym któremu sprzedadzą:) Pozdrawiam.

 

Edytowano przez NewFarmerinAF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Panowie okazało się że koleś chciał mnie oszukać i wykorzystać moją niewiedzę. Sprawdziłem go i okazało się ze jałówki nie posiadają żadnych papierów ze pochodzą z stada posiadający certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Darkoe mowilem Ci zebys sprawdzil czy wogole posiadaja papiery tylko pieknie mowia ze maja papiery a pozniej okazuje sie co innego jak kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

kupię 6-10 byczków mieszańców SM, CH lub LM w okolicach południowej wielkopolski. Info na PW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a w poradniku rolniczym pisze ze wolowina moze spasc nawet o 16% bo nie ma wieloletniej umo wy na hadlowej z zadymi krajami prócz T URCJI...a byczki mesne u nas nawet po 16zl...takze nie wiem czy to ma sens

 

sra... wbanie to się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

W czwartek sprzedalem byczka mieszanca czerwonego z czarna prega na plecach miał 2 tyg i ważył nie więcej jak 40 kg poszedł za 950 zł . Ja się was pytam gdzie jest sens trzymać go dwa lata . Chce jeszcze sprzedać byka sm x hf takiego ponad 400 kg za 3350 nawet się nikt nie zapyta a o tego małego musiałem tel wył bo było oblężenie pierwszy przyjechał i wziął

 

czy się opłaca trzymać dwa lata??

Powiem Tobie tak, jakbyś miał takich 40 kilowych sto, to po sprzedaży średnią cenę może 750 byś zrobił. Na jednego zawsze się napalony znajdzie. A tego ponad 400 to zważ, bo może  to jest powód że nikt go nie chce. Żeby któś mógł sprzedawać małe, ktoś musi je kupować.

jaki wiek ma ten ponad 400, za 3 mogę go wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Sprzedane dwie cieliczki smxlm i moxlm po 11 zł za kg. Średnia waga 73 kg, odbierał lokalny odbiorca co skupuje cielaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj