KrzysztofKrojniak

czyszczalnia do zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wialnia

Witam koledzy. mianowicie robie wialnie do zboża. tak zwany młynek czy jak tam sobie nazywacie. wialnia ma by prosta na sam  wiatr bez sit. sam wentylator przegrody. i chał potrzebne mi wymiary. szer długosc wysokosc szer przegrod srednica wentylatora i tak dalej. jesli ktoś wie o co mi chodzi. czekam na odp jesli zna ktos mniej wiecej wymiary albo jakis szkic z wymiarami bo w necie nic nie ma. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

he 430 zł bez silnik koszt transportu 50 zł . mam 2 płyty osb + silnik od starej pralki kosz jaki mnie wyniesie to jedynie pare wkret i pare dni pracy. lubie dubac i wole sam sobie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989
withanight    1108

Średnice wentylatora mogę podać Ci już dzisiaj 53 cm. Robiłem ostatnio nowy, szerokość listew na wiatraku w oryginale 15 cm, szerokość wialni w środku bodajże 51 cm. Wymiary podaje z głowy wiec gdzieś mogłem się pomylić, średnica koła na silniku 6 cm(1400 obr), na walku wiatraka 19 ale mogło by mieć 20 lub 21. Jak chcesz to jutro Ci zwymiaruje.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnice wentylatora mogę podać Ci już dzisiaj 53 cm. Robiłem ostatnio nowy, szerokość listew na wiatraku w oryginale 15 cm, szerokość wialni w środku bodajże 51 cm. Wymiary podaje z głowy wiec gdzieś mogłem się pomylić, średnica koła na silniku 6 cm(1400 obr), na walku wiatraka 19 ale mogło by mieć 20 lub 21. Jak chcesz to jutro Ci zwymiaruje.

ok dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

pamiętaj żeby zrobić regulacje powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez bambrzwlkp1
      Witam po wymluceniu saladery przyszedl czas na jej odwianie. I tu jest problem, w saladerze jest duzo powojki.... mam pytanie do was jakie bym musial zalozyc sito zeby ją odwiac. (Moja wialnia jest wlasnej roboty wiec sita tez trzeba samemu zrobic) zrobilem juz jedno sitko z moskietery ale jest za gęste. . ; ( moze macie pomysl jak ja odwiac lub z czego zrobic tak geste sito zeby saladera przeleciala a nie powojka lub na odwrót. dzieki za wszystkie odp.
    • Przez mumio
      Szukam maszyn do oczyszczania ziół (majeranek, cząber) przede wszystkim młocarni (popularna chyba była Warmianka), bukownika są jeszcze inne tego typu stare maszyny w budżecie do 10 tys. PLN? Wialnia to chyba tylko dla zbóż?
       
      Jeżeli tak to proszę o nazwy, modele. Jeżeli nie ma jednej maszyny która czyści całkowicie to mogą być dwie osobne maszyny.
    • Przez rabit500
      Witam.
      Mam problem z ustawianiem wialni w 524. A mianowicie ktoś namotal w instalacji. I zaginelo sterowanie obrotami wialni. Więc jeśli ktoś miałby jakieś materiały schemat elektryczny tego układu. Oraz fotke z opisem przycisków w kabinie (w szczególności od wentylatora). Oraz czy regulacja działa bezpośrednio po zapłonie czy dopiero po uruchomieniu silnika.
    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj