Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Awaria rozruch, odpalanie

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Terlik1994

Terlik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:10

Witam,

Posiadam Deutz Fahr Agrofarm 410 inwersor mechaniczny. Mam problem. Rano przed odpaleniem 3X nagrzewałem świece żarowe. Ciągnik odpalił bez problemu. Chodził z 10 minut i go wyłączyłem. Za 2 min chciałem odpalić go ponownie, lecz tylko kręcił (kontrolka od nagrzewania świec się nie świeciła). Zdjąłem filtr powietrza i przy rozruchu wtryskiwałem PLAK. To pomogło, ciągnik odpalił. Po 5 minutach ciągnik zaczął nie równo chodzić, z rury wydechowej raz na jakiś czas wylatywał biały dymek. Po paru minutach ciągnik zgasł. 
Znowu odpaliłem go przy użyciu PLAKA (inaczej nie dało rady), ustawiłem ciągnik na obroty 1400 i sytuacja się powtórzyła.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Awaria rozruch, odpalanie Dzisiaj, 22:09
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:52

Przy takim mrozie to tak jest, kolega ma DF i tez tak mia z 2 lata temu jak był nowy i na mrozie nie odpalił zadzwonił po serwis to przyjechali i powiedzieli mu zeby trzymał traktor w ogrzewanym garazu to nie bedzie miał problemu z rozruchem, nowy ciagnik rozpalasz ze startera w spreyu odważy jesteś a jak z paliwem bo mysle że u Ciebie moze być problem z paliwem moze jeszcze letnie paliwo masz albo wode masz w filtrze 

ZETOR TEAM

#3 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:55

Przy takim mrozie to tak jest, kolega ma DF i tez tak mia z 2 lata temu jak był nowy i na mrozie nie odpalił zadzwonił po serwis to przyjechali i powiedzieli mu zeby trzymał traktor w ogrzewanym garazu to nie bedzie miał problemu z rozruchem, nowy ciagnik rozpalasz ze startera w spreyu odważy jesteś a jak z paliwem bo mysle że u Ciebie moze być problem z paliwem moze jeszcze letnie paliwo masz albo wode masz w filtrze 

Dokładnie problem może być w paliwie . Idź na najbliższą stacje i kup (nie pamiętam jak to się nazywa)ten płyn co się do "Disela" wlewa powinno pomóc + z tym garażem to też racja brat ma forterre 135 po mieli po mieli i odpali a sąsiad case to lipa .

#4 Share Onerif

Onerif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:25

Deutz Fahr Awaria rozruch, odpalanie ten preparat z tego co mi wiadomo juz nie pomoże bo parafina (nie jestem pewny czy to tak się nazywa) się wytracila a on działa przeciw temu wytracaniu :) wiec jak juz coś musisz spuścić i nalać nowej :)

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:38

I od razu nowe filtry.

#6 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:40

Spuścić i zalać nowej to za mało o ile wszystko wyleci. Ale pewnie resztki parafiny w przewodach czy zbiorniku zostaną. I tak masz już zapchane filtry to czekać na ocieplenie albo ciepły garaż.

Edit:

Trochę nie do końca aktualny post bo @kris już napisał o filtrach :)

Edytowany przez romek6340, 04 styczeń 2016 - 18:41.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7 Share Terlik1994

Terlik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:41

Filtry zostały wymienione na nowe, a paliwo tankowane z Shella (podobno zimowe)

#8 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:45

Zwykły zimowy ON przy -20 wg. norm blokuje filtr. Dodać do tego, że może być trochę gorszej jakości lub resztki letniego Ci zostały i wychodzi, że ma prawo przyłapać paliwo.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#9 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:46

ja w sobotę odpalałem jD6830 w garażu, temp około -8 w garażu, paliwo normalne letnie to co w nim zostało, zamontowany oryginalnie podgrzewacz filtra paliwa, świece żarowe długo się paliły i zarechał bez problemu, mam dodatkowo też fabrycznie zamontowaną grzałkę w bloku ale jeszcze jej nie używałem :)

#10 Share Terlik1994

Terlik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 18:56

Zalane zostało 130l paliwa zimowego (Shell), w zbiorniku było max 15l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lolo12

lolo12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 20:22

Tą sprawe z odpaleniem DF to tylko paliwo w tych wszystkich paliwach to pół to wody jest tak miwszają paliwo ja zawsze mieszam rope z benzyną to problemu wtedy nie mam jak miałem w jednym ciągniku zmieszane paliwo z benzyną to zawsze mi odpalił na mrozie przy -18 stopni a w drugim ciągniku nie było zmieszane to odpalił i po 15 min paliwo zamarzło w tym gdzie z mieszane to nie zamarzło 

#12 Share Terlik1994

Terlik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:23

A ile lolo12 wlewasz tej benzyny (jakie proporcje). Ja również dolałem tak na 140l ropy 3l benzyny.

#13 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 21:36

max 2litry bęnzyny do 20litrów disla ale jak jest paliwo bardzo słabej jakości to i tak jest problem z parafiną , takie pytanie kolego z tym odpalaniem czy w trakcie kręcenia dymi i na jaki kolor i po odpaleniu czy dymi i na jaki kolor i jak długo dymi to dośc ważne żeby coś ci pomuc ,

ile ma motogodzin

#14 Share Terlik1994

Terlik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 22:13

W trakcie kręcenia nie dymi, ale jak chodzi na wolnych obrotach lub podwyższonych to co jakiś czas dymi na biało (2sekundy) i silnik nie równo pracuje. Później znowu dobrze i znowu zaczyna dymić, aż w pewnym momencie gaśnie silnik. Maksymalnie chodził mi z 10 minut

Autoostrowski jaki masz ciągnik? Czy Twój ciągnik posiada pompowtryski?

#15 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 08:57

pompowtryski w ciagniku?

#16 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 10:01

co takie zdziwienie? w silnikach deutza kiedyś montowali pompowtryski tak jak w silnikach samochodowych VW

#17 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 12:52

co takie zdziwienie? w silnikach deutza kiedyś montowali pompowtryski tak jak w silnikach samochodowych VW

podaj kolego gdzie były montowane takie silniki , i podaj kod tego silnika jestem ciekaw co to deutz jeszcze nie wymyślił?

Nie kolego w moim ciągniku są pompki monoblokowe ile masz motogodzin te silniki mają problemy w zasilaniu paliwem po nie dość dużym przebiegu dlatego pytam, bo u ciebie albo zamarza paliwo albo nie podaje pąpka wstępna i się zapowietrza po obiawach jakie piszesz.

#18 Share Terlik1994

Terlik1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:29

Wszystko jasne nie było paliwa w filtrze (nie było do niego podawane), taka głupota a nie sprawdzona. A winna pewnie paliwa, spuściłem dzisiaj paliwo z Shella a wlałem Orlen Verva. Zobaczymy co teraz będzie. Na razie działa bez zażutu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share lolo12

lolo12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 13:27

Terlik 1994 to za mało tej benzyny dajesz jak na 140 l to z 10 L Benzyny dodaj ja na 50 L wlałem 3 z 3,5 Litra a ty na 140 L 3 to za mało

Dodaj odpowiedź