Arto96

Problem z hydraulicznym zgarniaczem obornika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arto96    1

Witam. Otóż dzisiaj wystąpił u mnie problem zgarniacza. Mam 2 linie i 2 prasy. Jedna strona wypycha bez zarzutu natomiast druga się tj. zablokowała. Rano wypychała, wszystko było dobrze, gdy na samym końcu stanęła. Nie rusza się w ogóle. Próbowałem zwiększyć ciśnienie ale nic to nie daje. Ciśnienie jest, aż silnik przysiada ale linia stoi w miejscu. Ktoś spotkał się z takim problemem ? Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem to proszę o podpowiedzi. Dodam że linia stanęła w pozycji wysuniętej więc teraz powinna wracać.


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zaciął się ten zawór sterujący z którego wychodzą węże. przeczyścić trzeba. wydaje mi się że pewno w oleju pływa jakiś glut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

może po prostu obronił zamarzl na pryzmie przy takich temperaturach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Obornik jest przymarznięty ale przecież wypychał i dopiero na końcu linia się zatrzymała. Po za tym obornik był odrzucany niedawno więc nie ma go aż tak dużo do przepchania. Co do lukbold to w jaki sposób go przeczyścić ? Odkręcać wszystkie węże rozbierać go na części ?


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Mam tam śrubę do regulacji ciśnienia i bolec do odpowietrzania. Próbowałem odpowietrzyć i zwiększać ciśnienie ale nic nie pomaga. Tylko silnik się odzywa tj. daje ciśnienie ale coś blokuje. Jak zrobi się cieplej to trzeba będzie odwalić cały obornik i zobaczyć czy nic nie zablokowało się w prasie.


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a zmniejsz ciśnienie. przecież jak jest duży opór to u mnie sam się wsteczny włączył z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Cisnieniem nic nie załatwisz masz zawór rewersyjny przeciez i dwudrożny bo na 2 linie Ci sie rozchodzi, jedna pcha druga wraca nie tak? zawór masz do d*py


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez rafa5
      Witam, mam problem w MF 520. A mianowicie w tamte żniwa na koniec zaczął grzać mi się olej hydrauliczny(gotować). Zimą wymieniłem olej hydrauliczny i filtr oleju i nic to nie pomogło. Po ok. pół godzinie koszenia olej w zbiorniku zaczyna się gotować, hydraulika przestaje działać (nie podnosi heder) no i jest problem. Może ktoś coś podpowie w temacie, pozdrawiam
    • Przez Vicon95
      Witam od pewnego czasu mam problem z wyciągiem szynowym "krotoszyn" mianowicie od chwili założenia nowej liny słychać jak lina ociera się o siebie na kole ( grubość liny nie była zmieniana ) myślałem że moze wytarło się koło od liny i delikatnie przez to nachodzi na siebie i stąd ten dzwięk ocierania lecz po wymianie na nowe nic nie pomogło.... moze ktoś miał taki przypadek ? 

    • Przez mastid
      Witam, chciałbym kupić zawór cztero drożny (dwa wejscia i dwa wyjścia) który znajduje się w Claasie Ares seria 8xx przy zbiorniku paliwa, umieszczony na ramię, na przewodach hydraulicznych idących do siłowników tuza. Czy ktoś może podesłać mi link, ewentualnie jakiś uniwersalny, bądź z innej maszyny. Bo na internetach to jak narazie tylko kulowe dwu drozne (wejscie-wyjscie) tylko widziałem .

    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj