Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3616 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 11:35

Ceny pszenicy 2016

Dlaczego panowie nie piszecie o tym w tematach o rzepaku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 07:17
  •  

#1682 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 13 marzec 2016 - 11:44

Ceny pszenicy 2016

Wracając do tematu pszenicy ,u mnie nadal 590zł/netto ,ale ja spokojnie czekam,bo ciekawie powiedział wcześniej MarcinBrzozowski że umoczył ten co MUSIAŁ sprzedać właśnie teraz.Za oceanem codziennie drożej i matif też zaczyna zmieniać kierunek,co nie którzy specjaliści  kraczą że pszenica w żniwa spadnie do 450zł ,ale ci sami krzyczeli że ropa spadnie do 20 dolarówa ,a mamy już 41 za baryłkę,więc czas pokaże kto miał rację.

#1683 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 13 marzec 2016 - 13:20

Ceny pszenicy 2016

To mało, ja podpisałem w lutym na cześć rzepaku po 1580.

Widzisz... Miesiąc się spoznilem...
Ale wg niektórych proroków to też mało podpisales

I ta cena cię zadawala,chyba że kasa potrzebna w żniwa,ja narazie czekam z ubiegłorocznymi plonami na sprzedaż ,na te z tego roku będzie jeszcze lepszy czas,rzepaku w Polsce będzie mało masa wymarzła ,to co zostanie -wiekszość kiepska,,u ciebie wszystko zielone bo był troszke śniegu było

Zadowala mnie 2500 netto ale nie wiem czy kiedyś doczekam...
Rzepaku może i mało ale pamiętaj że wszyscy w tym temacie powtarzają, że nawet jakby w Polsce nie było kg rzepaku czy pszenicy to i tak cenę ureguluje Matif, wiec już nie wiem komu wierzyć...
Może i dużo wymarzło ale zaraz zobaczysz jak wszelkiej maści eksperci zaczną głosić, że to co przetrwało jest w znakomitej kondycji, wyśmienite warunki wzrostu, a co za tym idzie spodziewany plon rzędu 50dt/ha... Spodziewam się takiego pierdolenia ...

jeśli można wiedzieć dlaczego teraz podjąłeś tą decyzję?
w lutym można było podpisać za lepszą kasę, a ryzyko, ile będzie to jest zawsze, teraz czy nie wymarzł, wiosenne,majowe przymrozki a nawet grad przed zbiorem
wcześnie podpisałeś, ale prawie miesiąc temu dostałbyś lepszą cenę przy podobnym ryzyku

Podpisałem ponieważ uznałem iż cena jest tylko 20zl niższa niż to co sprzedawalem w lipcu ubiegłego roku prosto z kombajnu...
Poza tym naprawdę nie wiem jak będzie zachowywać się cena rzepaku... Paliwa tanie to biodisela nie będzie się opłacało robić... A dodatkowo kto wie jakie plony są spodziewane u naszych zachodnich sąsiadów... Jak mniemam rekordowe jak co roku...
Podpisałem bo uważam że cena nie jest zła (w kontrakcie jeszcze tak wysoko nie miałem), jak będzie w żniwa jeszcze wyższa to będę się cieszył że zarobie jeszcze więcej... Jak spadnie to utwierdzi mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem pisząc teraz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:32

Ceny pszenicy 2016

Widzisz... Miesiąc się spoznilem...
Ale wg niektórych proroków to też mało podpisales

Zadowala mnie 2500 netto ale nie wiem czy kiedyś doczekam...
Rzepaku może i mało ale pamiętaj że wszyscy w tym temacie powtarzają, że nawet jakby w Polsce nie było kg rzepaku czy pszenicy to i tak cenę ureguluje Matif, wiec już nie wiem komu wierzyć...
Może i dużo wymarzło ale zaraz zobaczysz jak wszelkiej maści eksperci zaczną głosić, że to co przetrwało jest w znakomitej kondycji, wyśmienite warunki wzrostu, a co za tym idzie spodziewany plon rzędu 50dt/ha... Spodziewam się takiego pierdolenia ...

Podpisałem ponieważ uznałem iż cena jest tylko 20zl niższa niż to co sprzedawalem w lipcu ubiegłego roku prosto z kombajnu...
Poza tym naprawdę nie wiem jak będzie zachowywać się cena rzepaku... Paliwa tanie to biodisela nie będzie się opłacało robić... A dodatkowo kto wie jakie plony są spodziewane u naszych zachodnich sąsiadów... Jak mniemam rekordowe jak co roku...
Podpisałem bo uważam że cena nie jest zła (w kontrakcie jeszcze tak wysoko nie miałem), jak będzie w żniwa jeszcze wyższa to będę się cieszył że zarobie jeszcze więcej... Jak spadnie to utwierdzi mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem pisząc teraz.

grunt to pozytywne nastawienie

#1685 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:36

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Czytam i czytam, wasze wypowiedzi moi drodzy i nasuwa mi się stwierdzenie, że dla nas rolników najlepszym by było aby ropa jednak była droga? i tym samym koszty transportu były wyższe?. Automatycznie powinny być wtedy wyższe ceny na nasze produkty lokalnie w kraju. Pytanko jakie są tego plusy i minusy.

Z Plusów widzę że import do kraju powinien być mniej opłacalny ale druga strona medalu to eksport który rządzi się tymi samymi prawami. Czyli w przypadku gdy produkujemy tyle że musimy eksportować nadwyżki nie wpłynie to wg. mnie na polepszenie ceny. Generalnie droższe paliwo spowoduje droższy towar ale czy koszty produkcji wzrosną niewspółmiernie??? Gospodarka to naczynia połączone i widzę to tak. Paliwo tańsze - extra bo mniej za nie płacimy, ale mamy przez to tańsze produkty które sprzedajemy. Nawozy jak widzę nie staniały tak wiele jak paliwo (ciekawe), niektóre PK nawet są w podobnej cenie!! ŚOR też nie widzę aby były tańsze, ciekawe czy jak paliwo skoczy to one też:(( Czyli reasumując na tańszym paliwie najbardziej dostaje po d*pie producent początkowy (rolnicy) a cała sfera obsługi w produkty potrzebne do produkcji ma się całkiem nieźle. Tu raczej jest problem bo gdy taniej produkuje (paliwo) to mogę taniej sprzedać to oczywiste, jednak niektóre składowe produkcji nie są wcale tańsze. Przecież koszt wyprodukowania maszyny też zależy od cen surowców, które zaliczają doły największe od lat, ale słyszał ktoś aby traktory lub kombajny staniały o połowę:))

To tyle słów na niedzielę.

#1686 Share piotr_sieprawski

piotr_sieprawski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 13:52

Ceny pszenicy 2016 Amen :)

#1687 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 14:49

Ceny pszenicy 2016

Pomorskie - Pszenica K. 610, Pszenia P. 600, ceny netto z piątku 

#1688 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 15:01

Ceny pszenicy 2016

Mam wrażenie, że cena w okolicy 140 euro za pszenicę długo się nie utrzyma. W innym przypadku rolnicy z zachodniej europy wyszliby na ulice. Przecież u nas potaniały wszystkie produkty rolne - mleko, zboża, rzepak, wieprzowina. Chciałbym wiedzieć, jaką cenę za swoje produkty dostają rolnicy w Niemczech i Francji, czy u nich też tak wszystko spadło ? Może to tylko  taka zemsta za posunięcia naszego rządu w celu odzyskania suwerenności ?

#1689 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:04

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Czytam i czytam, wasze wypowiedzi moi drodzy i nasuwa mi się stwierdzenie, że dla nas rolników najlepszym by było aby ropa jednak była droga? i tym samym koszty transportu były wyższe?. Automatycznie powinny być wtedy wyższe ceny na nasze produkty lokalnie w kraju. Pytanko jakie są tego plusy i minusy.

Z Plusów widzę że import do kraju powinien być mniej opłacalny ale druga strona medalu to eksport który rządzi się tymi samymi prawami. Czyli w przypadku gdy produkujemy tyle że musimy eksportować nadwyżki nie wpłynie to wg. mnie na polepszenie ceny. Generalnie droższe paliwo spowoduje droższy towar ale czy koszty produkcji wzrosną niewspółmiernie??? Gospodarka to naczynia połączone i widzę to tak. Paliwo tańsze - extra bo mniej za nie płacimy, ale mamy przez to tańsze produkty które sprzedajemy. Nawozy jak widzę nie staniały tak wiele jak paliwo (ciekawe), niektóre PK nawet są w podobnej cenie!! ŚOR też nie widzę aby były tańsze, ciekawe czy jak paliwo skoczy to one też :(( Czyli reasumując na tańszym paliwie najbardziej dostaje po d*pie producent początkowy (rolnicy) a cała sfera obsługi w produkty potrzebne do produkcji ma się całkiem nieźle. Tu raczej jest problem bo gdy taniej produkuje (paliwo) to mogę taniej sprzedać to oczywiste, jednak niektóre składowe produkcji nie są wcale tańsze. Przecież koszt wyprodukowania maszyny też zależy od cen surowców, które zaliczają doły największe od lat, ale słyszał ktoś aby traktory lub kombajny staniały o połowę :))

z ta ceną paliwa to nie do końca się zgadzam, że dla nas rolników najwięcej po d*pie dostaniesz nawet 1 zł na litrze razy ilość litrów na ha potrzebna to nie jest jakaś wielka różnica w porównaniu z ceną np. pszenicy która w porównaniu do  ubiegłego roku jest o dobre 100zł niższa

#1690 Share goliard

goliard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:35

Ceny pszenicy 2016

Mam wrażenie, że cena w okolicy 140 euro za pszenicę długo się nie utrzyma. W innym przypadku rolnicy z zachodniej europy wyszliby na ulice. Przecież u nas potaniały wszystkie produkty rolne - mleko, zboża, rzepak, wieprzowina. Chciałbym wiedzieć, jaką cenę za swoje produkty dostają rolnicy w Niemczech i Francji, czy u nich też tak wszystko spadło ? Może to tylko  taka zemsta za posunięcia naszego rządu w celu odzyskania suwerenności ?

ceny pszenicy pochodzenie EU w Niemczech wylicza się następująco:

dla 12,5

Hamburg matif minus 2 do minus 4

im bardziej na wschód tym premia minusowa większa

wschodnie Niemcy to matif minus 9-12 

plus dwa Euro za pszenice pochodzenie Niemcy 

Więc drogi Panie to nie spisek ;-) ceny nie są wysokie ale przy prognozie światowych zapasów nie ma co się dziwić - ani mieć złudzeń, że cena znów będzie w okolicach 180 E, jedynie na co można liczyć to wzrost maksymalnie o parę euro w najbliższym czasie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 18:22

Ceny pszenicy 2016

koledzy po ile jest pszenica na teraz na matifie?bo ja widze dopiero kontrakty na maj tylko cbot podaje na marzec i jest ciekawie bo ciagle rosnie ale i tak do ceny styczniowej sporo brakuje

#1692 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 13 marzec 2016 - 19:17

Ceny pszenicy 2016

to dobrze widzisz kontrakty marcowe na matifie zakończyły się

Thug

#1693 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:40

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Z Plusów widzę że import do kraju powinien być mniej opłacalny ale druga strona medalu to eksport który rządzi się tymi samymi prawami. Czyli w przypadku gdy produkujemy tyle że musimy eksportować nadwyżki nie wpłynie to wg. mnie na polepszenie ceny. Generalnie droższe paliwo spowoduje droższy towar ale czy koszty produkcji wzrosną niewspółmiernie??? Gospodarka to naczynia połączone i widzę to tak. Paliwo tańsze - extra bo mniej za nie płacimy, ale mamy przez to tańsze produkty które sprzedajemy. Nawozy jak widzę nie staniały tak wiele jak paliwo (ciekawe), niektóre PK nawet są w podobnej cenie!! ŚOR też nie widzę aby były tańsze, ciekawe czy jak paliwo skoczy to one też :(( Czyli reasumując na tańszym paliwie najbardziej dostaje po d*pie producent początkowy (rolnicy) a cała sfera obsługi w produkty potrzebne do produkcji ma się całkiem nieźle. Tu raczej jest problem bo gdy taniej produkuje (paliwo) to mogę taniej sprzedać to oczywiste, jednak niektóre składowe produkcji nie są wcale tańsze. Przecież koszt wyprodukowania maszyny też zależy od cen surowców, które zaliczają doły największe od lat, ale słyszał ktoś aby traktory lub kombajny staniały o połowę :))

Myślenie dobre ale nie do końca .  Na drogiej ropie chłopy zarabiali bo firmy wszystko co się dało  przerabiały na dodatki do  benzyny i ropy  i to nakręcało wysokie ceny płodów rolnych. Przy ropie po 200 dolarów latalibyśmy samolotami :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#1694 Share PKW

PKW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 23:55

Ceny pszenicy 2016

Witajcie! Panowie dobre ceny produktów rolnych będą dopiero gdy sami będziemy je ustalać , ale chyba  szybciej trafie szóstkę w totka niż tego doczekamy!

#1695 Share piotr_sieprawski

piotr_sieprawski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 00:05

Ceny pszenicy 2016 W pojedynke nigdy producent nie bedzie miał wplywu na cene swoich produktow. Nawet jesli ma kilkaset ton np. pszenicy, czy rzepaku..

#1696 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 14 marzec 2016 - 08:33

Ceny pszenicy 2016

nawet potężne spółki, kombinaty czy grupy producenckie mające tysiące ton nie mają nic do gadania co do cen. Chcesz, sprzedawaj, nie chcesz to nie zawracaj d*py. Nie ma zboża tutaj lub jest za drogie ale jest za granicą, tańsze...

Edytowany przez koniu, 14 marzec 2016 - 08:34.

#1697 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 09:11

Ceny pszenicy 2016

Łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi . 

Dzisiaj jest tak , ale będzie i tak ,że chcesz kupuj , nie chcesz nie zawracaj du***py .Inni płacą lepiej .

Edytowany przez scoffer, 14 marzec 2016 - 09:11.

#1698 Share piotr_sieprawski

piotr_sieprawski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 13:24

Ceny pszenicy 2016 Oj, chyba dlugo trzeba będzie na to poczekać... Z drugiej zaś strony, dzisiejszy świat nieobliczalny. Więc kto wie....

#1699 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 14 marzec 2016 - 13:58

Ceny pszenicy 2016

można powiedzieć że tak prawie było gdy były zwariowane ceny zbóż po 1100 a rzepaku po 2300 że rolnik prawie dyktował warunki. A teraz widać co się dzieje jak ktoś nie dostał dopłat, zainwestował w sprzęt, a nie ma na nawozy. Głowa nisko i jakieś zakupy nawozów to KREDYT. Mogę trochę powiedzieć na ten temat bo akurat pracuje w firmie która skupuje zboża i handluje nawozami i chemią. Nawet Ci co byli ,,obrażeni" na naszą firmę, nagle sobie przypomnieli o nas, a dlaczego? Bo nie każdy daje nawozy w kredycie... A tak jak kolega napisał powyżej, świat jest nieobliczalny, więc może się coś zmieni, ale sam w to wątpie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 17:47

Ceny pszenicy 2016

Niech Więcej kupują na kredyt bo chłop to takie głupie stworzenie co nie potrafi przewidzieć że cena może spaść że może być susza lub powódz tylko jak jest opłacalność to prędko po zakupy