Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek    29

to dobrze ze w porcie można cos zabrać,soi gmo małe ilosci ida. Można gdzieś uzyskać info czy jakieś zakłady tłuszczowe z pd-wsch będą się łakomiły na ten rzepak, ? Marcin to zboże by jechało na północ a rzepak na południe.

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Ile rzepak i pszenica mogą leżeć w suszarni? Jaki rzepak jest najlepszy do tłoczenia?

 

Leżeć mogą do oporu, u niektórych rolników suszarnia służy za magazyn po zapełnieniu zbiorników, oczywiście po wysuszeniu i schłodzeniu,jeżeli chodzi o mokry materiał przed suszeniem to najlepiej aby nie był zbyt długo przetrzymywany bo może zapleśnieć, im większą wilgotność i temperatura materiłu tym mniej czasu na rozpoczęcie suszenia, lub kiedy rzepak słabo dojrzały albo zanieczyszczony zielonym trzeba zaczynać szybko suszyć, masz taką dużą kolumnę suszarni że nie możesz zasypać jej w za dzień?,co do rzepaku do tłoczenia na cele spożywcze najlepiej wybierać odmiany o niskiej zawartości glukozylanów, i kwasu erukowego, nie przenawozić siarką plantacji.Prasę można mieć za nieduże pieniądze, ale dalsza obróbka surowego oleju to już droższa zabawa , najpierw wirówki, potem filtry a na końcu chemia potem coś co chemię odciąga i mniam jaki smaczny olej do sałatki, smażenia pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

raz sprzedałem wyszły cyrki, bo robala znaleźli, ale dostałem na maila z wydruk z tego młunu do którego zawozili z dobra data i pieczatkami, wiec nie mam podstaw zeby im nie wierzyc


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

sprzedawał ktoś do unexu z lublina poproszę o opinie

Jak oni płacą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

sprzedawał ktoś do unexu z lublina poproszę o opinie

 

ja stale jakieś partię sprzedaję m.in. do nich od dobrych kilku lat i szczerze mówiąc zadowolony jestem. Kasa różnie jak bardzo potrzebujesz to czasem szybko płacą a jak nie to nawet 14-21 dni nigdy nie dostałem pozniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Sprzedałem Markowi Podczasiemu z Biskupic . Sam zawozilem mam nie daleko bo 8 km

 

Co to za firma/człowiek? Jak płaci?

 

sprzedawał ktoś do unexu z lublina poproszę o opinie

 

ja kiedyś. kasa na czas bez dziwnych akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Jeżeli trzeba wam gotówki w terminie to nie handlujcie z "Jakpol "Ambroziak, obiecują tydzień a 2 i pół już mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrainsa

Ceny netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 150km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 655pln czyli na porcie 685pln

Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 665pln

Pszenica 11,5 - 615pln czyli na porcie 645pln

Rzepak stary 1685pln netto loco gospodarstwo

Rzepak nowy kontrakt (sierpien) 1530pln netto loco gospodarstwo.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pszenica konsumpcja w zalezności pd parametrów 570-630 netto paszówka 560-570 netto Południowy wschód. ogólnie tendencja wzrostowa jak nie bedzie padac to jutro wywożę 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mam czekac az zacznie znowu leciec? do tego w tym tygodniu mam chwile wolnego a potem siewy marchwi kukurydzy, groszku... T1 na pszenice i do połowy maja bedzie zajecie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedane 20 ton pszenicy po 600zl brutto kasa od reki. wlkp

 

Też bym kupił łódkę w tej cenie ehh :wacko: u mnie tyle to za żyto z zapachem wołają :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Też bym kupił łódkę w tej cenie ehh :wacko: u mnie tyle to za żyto z zapachem wołają :rolleyes:

 

A inne zboza po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie z Gołyminem też był problem bo kg brakowało sporo, a to tez spóźnili się z zapłatą z tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj