Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 650pln

Pszenica 12,5 630pln

Pszenica 11,5  615pln

Rzepak 1635 pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1520pln

Jak ktoś chce pohandlować zapraszam:)

Dzisiejszy matiff na zielono czyli jutro będzie drożej zobaczymy o ile:))

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

@MarcinBrzozowski wyglada ze masz pelna skrzynke , a chcialbym sie zapisac do smsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Myślicie, że pszenica pójdzie jeszcze do góry? dzwonił do mnie przedstawiciel jednej z firm kupujących i szukał do zakupu pszenicy paszowej od 50 do 250 ton w cenie 615zł z vatem z jego odbiorem z gospodarstwa w lubelskim więc chyba skoro szukają i sami dzwonią to tej pszenicy jednak tyle nie ma??? Dodam że pobliski skup płaci 590 brutto i nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Myślicie, że pszenica pójdzie jeszcze do góry? dzwonił do mnie przedstawiciel jednej z firm kupujących i szukał do zakupu pszenicy paszowej od 50 do 250 ton w cenie 615zł z vatem z jego odbiorem z gospodarstwa w lubelskim więc chyba skoro szukają i sami dzwonią to tej pszenicy jednak tyle nie ma??? Dodam że pobliski skup płaci 590 brutto i nie wiem co robić

Do mnie też w ostatnim czasie dzwoniło dwóch z różnych firm. Ceny podobne. Nie zdecydowałem się na sprzedaż. Już postanowiłem że trzymam do maja-czerwca. co będzie. chyba bardziej po tyłku już się nie dostanie. Też lubelskie. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

@MarcinBrzozowski wyglada ze masz pelna skrzynke , a chcialbym sie zapisac do smsow

 

Też chciałem się zgłosić i skrzynka pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tej skrzynki:(((

Kasuje i nic??

 


Wracając do tematu portów to ruch dość pokaźny, ładuje się pszenica wszelkiej maści od 11.5 do 14 i to w większych ilościach.

Afryka robi zakupy w Polsce:))

To bardzo cieszy, gorzej z ceną :( Niby matiff wczoraj do góry jednak euro w dół i mamy 0:( Dziś matif na czerwono w pszenicy ciekawe ile jutro pójdzie w dół :(

Ciekawe czy to były ostatnie tak wysokie notowania rzepaku w tym sezonie??

Oby nie.....

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13

kawałek raportu USDA:

Areał zasiewów pszenicy ogółem spodziewany jest na poziomie 20,1 mln ha, tj. o 9% mniej od powierzchni ubiegłorocznej (22,1 mln ha) oraz poniżej oczekiwań rynku (20,9 mln ha). Z tej wielkości, areał zasiewów pszenicy ozimej spodziewany jest na poziomie 14,7 mln ha, tj. o 8% mniej od powierzchni ubiegłorocznej.

​I od razu pszenica w górę na giełdzie w stanach. Ciekawe jak Europa jutro zareaguje

​Z kukurydzą trochę słabiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj to akurat za oceanem spadki i to solidne


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te statki to dlatego, że rzepaku nie ma, a nie dlatego, że Australijczycy robią promocje. Pewnie jak doplyną chwilowo będzie to argument na obniżkę - tylko po co (?) jak towaru deficyt, a przyszly sezon to juz w ogóle zapaść w PL bedzie

 

Rzepak znacząco nie powinien spaść chociażby dlatego http://www.rolnikszukaceny.pl/rynek_roslin_oleistych.php?art=33#read

 

A te statki, to.. zobaczymy, swoje powiedziałem i ciekawi mnie dalszy obrót tej sprawy.

 

Rzepak dziś po 1730zł netto dwóch naszych kontrahentów sprzedało (łącznie kilkaset ton do jednego z zakładów na południu Polski. Jeśli jest ktoś zainteresowany ,to może jeszcze jutro utrzymają swoją ofertę zakupów.

 

 

A czy ktoś z Was ma problem ze sprzedażą pszenicy o bardzo słabej jakości? Być może z robakiem, przytulią itp,itd? Odezwał się dziś na www.rolnikszukaceny.pl klient, który chce taki towar kupić. Nie płaci może super ceny, ale te 580zł netto za bardzo kiepską jakość to nie jest moim zdaniem zła oferta na chwilę obecną.

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

taka cena loco gospodarstwo? byłbym wstepnie zainteresowany, bo pszenica ładna, ale był robal niby gazowałem ale...

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka cena loco gospodarstwo? byłbym wstepnie zainteresowany, bo pszenica ładna, ale był robal niby gazowałem ale...

 

To akurat cena na zakład firmy na wschodnią część województwa mazowieckiego (nie sprecyzowałem, przepraszam). Skoro gazowałeś i nie masz problemów z innymi zanieczyszczeniami,, to powinna pójść w lepszej cenie w inne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

takie parametry co mi znajdziesz? dodam ze podkarpacie

Arkadia: sailor:
białko 13,5 13,3
gluten 29,7 28,7
wyrównanie 92 95,9
l opadania 399 391


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ciekawe jakie propozycje na kontrakt rzepaku nowy sezon i pszenicy? 

QQ w USA mają mieć o 6 % więcej i QQ 4% w dół na CBOT a pszenica 2 % w góre

ważny będzie kolejny raport czy faktycznie zasiali tyle QQ ile planowali

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Zaraz będą wmawiać ze jakas tam malutka i leżąca nie wiadomo gdzie Litwa zrekompensuje tę redukcje zasiewów pszenicy w usa i znowu będzie nadwyżka na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie parametry co mi znajdziesz? dodam ze podkarpacie

Arkadia: sailor:

białko 13,5 13,3

gluten 29,7 28,7

wyrównanie 92 95,9

l opadania 399 391

 

A jaka ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

A jaka ilość?

jeden samochód pewne, na 2 moze braknąć.

 

 

Dzis juz 2 firmy do mnie dzwoniły, chyba zaczyna sie cos ruszac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj