Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziutek1234    98

dzielcie sie dobrymi uwagami i pozytecznymi radami

 


kolego pawel, z klasy 4 mozna zrobic 2 w mig, wystarczy ja zmeliorowac, glebosz pomalutku 40, 60, 90 cm

i duuuzo kredy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to będziesz miał dalej 4 klasę  tylko w super kulturze a nie 2 klasy wyżej

co zbierzesz warstwę orną wymienisz podglebie itd ,......


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A od kiedy kreda wpływa na poziom próchnicy? Biorąc pod uwagę że teren polski to ponad 35% to klasa IV a ponad 37% to klasa V i VI to zrób z piasku kreda klasę III a pewnie nobla dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mam trochę 2 klasy z gliniastym spodem i czarną ziemią na wierzchu  plon jest ale uprawa tego to  wyczyn


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

zbadaj sobie jaka masz pojemnosc sorpcyjna ziemi, dostepnosc kationow itd..

 

bez szczegolowych badan nie odpowiem ci

 

kreda jak najbardziej, zywia sie nia bakterie glebowe ktore asymiluja min azot

 

jezeli dolozysz do tego bardzo duze dawki magnezu zeby ja zagescic jak najbardziej,

 

doloz do tego slome zeby ziemia nie byla gola i zeby zatrzymywala wode, jak najbardziej

 

doloz 100 ton obornika, i niech tak lezy, i sie rozklada ni wolno orac

 

poprawiaj tak co roku, to tak w skrocie

 

 

 

 

 


poczytaj sobie co pisal William Albrech

 

Albrecht Papers

 

goscio rozebral to na czynniki pierwsze


a ja kocham ziemie a ona mnie, i wiele sie nauczylem a ty proboj, ucz sie


maczka bazaltowa/ granitowa dostarczy ci mase mineralow, w ilosci 10 ton/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam trochę 2 klasy z gliniastym spodem i czarną ziemią na wierzchu  plon jest ale uprawa tego to  wyczyn

 

 

nie wiem czy słyszałeś tą legendę ale ja tak, mianowicie de facto Niemcy w czasie II wojny swiatowej przywiezli z Ukrainy czarnoziem w okolice Wrocławia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

też znam przypadki że rolnik nie sprzeda ani kilograma tylko czeka do maja i zrobi kokosy. Pracuje w skupie i widzę co się dzieje. Poza tym ojciec co roku sprzedaje około 200-250 ton pszenicy i nigdy nie czekał z całością i zrobi biznes. Zawsze sprzedawał to na raty. Trochę w zimie, akurat kupi też nawozy, trochę końcówką zimy, a trochę późną wiosną. Średnia cena wyjdzie nie najgorsza. Bo czekając z tymi ilościami do maja to można się nieźle przejechać.


nie wiem czy słyszałeś tą legendę ale ja tak, mianowicie de facto Niemcy w czasie II wojny swiatowej przywiezli z Ukrainy czarnoziem w okolice Wrocławia :)

 

kolego też słyszałem tą legendę. W okolice kobierzyc przychodziły wagony z czarną ziemią z ukrainy czy rosji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

dzielcie sie dobrymi uwagami i pozytecznymi radami

 

kolego pawel, z klasy 4 mozna zrobic 2 w mig, wystarczy ja zmeliorowac, glebosz pomalutku 40, 60, 90 cm

i duuuzo kredy

Tej kredy to sobie na głowę nasyp.

 

Liczy się podgleb. Jak od spodu piach to zeżre Ci wszystko. U nas na 5 klasę sypano muł z oczyszczania stawów i efekt był ale tylko przez 2 lata. Potem jak piach był tak i jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

 

kolego też słyszałem tą legendę. W okolice kobierzyc przychodziły wagony z czarną ziemią z ukrainy czy rosji :)

Tam są naturalne czarne ziemie , a po za tym to jeśli policzyć tylko warstwę 33 cm to na ha powinno być położone 3000 m3 , co daje ok 5000 ton. Obszar kobierzyckich czarnych ziem , jest na tyle duży , że pewno wozili by do tej pory .

A wykopy na Bielanach Wrocławskich , ukazują profil glebowy i widać ze miąższośc jest duzo większa.

Swoją drogą powiesił bym za jajca na strunie fortepianowej , tego który pozwolił te czarne ziemie , bezpowrotnie dewastować zabudową.

Takie rzeczy to tylko u nas w kraju .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

indianie na glinie robile se terra prete, Paweł nawieź sobie gliny i daj wapnia

sekretem jest wegiel, w calych tych czarnoziemach, sa polacie kilkuhektarowe w dzungli amazonskiej ziemia zolta jak szczyny, a naokolo a srodku lasu czarnoziem...jakim cudem? otoz mieli lepsza technike niz my

wypalali wegiel drzewny w kopcach i rozrzucali go na dany obszar, ale zanim ten wegiel trafil na ziemie, moczyli go w swoich sikach i odchodach-w mikroskopijne czasteczki wegla wchlanial sie azot,mieli cieplo wiec szlo szybko, nastepnie z upolowanych zlapanych zwierzat obdzierali piora i wyprowali flaki, dodawali tez kosci ktore stanowily zrodlo fosforu, i to wszystko trafialo na pole. nie orali tego. poprostu gnilo, wegiel sie rozpuszczal i jakby to powiedziec"malował" żółtą nic nie warta ziemię na czarno.

to jeszcze nie koniec, ta ziemia stale przyrasta rok w rok, sama, glebokosc tego czarnoziemu to ponad metr

sluzyla im i sluzy do dzisiaj

na Ukrinie kiedys byly lasy i wulkany, jak to wszystko kiedys pier...to po latach czarnoziem

mysle ze w Polskich realiach jest tez to mozliwe.... mamy wegiel brunatny cale masy

jest to najlepszy nawoz

 


od 2 lat robie podobne doswiadczenie na 8 arach mojego warzywnika,efekty sa piorunujace


od 2 lat robie podobne doswiadczenie na 8 arach mojego warzywnika,efekty sa piorunujace


ale uzywam mialu weglowego i gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Masz racje , będziesz tak robił do 344567687 r i czarnoziem na każdym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

pola gleboszuje i wale krede, na zboza wystarczy,rzepak,ziemiaki..pomalu

na wazywniak dla mojej rodziny, chce czegos najlepszego

 

40 ton mialu wegla brunatnego/ha  8-10 lat a kultura gleby znacznie lepsza

 

 

wiesz im jakos sie chcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

A tu cena tak na Piąteczek:))

Pszenica 14 645pln

Pszenica 13,5 630pln

Pszenica 12,5 620pln

Pszenica 11,5 610pln

Rzepak 1625pln

Rzepak na nowe zbiory (wrzesień) 1500pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13

 

dzisiaj słyszałem o 675 za 12,5 w porcie

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne:))

w którym roku?

A tak serio + 30pln do cen i mamy cenę w porcie i gwarantuje nie znajdziesz lepszej wśród uczciwych firm:)

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rzepak dzisiaj na matifie ponad 20 zł do przodu pięknie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

też znam przypadki że rolnik nie sprzeda ani kilograma tylko czeka do maja i zrobi kokosy. Pracuje w skupie i widzę co się dzieje. Poza tym ojciec co roku sprzedaje około 200-250 ton pszenicy i nigdy nie czekał z całością i zrobi biznes. Zawsze sprzedawał to na raty. Trochę w zimie, akurat kupi też nawozy, trochę końcówką zimy, a trochę późną wiosną. Średnia cena wyjdzie nie najgorsza. Bo czekając z tymi ilościami do maja to można się nieźle przejechać.

 

kolego też słyszałem tą legendę. W okolice kobierzyc przychodziły wagony z czarną ziemią z ukrainy czy rosji :)

ciekawe czy ktores moje pola załapały sie na te wagony z Ukrainy hehe

Tam są naturalne czarne ziemie , a po za tym to jeśli policzyć tylko warstwę 33 cm to na ha powinno być położone 3000 m3 , co daje ok 5000 ton. Obszar kobierzyckich czarnych ziem , jest na tyle duży , że pewno wozili by do tej pory .

A wykopy na Bielanach Wrocławskich , ukazują profil glebowy i widać ze miąższośc jest duzo większa.

Swoją drogą powiesił bym za jajca na strunie fortepianowej , tego który pozwolił te czarne ziemie , bezpowrotnie dewastować zabudową.

Takie rzeczy to tylko u nas w kraju .

w rejonie kobierzyc rózne sa ziemie od 1do 4 klasy nawet,jedno mam takie pole ze na polowie jest czarna ziemia a na drugiej czesci duzo słabsza zóta .Akurat w tych rejonach czesci inwestycji poszło na słabszych polach np LG ale bardzo duzo powstało na takich ziemniach ze az scyzoryk sie w kieszeni otwiera....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Ale kabaret ,wywozimy ziemie a z tego co zostało robimy II kl. :D Kontrakt pszenica 12% białka 480 netto na kwiecień i .


Upss oczywiście 580 .
Nie pisz posta pod postem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

rzepak dzisiaj na matifie ponad 20 zł do przodu pięknie

i co z tego jak mi 80% pól wyleciało do przesiana a co gorsze to concordia nie da ani grosza, bo tego sarna ugryzła ten za mały... ech...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

i co z tego jak mi 80% pól wyleciało do przesiana a co gorsze to concordia nie da ani grosza, bo tego sarna ugryzła ten za mały... ech...

 

nic nie podpisuj i do sądu

Edytowano przez kris14
Edycja postów nie związanych z tematem

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj