Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3588 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 18 luty 2016 - 22:16

Ceny pszenicy 2016

Na tym https://www.facebook...and.eu/?fref=ts i dobre stanowisko pod pszenicę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 16:03
  •  

#1202 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 19 luty 2016 - 07:39

Ceny pszenicy 2016

tak tylko nie przemysłowa a indyjska jak wyjdzie to sie zarobi, a ja wpadka to darmowy wikt i opierunek. tak czy siak korzyści będą  :D

Rolnik z powołania :-)

#1203 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 19 luty 2016 - 08:05

Ceny pszenicy 2016

Jeszcze dwa zdania bo to nie temat na to, można zebrać do 1 tony nasion z ha. a płacą ponad 3 tys. Za tonę masy 360 zł a trochę tej słomy  jest. Problemem jest tylko zbiór bo nie ma maszyn. Niedawno był artykuł jak rolnik na pomorzu z 100 ha z produkcji zbóż przestawił się na tą uprawę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 19 luty 2016 - 08:25

Ceny pszenicy 2016

A czy dzisiaj jest na czymś biznes ? 

Ale siejąc rzepak jary ,pewdopodobieństwo porażki raczej pewne,rzepak  ozimy i pszenica ,nie ma jeszcze tragedi

#1205 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:59

Ceny pszenicy 2016

kroja nas na bydle, na trzodzie chlewnej, jak dopłaty wpływały to kroili nas rosnącą ceną nawozów,

teraz doszły jeszcze podmioty skupowe zbóż skoro wszyscy nas łupią to i oni swoje 5 minut wykorzystują bo dopłat nie ma,

a duża liczba rolników musi w to miejsce sprzedać zboże, żeby ruszyć z pracami polowymi

#1206 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 19 luty 2016 - 17:52

Ceny pszenicy 2016

owies 550/t na rękę pow.siedlecki

#1207 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 19 luty 2016 - 18:12

Ceny pszenicy 2016

a macie moze kontakty zeby owies zakontraktowac ilości TIRowe odbiór we zniwa?

#1208 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 19 luty 2016 - 19:12

Ceny pszenicy 2016

a macie moze kontakty zeby owies zakontraktowac ilości TIRowe odbiór we zniwa?

A gęstość i wyrównanie zagwarantujesz? Jeśli tak, to poszukam Ci oferty.

#1209 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:14

Ceny pszenicy 2016

Wasze narzekanie jest nie uzasadnione bo jak widzimy w tym artykule, pisze że wszystko drożej. Więc proszę się opanować i nie pisać kłamstw że jest źle.

http://tvn24bis.pl/z...aki,620775.html

#1210 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 luty 2016 - 21:16

Ceny pszenicy 2016

ja pierdacze skąd oni biorą te dane

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:21

Ceny pszenicy 2016

To są ceny wywoławcze. Jak ktoś jedzie na targ, to tam zawsze ceny były inne, niż w skupie. Chore to jest insynuowanie, że takie są ceny płodów rolnych. A że ziemniaki drożeją, to normalne o tej porze roku. Jak widać, napuszczanie miasta na wieś trwa w najlepsze w TVN.

#1212 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:27

Ceny pszenicy 2016

wracając do tematu zbóż... jedna rzecz mnie zastanawia: jedna z okolicznych firm przesłała mi dziś ofertę na pszenicę konsumpcyjną i np: pszenica 14% białka w cenie 660zł co na chwilę obecną myślę że może zadowalać ale... termin realizacji- kwiecień i teraz moje pytanie czy czasami na rynku zbóż coś się nie święci?? bo firma ta pierwszy raz (z tego co mi wiadomo może się mylę) oferuje kontrakty terminowe więc może przewidują obniżki widząc co się na polach dzieje?? jak myślicie??

#1213 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:32

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Na tą chwilę chodzi marzec (luty już zapchany), i standardowo jest to 5pln  więcej, czyli maj to +10pln, tak zawsze było więc nic w tym dziwnego.

Na porcie też mogę teraz zrobi 695 na luty/marzec ale już 700pln na marzec/kwiecień:)

Pozdrawiam

#1214 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:32

Ceny pszenicy 2016

Dziś podali prognozy dla Ukrainy - spadek zapasów własnych, możliwe ograniczenia w eksporcie, 20% zbóż do przesiania, prawdopodobnie kukurydzą. Podobnie jest na Białorusi, z tego co słyszałem. Ciekawi mnie, jak się rozwinie nasza wymiana z Iranem - oni też kupują zboża, a w zamian mają ropę i inne surowce.

Sytuacja na MATIF-ie patowa, cena raz kilka euro w górę , raz w dół. Na razie nie widać czynników na wzrost cen.

#1215 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:36

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Na tą chwilę chodzi marzec (luty już zapchany), i standardowo jest to 5pln  więcej, czyli maj to +10pln, tak zawsze było więc nic w tym dziwnego.

Na porcie też mogę teraz zrobi 695 na luty/marzec ale już 700pln na marzec/kwiecień :)

Pozdrawiam

czyli jednym słowem czekac a ceny pójda do góry?

Dziś podali prognozy dla Ukrainy - spadek zapasów własnych, możliwe ograniczenia w eksporcie, 20% zbóż do przesiania, prawdopodobnie kukurydzą. Podobnie jest na Białorusi, z tego co słyszałem. Ciekawi mnie, jak się rozwinie nasza wymiana z Iranem - oni też kupują zboża, a w zamian mają ropę i inne surowce.

Sytuacja na MATIF-ie patowa, cena raz kilka euro w górę , raz w dół. Na razie nie widać czynników na wzrost cen.

o k...w a ja myslałem kukurydza rzepak przesiewać, ale szukam tez alternatyw

#1216 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:45

Ceny pszenicy 2016

kukurydzy będzie duuużo gadałem z przedstawicielem firmy handlującej materiałem siewnym to mówią że na zamówienie z odmianami ciężko a to co mają też szybko schodzi.... moim zdaniem jeśli kolejny rok będzie taki suchy to dostaniemy nieźle po d*pie...

#1217 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:12

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Nie zrozum mnie źle. Kontrakt na luty już wygasły, czyli podpisując umowę sprzedaży mamy w opcji każdy miesiąc i w marcu macie cenę 695 na porcie ale już kwiecień 700 a maj 705. I to jest sytuacja na tą chwilę, ale jak będzie powiedzmy w marcu czy kwietniu to już inna bajka bo być może wtedy wyjściowa cena może być 650 lub równie dobrze 750 i wtedy również prawa rynku zakładają każdy miesiąc opóźnienia w odbiorach +5pln. Sytuacja ma oczywiście odbicie w eksporcie przez porty, ale każdy skup kieruje się własnymi prawami.

Powiem tylko aby bardzo uważnie czytać umowy i zwracać uwagę na (tu rozpiszę się nieco trywialnie w języku dostępnym dla każdego) :

1. Cena LOCO (miejsce) - czyli w jakim miejscu płaci się za towar i mamy zazwyczaj albo cenę na gospodarstwie lub cenę w miejsce dostarczenia elewator, skup, port itd. czyli może wystąpić np. LOCO PORT GDAŃSK- czyli musimy w takim przypadku wkalkulować w cenę końcową koszt dostarczenia towaru na miejsce.

2. Cena zależna od czasu odbioru - Mamy załóżmy cenę 700pln  z odbiorem w marcu. Ale może być cena 700pln z odbiorem w marcu i zapis że za każdy miesiąc zwłoki w odbiorze + 5 pln (bardzo ważny zapis - który umożliwi kupującemu grę na wzrosty i nieopatrzny sprzedający może się nieźle wkopać, chyba że kupujący poinformuje go o tym).

3. Patrzcie koniecznie na cenę czy jest to cena netto czy brutto!!! W handlu najczęściej występuje cena netto (wśród producentów występują podmioty na vacie lub ryczałcie dlatego ciężko określać brutto), jednak spotkałem się z różnymi umowami.

4. Koniecznie na umowie musi być zawarty zapis o tzw. potrąceniach czyli ewentualnych obniżkach ze względu na pogorszone parametry. Tu przykładem może być pszenica: Podstawowy parametr to wilgotność handlowa czyli 14,5% (powyżej tej wartości kupujący może odrzucić towar, lub doliczyć koszt suszenia zazwyczaj 1proc wilgotności to 2-3proc. ceny) To ważny element gdyż załóżmy jedzie 100km do portu za 30pln/tona i się okazuje ze ma wilgotność 16 i wraca czyli jesteśmy w plecy 60pln i nadal niewypełniony kontrakt sprzedażny. Podobnie białko - ostatnimi czasy najważniejszy z parametrów!, eksporterzy tak się już wycwanili szczególnie ten największy, że "obcinki" wliczają w tzw. zysk. Najczęściej za 0,1proc białka poniżej zakładanej normy mamy 5pln mniej rzadziej 3pln. Często można żonglować białkiem gdyż jeśli mam otwarte wjazdy z różną pszenicą to w przypadku gdy obcinka jest większa niż cena pszenicy w niższej kategorii to bardziej się opłaca przerzucić na inny kontrakt i już. Ponadto bardzo ważny jest "robak" czyli jeśli w próbce znajdzie się żywy robaczek (trojszyk , rozpłaszczek) to mamy odrzut i musimy wracać z towarem albo "gazujemy" oczywiście to usługa płatna - fumigator za darmo tego nie zrobi. Jak trafi się wołek to nic nie pomoże i towar wraca! Dlatego lepiej gazujmy i to porządnie!

5. Ponadto termin płatności za towar. Standardowo jest to 14 dni i nikogo nie powinno to dziwić. Generalnie jeśli sprzedającym jest ryczałtowiec to kupujący musi zapłacić w terminie, bo tylko wtedy może się starać o szybszy zwrot vatu (60dni), jeśli ma nie zapłaconych ryczałtowców w terminie to musi czekać chyba 90-150dni, tu nie będę się wypowiadał (nie jestem księgowym). Najczęściej handel rozpoczynamy od tzw. przedpłat czyli przyjęło się że w momencie załadowania i zważenia towaru oczekujemy szybkiego przelewu na konto w wysokości 90% ceny netto, a dlaczego tyle? Bo w momencie kłopotów z towarem (parametry) pozostaje bufor, który nieraz uratował skórę kupującemu, jednak w 99% przypadków reszta jest wypłacana w terminie umówionym. Tylko w momencie pojawienia się pieniążków na koncie wypuszczamy autko z pszenicą kupującemu.

Tak wyglądają standardowe zapisy w umowach, reszta treści zazwyczaj jest podobna u wszystkich skupujących.

Pozdrawiam

Edytowany przez MarcinBrzozowski, 19 luty 2016 - 22:16.

#1218 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:09

Ceny pszenicy 2016

Witam

Dzisiaj rano słyszałem że Instytut w Puławach ogłosił że 10% ozimin jest do przesiania a rejonami nawet 50%.

W 2012 r były też poważne wymarznięcia, czy może ktoś pamięta czy miało to wpływ na ceny w miesiącach wiosennych 2012 r.

Pozdrawiam.

Edytowany przez wiesiek63zmc, 21 luty 2016 - 11:23.

#1219 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 21 luty 2016 - 11:22

Ceny pszenicy 2016

tu masz kolego historię notowań

http://www.agrolok.p...php?id_menu=291

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:46

Ceny pszenicy 2016

Widać że były duże wzrosty ale pytanie co je spowodowało? Wątpię że wymarznięcie bo jaki to miałowpływna plon jak było przed żniwami? Raczej powodem był kapitał spekulacyjny który wszedł na rynek zbóż