Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    637

myśle że to jest zagrywka taktyczna i cena pszenicy tanieje dlatego gdyż rolnicy są zmuszani do sprzedaży gdyż nie mają pieniedzy na wiosnę z powodu braku dopłat, i jest duży popyt, nie może tanieć w nieskończoność, mam nadzieje ze podrożeje, na razie wstrzymuje się ze sprzedażą zobaczymy co będzie, trzeba było sprzedawać w grudniu i styczniu ale kto to by przewidział

 

co do rzepaku to będzie drogi w tym roku, poniżej 1500netto nie ma co podpisywać, wymarzło nie mało i zasiewów było stosunkowo mniej niż w poprzednich latach z powodu dużego ryzyka suszą jesienną i uprawą pod siew

 

ostatnio mocno zaczynam wierzyć w to, że nawet jeśli u nas nie było by nawet 1kg rzepaku, to i tak ceny wysokiej na niego nie będzie jeśli na świecie tego surowca obrodziłoby sporo....

więc to wcale nie jest powiedziane że musi być drogi.... nic nie musi....

teraz cenę, co musi kosztować, a co nie ustalają białe kołnierzyki przy swoich biurkach, dzierżąc w dłoniach swoje wypasione smartfony ze zgnitym jabłkiem w tle....

 

i co piszesz coś?

 

no tak zaczyna mnie sra.... oblatywać i nie wiem czy nie podpisać chociaż 1/3 zbiorów a potem czekać na dalszy obrót wydarzeń....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

ja podpisałem kontrakty na 40-50% zakładanych plonów, zarówno na rzepak i pszenicę. Nie wiadomo czy zrobiłem dobrze czy się pospieszyłem z podpisaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Pszenica nowe zbiory 640 brutto za13 bialko na gospodarstwie i co tu zrobić słyszałem z pewnego źródła ze na żniwa będzie 500- 520 brutto podobno towaru jest w brud wszystko zasypane nikt nie chce dac więcej na nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Pszenica nowe zbiory 640 brutto za13 bialko na gospodarstwie i co tu zrobić słyszałem z pewnego źródła ze na żniwa będzie 500- 520 brutto podobno towaru jest w brud wszystko zasypane nikt nie chce dac więcej na nowe zbiory

to po co chcą kontraktować po 640 jak będzie po 500 i nikt nie będzie chciał pszenicy tyle jej ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Bo kontaktujac teraz, od razu ją sprzedają już w tym momencie z odpowiednim zyskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

paszowa - 570 netto- okoliczne producenci pasz

konsumpcja przy najlepszych parametrach- 610 netto. 

 

Skąd oni urwa biorą takie ceny ?

A jak widziałem cennik pasz dla zwierząt to w porównaniu z ubiegłym rokiem to 5 zł tańsza albo droższa na metrze. Ktoś nieźle na tym trzepie kasę.

Państwo powinno się wziąć za takie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

W lubelskim kraśnik paszowa 590zł Sako. Sprzedawał ktoś do Jakpol Ambroziak jak u nich z płatnościami?

jednym szybciej drugim wolniej ale płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednym szybciej drugim wolniej ale płacą.

dzięki to dobrze że płacą, sprzedam jeden samochód i zobaczymy

tylko ceny mają straszniue słabe te Jakpole

no lepsze jak u nas zaproponowali 600 netto z gospodarstwa, jak masz lepszego kupca to podpowiedz proszę

Pszenica konsumpcyjna 640netto

Komplexmłyn Wagrowie

w tej cenie loco młyn czy z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611

W lubelskim kraśnik paszowa 590zł Sako. Sprzedawał ktoś do Jakpol Ambroziak jak u nich z płatnościami?

 

Sprzedałem do Gołymina. Odbiór towaru bezproblemowy, wszystko  zgodnie z umową, zapłata 10 dni po terminie wystawionym na fakturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Bo kontaktujac teraz, od razu ją sprzedają już w tym momencie z odpowiednim zyskiem

A ci co kupują w tej cenie to jakieś barany ? po co kupują jak będzie taniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

AgroAs  Opolskie 585 netto konsumpcja. :(

 

takie ceny są urągające godności rolnika!!!.Pszenica w 95r była po 550zł netto!!! k...wa,zrobili z nas niewolników za darmo dostarczających produkty rolne ot kapitalizm,szkoda słów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie dzsiejsze indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 645pln

Pszenica 12,5 620pln

Pszenica 11,5 610pln

Rzepak 1600pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1450pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Dzisiejsza giełda matiff tragedia -1,5euro pszenica i aż -3,5euro rzepak, czyli niestety tak jak pisałem parę dni temu że czeka nas korekta ceny rzepaku, niektórzy pisali wręcz przeciwnie, ale cóż wolałbym żeby ceny rosły. Jutro zapewne pszenica kolejne 5pln w dół a rzepak szkoda gadać :(

Nie wiem co mam pisać jak to będzie bo raczej nie będzie lepiej niestety nie wiem czym to się skończy??

W portach nic kompletnie się nie dzieje, wjazdy ciężarówek na porcie na ok. tydzień zawieszone!!! Pełne porty nie ma komy sprzedać, bynajmniej nie w tej cenie.

Wyobraźcie sobie że aktualnie w Gdańsku i Gdyni nie ładuje się żaden statek , nie pamiętam takiej sytuacji.!! Rok temu nie było miejsc dla statków i na redzie czekały!

Piszą że zapasy za oceanem największe w historii, zasiewy zajeb... przezimowania doskonale, nie mam pojęcia co to będzie??

Pozdrawiam

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilkanaście dni temu co niektórzy zarzekali się, że poniżej 650 swojej wychuchanej i dopieszczonej konsumpcji nie sprzedadzą, zaklinając rzeczywistość, że MUSI podrożeć, niektórzy apelowali, aby przytrzymać towar, to cena zaraz skoczy, niektórzy myśleli, że te wymarznięcia spowodują gwałtowny skok cen, a teraz dopiero widać, ile tak naprawdę możemy i znaczymy na globalnym rynku. Wewnętrzne zapotrzebowanie jest małe, kolega Marcin potwierdza, że porty stoją, słowem - kto nie sprzedał, to prawdopodobnie zamoczył na maksa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilkanaście dni temu co niektórzy zarzekali się, że poniżej 650 swojej wychuchanej i dopieszczonej konsumpcji nie sprzedadzą, zaklinając rzeczywistość, że MUSI podrożeć, niektórzy apelowali, aby przytrzymać towar, to cena zaraz skoczy, niektórzy myśleli, że te wymarznięcia spowodują gwałtowny skok cen, a teraz dopiero widać, ile tak naprawdę możemy i znaczymy na globalnym rynku. Wewnętrzne zapotrzebowanie jest małe, kolega Marcin potwierdza, że porty stoją, słowem - kto nie sprzedał, to prawdopodobnie zamoczył na maksa. 

Ja bym raczej dodał że kto potrzebuje szybko pieniążków to wtopił!!

Cena zapewne będzie rosła ale powoli, lub będzie się kisić jak do tej pory:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to po co chcą kontraktować po 640 jak będzie po 500 i nikt nie będzie chciał pszenicy tyle jej ma być?

Po to ze zagwarantuja sobie pewna ilosc produktu a reszta z wolnego rynku i srednia wyjdzie dobra rok temu kontraktowali po 700 zl brutto sam podpisalem i to byla dobra decyzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj