Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek37    37

u mnie lokalnie dzisiaj 580 brutto, gdzie 3 tyg temu sprzedawałem po 600-630 netto....

u kogo ta cena

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Rolnikszukaceny, masz na myśli pewnie małych pośredników, którzy skupią 5 lub 10 tyś ton zboża rocznie i w dodatku lubią ryzykować. 

merek1977, pośrednicy dostają ceny gotowe po jakich mają skupować od portu, przetwórni itd. Nie mają dużo do gadania. Skupują na potęgę? Ja bym spojrzał z drugiej strony, to rolnicy wożą zboże na potęge po takiej cenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

No niestety bocianov90 napisał prawdę :(, ceny coraz gorsze, a sprzedających coraz więcej...., no ale za coś trzeba nawozy kupić itp. a dopłat ani widu, ani słychu. Okolice Płocka cena za paszówkę to max 590-600 zł netto, słabo :(  Trudno, czekałem tyle to jeszcze poczekam, tyko czy się doczekam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Kwotacje GoodGrains  na dzisiaj:

Ceny netto

Pszenica ceny netto loco gospodarstwo (100 km od portów gda/gdy - liczony w tej cenie transport ryczałtowy 30pln/ tona - czyli na porcie cena plus 30pln)

Pszenica 14 660pln

Pszenica 13 -13,5 640 pln

Pszenica 12,5 630 pln 

Rzepak 1620 - 1625 pln w zależności od miejsca.

Rzepak nowe zbiory. 1500-1510 w zależności od miejsca

W razie pytań proszę o telefon lub kontakt na priv.

Na razie giełda w górę czyli ceny dynamicznie również w górę:))

W trawie piszczy że będzie korekta parę euro w dół:(( - oby się nie sprawdziło

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Sprzedałem dzisiaj owies , wstawiłbym cenę , ale to nie temat o cenach owsa . Komu przeszkadzał tytuł tematu "Ceny zbóż ". Wielu Kolegów z pewnością oprócz pszenicy uprawia inne gatunki zbóż , teraz trzeba szukać ceny pszenżyta , żyta , owsa , jęczmienia , kukurydzy itp. jest lepiej , wygodniej ? 
 

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Głupi by byli żeby nie obniżali cen zbóż. Każdy wypycha bo ma czas bo nie ma dopłat bo są dobre warunki do wożenia bo ceny lecą i dlatego każdy wypycha a skupujący na tym korzystaja bo nawet jak obniżą cenę to i tak ludzie sprzedadzą z wyżej wymienionych powodów. Może i jest optymistą ale myśle że cena jeszcze  skoczy i 750 zł za konsumcje jest śmiało realne za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj w trasie niedawno mijałem z 7 ciągników  ciągną zestawy na skup tylko trzeszczy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9112

A no trzeszczy, chociaż ceny niewesołe. Podziękujmy PO-PSL za burdel w dopłatach, niektórzy nawozów nie mają za co kupić, to sprzedzadzą w każdej cenie, do marca dwa tygodnie, a nawozy trzeba wysiać. Też dziś widziałem masę ciągników ze zbożem, smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja wiem czy PO i PSL? Za rządów PO i PSL dopłaty były raczej na początku roku teraz o ile mi wiadomo rządzi PIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

PiS przejął trefną umowę na program informatyczny do weryfikacji dopłat głównie chodzi o sprawdzanie zazieleniania, jakaś firma "Krzak" sp***doliła system i za rządów PiS-u podpisali w listopadzie aneks do umowy żeby szybko poprawić program. I weryfikacja zacznie się od kwietnia. Gdyby zgodnie z prawem ogłosili nowy przetarg to dopłaty za 2015 rok otrzymalibyśmy w czerwcu ale 2017 roku!!! więc i tak naprawili sprawę po rządach tych Świń z PSL i PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Prawda! Jurgiel teraz nawet o powiększenie strefy buforowej sie kłóci co by nie zwiększać a ten Sawicki to co... co kazali to podpisał. Moim zdaniem to było celowe zagranie - namieszać PISowi tym złym programem żeby potem szczekać jaki to PIS zły. Podstawili firme krzak celowo, firma skiepściła i wina PISu że kasy nie ma. 

Obecnie ceny pszenicy: lokalny młyn 700zł - niewielkie ilości. Polpasz 670 zł - ceny brutto. OKOLICE SIEDLEC

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

Gdzie tą walkę ministra widzicie ? PSL już nie rządzi a pewnie ze cztery lata będą na nich wszystko zwalać. Pszenica 630 netto młyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

No niestety bocianov90 napisał prawdę :(, ceny coraz gorsze, a sprzedających coraz więcej...., no ale za coś trzeba nawozy kupić itp. a dopłat ani widu, ani słychu. Okolice Płocka cena za paszówkę to max 590-600 zł netto, słabo :(  Trudno, czekałem tyle to jeszcze poczekam, tyko czy się doczekam :))))

 

okolice plocka to mowisz o jakim skupie ze juz tak taniio paszowka ? 590 netto to gdzie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

heh  u nas konsumpcja juz po 570 netto idzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to po co tyle zboza z ukrainy pchaja przymknac im granice i koniec wiecznie bedzie spadac te zboze ? ale spadki zaczely sie od nowego roku 2016 czyli c ow 2016 otworzyli rynki ukrainie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

heh  u nas konsumpcja juz po 570 netto idzie

 

Szkoda że tak daleko bo bym kupił łódkę w tej cenie

Gdzie tą walkę ministra widzicie ? PSL już nie rządzi a pewnie ze cztery lata będą na nich wszystko zwalać. Pszenica 630 netto młyn

 

A jak zasiejesz w pazdzierniku to żniwa masz w lutym czy w lipcu? Działa więcej niż PSL przez 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

To doplaty dopiero w kwietniu beda? Kurte to tez będę musiał reszte pozmiatac i gdzieś opchnac bo poczatek kwietnia faktura za nawoz do płacenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Znajomy dzwonił dziś pod chełm chyba o ile dobrze pamiętam do Młyna i pszenica gluten co najmniej 26/ 580 netto. Padaka, A ja myślałem że zaraz po zbiorach marnie sprzedałem bo po 660 netto , ale widzę że jest gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Ja wiem czy PO i PSL? Za rządów PO i PSL dopłaty były raczej na początku roku teraz o ile mi wiadomo rządzi PIS.

tak było w starej perspektywie

a teraz jest nowa i brak systemu do naliczania dopłat ,  nie przygotowany przez poprzednia ekipę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to po co tyle zboza z ukrainy pchaja przymknac im granice i koniec wiecznie bedzie spadac te zboze ? ale spadki zaczely sie od nowego roku 2016 czyli c ow 2016 otworzyli rynki ukrainie ?

 

Ale czy wiesz jaka jest przepustowość Polsko ukraińskiej granicy? Bardzo mała. Podam niebawem dokładne liczby. W każdy razie to co do nas jedzie z Ukrainy to nie są ilości psujące nasz oraz europejski rynek, bo to co wjeżdża do nas, nie znaczy też, że u nas zostaje.

 

W zbożach jest o wiele poważniejszych problem. A problemem tym jest wartość rubla i hrywny względem dolara. Dzięki temu te kraje są konkurencyjne w tym roku w eksporcie, wręcz bezkonkurencyjne. Dlatego też nie opłaca się nam ładować statków w portach po cenach które teraz mamy w kraju.

 

Wiecie jakie powinny być ceny na porcie pszenicy konsumpcyjnej, aby być rzeczywiście konkurencyjnym w eksporcie i wywieźć minimum tyle co w zeszłym roku wyeksportowaliśmy? Ceny te nie powinny przekroczyć 600-620 zł netto loco porty, abyśmy mogli pchnąć większe ilości ziarna.

Słabe waluty naszych sąsiadów powodują, że w efekcie i tak wpływają do nich ogromne ilości ich pieniędzy. Inna sprawa, że te waluty mało się liczą, ale gospodarki oparte głównie na eksporcie nie potrzebują zbyt silnych walut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedałem dzisiaj owies , wstawiłbym cenę , ale to nie temat o cenach owsa . Komu przeszkadzał tytuł tematu "Ceny zbóż ". Wielu Kolegów z pewnością oprócz pszenicy uprawia inne gatunki zbóż , teraz trzeba szukać ceny pszenżyta , żyta , owsa , jęczmienia , kukurydzy itp. jest lepiej , wygodniej ? 

 

No to wstawiaj. Nad czym się zastanawiasz? każdy woli aby ceny podstawowych zbóż były w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

a jak ja w pazdzierniku po 740z vatem sprzedawalem to sie kumpel ze mnie smial.... cena jest zalosna kurde.... ano nasze kochane zady tak o Ukraine walcza ze teraz mamy z nimi bezclowe granice na produkty rolne... eh.... bezsensu to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

warchest, taka cena jest np: w Bielsku w wytwórni pasz, przez pewien czas nawet skup przerwali bo się zasypali towarem....Padaka na całej linii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj