Polecane posty

krzysiek24m    12

Będą płakac i płacić zobaczycie  troszkę poczekajcie

Obserwuję skup doś znaczny i już są pierwsze efekty na nasazą stronę

Pamietajcie że na tym forum są skupujący zboże i oni  mętlą interesy  prawdziwego rolonika

ich się wuczuwa i gonić ich

Edytowano przez krzysiek24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Odnośnie wątku hiszpańskiego to w tamtym roku wyeksportowane przez porty zostało 443350 ton w większości żyto, owies, jęczmień, bobik, łubin i oczywiście pszenica najczęściej paszówka.

To tak na marginesie skali konsumpcji przez Hiszpanie. Do Portugalii 19800 czyli dużo mniej. Są to kraje tzw. końskie, czyli rozwinięta jest tam hodowla koni, bydła rogatego , osły itd. W skali świata susze w tych krajach niewiele zmieniają, jednak z perspektywy Polski to już całkiem ciekawie się przedstawia za względu na zwiększony eksport w/w zbóż i wysokobiałkowych, czyli można oczekiwać wyższych cen na nie w przyszłym sezonie.

Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

Poniżej jako ciekawostka eksport do konkretnych portów w tych krajach w poszczególnych miesiącach:))

Pozdrawiam

 

Avilles ES   2800 5850 2750 3000 3000     3000   3000 2750 26150 Bilbao ES       10000 3000       3000   10700   26700 Carino ES                 2000     3000 5000 Cartagena ES 2500   4500         8250         15250 Huelva ES                 30000     2200 32200 Kadyks ES                 27500       27500 La Coruna ES 5000 7500 9000 16150 5000 3000   16250 3000 13000   3000 80900 Las Palmas ES     10000             4050     14050 Malaga ES                   4000   800 4800 Marin ES                 17000       17000 Pasajes ES   7700 2900   5700 3000   4600 3050   2750 8750 38450 Renteria ES                 5250       5250 Santa Cruz de Tenerife ES                   4500     4500 Santander ES 2500     2800   2750     2500 3000 2750   16300 Sevilla ES 3000   4500 3700         3000 9600 6500 7000 37300 Tarragona ES       27000       3000 33000   16000   79000 Villagarcia ES               13000         13000 Leixoes POR   7000                     7000 Lizbona POR                 2500     3000 5500 Ponta Delgada POR           4000             4000 Praya da Vitoria POR                 3300       3300

Będą płakac i płacić zobaczycie  troszkę poczekajcie

Obserwuję skup doś znaczny i już są pierwsze efekty na nasazą stronę

Pamietajcie że na tym forum są skupujący zboże i oni  mętlą interesy  prawdziwego rolonika

ich się wuczuwa i gonić ich

Mam pytanie jaki interes skupujący mają w "mętleniu interesu prawdziwego rolnika"??

Jeśli kupuje to od razu odsprzedaję (95% przypadków), więc jestem uzależniony od cen zazwyczaj giełdy matiff. W takim przypadku  jaki miało by sens mieszanie w głowach że będzie tak czy siak?? Jaki na to mamy wpływ jeśli to światowe dyktaty giełdowe pokazują cene, jak i spekulanci giełdowi (wystarczy zobaczyć np. taką giełdę CBOT i skalę spekulacji zbożem żeby zauważyć że ci spekulanci mają tyle kaski żeby mogli kawał Polski kupić. Każdy normalny producent sprawdzi ceny u paru podmiotów i wie w czym rzecz, więc tzw. "mętlenie" nie ma najmniejszego sensu, dlatego nigdy czegoś takiego nie robię bo nie ma to sensu. Służę natomiast radami a najczęściej wynikami obserwacji tego co dzieje się w portach i eksporcie. Analizy najczęściej pozostawiam Wam moi drodzy bo o to chodzi abyśmy mieli jak najwięcej informacji, żeby móc świadomie podjąć decyzję czy już sprzedać czy lepiej poczekać. Każdy kowalem swojego losu i głupotą jest to zrzucać na barki innych bo zawsze powstają z tego kwasy.

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

krzysiek24m, O czym ty piszesz?? kto bedzie płakał?? Firmy skupujące płody rolne? Jakby pszenica byłaby po 400 zł za tonę to i tak w handlu pośrednicy zarobią Swoje 20-50 zł na tonie. Proste. Nie masz pojęcia widzę jak to działa....


MarcinBrzozowski w tym temacie robisz bardzo dużo dobrego, praktycznie jako jedyny   wstawiasz pełny przegląd oferowanych cen i informacje branżowe. Nie zwracaj uwagi na takie bezsensowne posty jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Najważniejsza zasada handlu to na tanim towarze się nie wiele zarobi. Jak coś drogie to i marże można większą przytulić. Więc chyba nikomu te ceny nie są na rękę. Już nie wspomne o tych handlarzach co zasypali się w żniwa na kredyt i czekają na podwyżki, a tych nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

PawelWLKP ,  Znasz jakiegoś handlarza który zasypał się na kredyt?? w ciemno skupił 100% towaru??  Każda większa firma skupująca płody rolne podpisuje na bieżąco kontrakty np. z portem. I skupiony towar mają już dawno sprzedany i zapłacony. Najwyżej zarabiają na magazynowaniu towaru we własnym magazynie dla ADM-u, Louisa czy Glencore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Myślicie, że prognozy "ekspertów Min. Rol", że pszenica w marcu będzie droższa jest realna...?

Ja zaczynam wątpić....

 

Może wiedzą o czymś takim, co szary Kowalski nie wie?.U mnie w lokalnym skupie nadal 640zł/netto za kons.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

w piątek pszenica była po 600 zł a w sobote już po 590. Właściciel tego całego skupu mówił że może cena spaść nawet do 560 - 550 zł/tona. Spadek dotyczy także innych zbóż, nie wiem czy to spowodowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

ale ludzie o co wam chodzi? jak ktos nie chce sprzedac to niech nie sprzedaje. kazdy chce zyc i zarobic czy to rolnik czy skup czy inny podmiot. a zale to mozna miec do siebie ze brat bratu wilkiem. koniec, taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pszenica w okolicznych skupach ceny netto paszowa 500-550 konsumpcja 590-600


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

W Zamościu przed mieszalnia pasz mała kolejka się ustawiła, ktoś wie, ile płacą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

Kol. MarcinBrzozowski, a co tam dzisiaj proponują kupcy na północy, bo mnie najbardziej interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dzięki za docenienie w postach powyżej, teraz to już będę się czuł zobowiązany:))

I tak indykacje cenowe GoodGrains

Cena netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy- koszt transportu przyjęty 30pln, czyli jak ktoś ma swój transport to cena +30pln)

 

Pszenica 14bialka 660pln wzrost +5pln:))

Pszenica 13-13,5białka 635pln

Pszenica 12,5białka 625pln

Pszenica nowe zbiory (odbiory wrzesień) 660pln wzrost 10pln:)

Rzepak (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie) 1610pln

Rzepak nowe zbiory (j.w.) 1490pln wzrost 10pln

Tak gwoli wyjaśnień, reprezentuje firmę, która związana jest głównie z eksportem towaru, tym samym nasze kwotacje oparte są o giełdę Matif + lub - premie eksportowe, powoduje to naszą szybką reakcję na zmiany notowań, czyli jak wzrosty to u nas najszybciej to zauważycie w cenie.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne:)))

Sam mam jeszcze trochę do sprzedania a zapasy kaski się kończą, nie wiem czy nie będę musiał sprzedać niedługo:((

Ale co zrobić jak urosło za dużo a wszyscy się odchudzają:))

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

konsumpcja spadek z 630 na 600 netto i ponoć chłopki zrobili jakąs zadymkę bo jak się ich najechało to własciciel młynu zdecydował obniżyc cenę o 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kto to są chłopki , nie można napisać rolnicy?

co ty już taki producent jesteś ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niestety ale ci wielcy hektarowcy na tych malych rolnikow typu 15 20 ha tak wolaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jaki ja tam duży, piszę tylko tak jak się traktuje ludzi w tym kraju i nikogo to nic nie obchodzi Ty się obrżasz że nie napisałem rolnicy a taki jeden(ma ok200Ha) się obrazil kiedyś jak kolega  nazwał go rolnikiem. powiedział ze on nie jest rolnikiem tylko przedsiębiorcą także widzisz co byś nie powiedział i tak bedzie żle bo zawsze komuś coś nie będzie pasować taki kraj tacy ludzie. napisałem chłopki żeby odzwierciedlić jak się nas traktuje mogłem napisać chłopi albo rolnicy wkażdym bądz razie nie chodziło mi tutaj o obrażenie nikogo.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Jak tak cena pszenicy leci to bardzo trudno będzie jej się odbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PawelWLKP ,  Znasz jakiegoś handlarza który zasypał się na kredyt?? w ciemno skupił 100% towaru??  Każda większa firma skupująca płody rolne podpisuje na bieżąco kontrakty np. z portem. I skupiony towar mają już dawno sprzedany i zapłacony. Najwyżej zarabiają na magazynowaniu towaru we własnym magazynie dla ADM-u, Louisa czy Glencore.

 

Ja znam, jest dużo takich firm. Nie można jednak powiedzieć, że zasypują się w 'ciemno'. Oczywiście nawet Ci najlepsi popełniają błędy. Nie można też wszystkich wrzucać do jednego wora, bo są różni pośrednicy i różne mają podejście. W każdym razie bardzo ważne jest ludzkie zachowanie względem klienta, bo nie zawsze pośrednik oznacza zło. Czasami też jest złem koniecznym na rynku, ale to musielibyśmy już skupić się na konkretnych firmach i ich działaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Nie dziwi was trochę, że firmy skupowe kupują teraz  na gwałt pszenicę i niemal codziennie zbijają cenę .Coś wygląda na to że jak szybko spada to faktycznie na wiosnę może skoczyć z powodu wymarznięcia i nie mam tu namyśli tylko Polski ,a właśnie Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj