Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3621 odpowiedzi na ten temat

#841 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 04 luty 2016 - 18:56

Ceny pszenicy 2016

Konsumpcja znów 10 zł w dól cena na dziś 610 netto. I co robić dużo ludzi wozi widzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 09:18
  •  

#842 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:01

Ceny pszenicy 2016

Ja też nie słyszałem o sprzedaży pszenicy z Białorusi do Polski. Wiem, że oni handlują głównie z Federacją Rosyjską ze wzlędu na cła. Dostali jakiś kontyngent ?

#843 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 04 luty 2016 - 19:04

Ceny pszenicy 2016

Panowie co z tego że w Polsce była susza, co z tego że będą wymarznięcia? Kogo to obchodzi? Rynkiem rządzi giełda, wykresy i matiff! Nie będzie zboża u nas, to ściągną z zagranicy. Niestety taka jest prawda.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Import hamuje ceny zbóż? zobacz »

•  

#844 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 luty 2016 - 19:08

Ceny pszenicy 2016

teraz chyba najgorszy czas na sprzedaż oczywiście jeżeli nie ma wyjścia to trzeba, ale myślę że powinna się dźwignąć kwiecień maj ,no ale to loteria

Thug

#845 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:26

Ceny pszenicy 2016

Dzisiaj byłem na skupie to kolejki normalnie, ludzie wożą jak szaleni jedni za nawozy inni za gotówkę. Ja na razie czekam jeszcze z miesiąc może akurat coś zacznie iść w górę. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#846 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:27

Ceny pszenicy 2016

@koniu, to wszystko prawda, tylko prawo rynku jest takie, że to wszystko wojna nerwów. To są kontrakty terminowe. Jeśli przyjdzie termin realizacji kontraktu, a okaże się, że dane o plonach to tylko blef i na rynku MOŻE (powtarzam, może) zabraknąć surowca do realizacji kontraktów, ceny na giełdzie oszaleją. Dane z Ukrainy, Białorusi i Rosji nie napawają jak na razie optymizmem, więc jest gra na spadek cen zboża. Ropa jest tania, ciężko na niej spekulować, bo wszyscy bronią się przed spadkiem cen, a podaż ogromna i na rynek weszli nowi gracze, np. Iran.  Największe zarobki są na spadkach, a zwyżki kursu to realizacja zysków. Poczekamy, zobaczymy.

U nas nie ma szans na wzrost do końca prac wiosennych, bo bez dopłat ludzie nie mają kasy na nawozy, opryski, paliwo, a nawet na życie. Dlatego sprzedający teraz będą pchać po każdej cenie i skupujący o tym doskonale wiedzą.

Edytowany przez jahooo, 04 luty 2016 - 19:29.

#847 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:34

Ceny pszenicy 2016

mi pszenicy zostało tylko 14t sprzedałem wszystko prawie

#848 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:46

Ceny pszenicy 2016

A ja mam wsystko i cześć z 2014 r

#849 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 04 luty 2016 - 19:53

Ceny pszenicy 2016

Jahooo -o jakich danych z Ukrainy  ,Rosji  i Białorusi  piszesz ? masz jakieś konkretne ? czy tylko  coś z AF ?

#850 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 luty 2016 - 20:14

Ceny pszenicy 2016

A ja mam wsystko i cześć z 2014 r

a jak z robactwem  w tej z 2014 czy mieszałeś?

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2016 - 20:26

Ceny pszenicy 2016

Mam znajomego na Ukrainie, więc znam sytuację z pierwszej ręki. Na jesieni była straszna susza, zboża i rzepak siane w pył. Wschody były marne. Poza tym sporo gruntów zostało obsiane sposobem gospodarczym, bo mają problemy ludzie z gotówką. Nawet firmy które prowadzą duże gospodarstwa nie bardzo mają się czym w tym roku pochwalić. Jeśli wiosna nie będzie sprzyjająca, może być problem z plonowaniem. Ale oficjalnie Ukraina takich danych nikomu nie udostępnia.

#852 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 04 luty 2016 - 20:57

Ceny pszenicy 2016 Dziś sprzedany kolejny transport pszenicy paszowej po 640 netto 10 zł mniej niż w tamtym tygodniu .okolice legnicy

#853 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 04 luty 2016 - 20:58

Ceny pszenicy 2016

@koniu, to wszystko prawda, tylko prawo rynku jest takie, że to wszystko wojna nerwów. To są kontrakty terminowe. Jeśli przyjdzie termin realizacji kontraktu, a okaże się, że dane o plonach to tylko blef i na rynku MOŻE (powtarzam, może) zabraknąć surowca do realizacji kontraktów, ceny na giełdzie oszaleją. Dane z Ukrainy, Białorusi i Rosji nie napawają jak na razie optymizmem, więc jest gra na spadek cen zboża. Ropa jest tania, ciężko na niej spekulować, bo wszyscy bronią się przed spadkiem cen, a podaż ogromna i na rynek weszli nowi gracze, np. Iran.  Największe zarobki są na spadkach, a zwyżki kursu to realizacja zysków. Poczekamy, zobaczymy.

U nas nie ma szans na wzrost do końca prac wiosennych, bo bez dopłat ludzie nie mają kasy na nawozy, opryski, paliwo, a nawet na życie. Dlatego sprzedający teraz będą pchać po każdej cenie i skupujący o tym doskonale wiedzą.

masz racje z tym co piszesz, dopłat nie ma a gro ludzi na nich opierała zakup nawozów i wiosenne ruszenie w pole,

te cwaniaki wiedzą dobrze o tym i nie pozwoliliby sobie na taką jazdę cenową w dół, najwyżej delikatnie próbowali, a na skupach ruch jak w żniwa

#854 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:07

Ceny pszenicy 2016

Mam znajomego na Ukrainie, więc znam sytuację z pierwszej ręki. Na jesieni była straszna susza, zboża i rzepak siane w pył. Wschody były marne. Poza tym sporo gruntów zostało obsiane sposobem gospodarczym, bo mają problemy ludzie z gotówką. Nawet firmy które prowadzą duże gospodarstwa nie bardzo mają się czym w tym roku pochwalić. Jeśli wiosna nie będzie sprzyjająca, może być problem z plonowaniem. Ale oficjalnie Ukraina takich danych nikomu nie udostępnia.

Bardzo ciekawa teoria. Kraj który połowe zboża wypycha na eksport ukrywa informacje które spowodowały by wzrosty i sprzedaje coraz taniej. Możesz to jakoś wyjaśnić bo ja tego nie pojmuje.

#855 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:09

Ceny pszenicy 2016 pszenica paszowa 640 netto pomorskie

#856 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:37

Ceny pszenicy 2016

renault85 na którym skupie byłeś, jakie ceny?

#857 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:44

Ceny pszenicy 2016

Ukraina nie eksportuje zboża, tylko reeksportuje, bo większość ziemii jest w posiadaniu/władaniu gospodarzy z Niemiec , trochę Chin i innych krajów. Gdyby poszła informacja o słabych zbiorach na Ukrainie, to sytuacja wygląda tam tak, że rząd przede wszystkim dbał by o bezpieczeństwo żywności, czyli zmniejszone zostałyby limity eksportowe i nałożone większe cła na zboże oraz zmniejszone na przywóz. Nie jest to na rękę Niemcom, bo to oni głowni wywożą stamtąd zboże. Dlatego Ukraina dzięki rządowi Niemiec dostaje co roku tak wysoki kontyngent bezcłowy, można o tym poczytać, także w Necie. Nagły wzrost cen pszenicy na Ukrainie spowodowałby także podwyżkę cen żywności oraz zwiększył inflację. Większym problemem Ukrainy jest w tej chwili bieda, deficyt budżetowy i problemy socjalno -bytowe ludności, niż fakt, że oligarchowie mogliby sprzedać zboże po wyższej cenie.

Wyobraźcie sobie taką sytuację w naszym kraju - pszenica z dnia na dzień skacze na 1200 - przecież ceny pieczywa, wędlin od razu w górę. Skok inflacji, waluta traci.

Albo info, że Polska wyprodukuje 30% zboża i rzepaku mniej - ceny śruty i zbóż od razu w górę.  To, co dobre dla producentów zbóż, byłoby zabójcze dla kurników, chlewni, obór itp.

Nadmierny skok cen mógłby tez spowodować nadmierne wyssanie rynku ze zbóż, co w efekcie mogłoby doprowadzić lokalnie do jeszcze większego wzrostu ceny oraz lokalnych niedoborów. Statek z Brazylii nie płynie 2 dni.

Piszę to wszystko na podstawie własnych obserwacji oraz analiz rynku, jakie są dostępne w sieci. Nie oznacza to, że jest to prawda jedyna, objawiona i nieomylna. Czasem sobie dyskutuję o tym z jednym wykładowcą z SGH i ostatnio częsciej ja mam rację, niż on.

Edytowany przez jahooo, 04 luty 2016 - 21:46.

#858 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:53

Ceny pszenicy 2016

renault85 na którym skupie byłeś, jakie ceny?

W Komarowie, cena 640 wymiana 620 przelew na 30 dni i 600 gotówka.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#859 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:15

Ceny pszenicy 2016

Któryś z przedmówców mówił że cenami u nas rządzi matif. Wiosną 2012 roku ceny poszybowały w górę wcześniej i wyżej niż na matif. 

Czekam cierpliwie. Umoczyłem już 70zł na tonie najwyżej umoczę więcej.

Za parę dni okaże się że tylko dolnośląskie może liczyć na solidne plony. Na pomorzu praktycznie z dnia nadzień znikają zielone place. 3 dni temu spoglądałem z zazdrością na pszenicę sąsiada dziś wygląda podobnie jak moja więcej brązu niż zieleni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:18

Ceny pszenicy 2016

czemu tak sie dzieje z pszenicami ze sie robia brązowe ?