Polecane posty

koniu    841

właśnie, u mnie w firmie konsumpcja 610 netto. W pobliskich skupach 600-610 netto! Może pomyliłeś brutto z netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

To dobrze że mam dużo jęczmienia jarego, jak wymrozi zboża to jęczmień puszczę przez wialnie, zaprawię i będę kręcił kasę na tym chociaż w części odbiję straty tych niskich cen  :D

W okolicach Tomaszowa nie zarobisz ,bo tam prawie nic nie wymarzło ,zbyt dobre gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To się mylisz, ludzie potrzebują strasznie dużo. Już mam zamówienia na kilka ton ale to po znajomościach to nie będę zdzierał ale jak coś się trafi innego to z chęcią zarobię.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek6620    2

Pewno na kurnikach bo tyle nawet za konsumpcje nie dostaniesz w okolicach Legnicy.

Dlatego pytam bo po takiej cenie sam bym coś sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

W okolicach Tomaszowa nie zarobisz ,bo tam prawie nic nie wymarzło ,zbyt dobre gleby

Chłopie a co klasa bonitacyjna ma do wymarznięcia ? Bo wychodzi na to że mało wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mam w necie ogłoszona pszenice jara po 800 przed chwilą gość dzwonił i pytał ile mam. jako ze 15 t to dla niego za mało, wiec cos sie dzieje jesli chodzi jare


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poczekaj a zobaczysz za pszenice jarą z centrali wołają już 230 zł

 

Jasne 1730 można dziś bez problemu kupić

ja od kilku lat na wszystko kupuje kwalifikat dla mnie sianie swoim to troche pomyłka. sam nigdy dobrze nie doczyścisz, jakość zaprawiania domowym sposobem pozostawia wiele do zyczenia, a co najwazniejsze to wzrost plonu i oszczedność czasu

 

Dokładnie materiał siewny jak były dotacje to nie wychodził drożej jak swoje zboże a w przypadku żyta to był za darmo w jednym roku nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Chłopie a co klasa bonitacyjna ma do wymarznięcia ? Bo wychodzi na to że mało wiem...

 W okolicach Tomaszowa  Lub. i Hrubieszowa ziemie są pierwszej klasy i są zasobne w mikroelementy  ,to daje zagęszczenie soku komórkowego i rośliny nie wymarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Ja mam do sprzedania kilka ton owsa, ogłoszenie wisi od października, do tej pory pies z kulawą nogą nie zadzwonił, a od tygodnia telefon się urywa, tylko że wszyscy z daleka i chcieliby minimum z 10t, a tyle to już nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

 W okolicach Tomaszowa  Lub. i Hrubieszowa ziemie są pierwszej klasy i są zasobne w mikroelementy  ,to daje zagęszczenie soku komórkowego i rośliny nie wymarzają

w mojej okolicy tez jest 1,2 klasa i w 2012 roku poleciało 90% pszenic , w tym roku jak nigdy sniegu napadalo i strat nie ma narazie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

To się mylisz, ludzie potrzebują strasznie dużo. Już mam zamówienia na kilka ton ale to po znajomościach to nie będę zdzierał ale jak coś się trafi innego to z chęcią zarobię.

dzisiaj kupiłem Tybalta w Zamościu C1 po 1750 netto ,piszesz że potrzebują dużo -to im wymarzło czy na planowe siewy  ? ja kupiłem na planowaną trzecią roślinę pod zazielenienie po poplonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Raczej potrzebują na wymarznięcia, ale tego to ja się nie pytam. 
Co do okolic Tomaszowa tam nie ma wcale 1 klasy gleby i ja nie ma pierwszej klasy tylko 3 i 4 a że mam lokalizację LTM to nie znaczy że jestem z tych okolic kolego @gen. Ja do Zamościa jak i do Tomaszowa mam równiutko po 24KM. 
A klasa gleby ma mało do tego że wymarza, czy będziesz miał 1 klasę czy 4 jak przyjdzie mróz wywali równo. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką masz odmianę jęczmienia? w okolicach tomaszowa są gleby od 2 do 6 klasy w dużej przewadze 4 i 5 lepsze są ok 20 km na wschód okolic ulhówka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja mam na sprzedaz jeczmien jary shannon brany z centrali w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27
Napisano (edytowany)

Dlatego pytam bo po takiej cenie sam bym coś sprzedał

tak na kurnikach cena 640 netto jak kto woli 684 brutto niestety miejsce się im już kończy może ze 20 ton jeszcze im wcisnę, właściciel mówi do żniw chyba im starczy Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Ja w tym roku miałem posiana pszenicę jara Bombona to plon dala 6-7 ton z hektara, ale kupca nie ma póki co, a ceny w okolicy na pszenicę jara po 700zl/tona.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pszenica paszowa AgriPlus Grodków 663 brutto.

Wie ktoś czy preparat K iobol podziała w binie?

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

mam w necie ogłoszona pszenice jara po 800 przed chwilą gość dzwonił i pytał ile mam. jako ze 15 t to dla niego za mało, wiec cos sie dzieje jesli chodzi jare

 

Bo to dzwonił handlarz, gdy byś mu powiedział że masz 24t to byś usłyszał że on jest w stanie dać 600zł i płaci gotówką :)  kilka razy już to przerabiałem


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13

To że pszenica jest brązowa nie musi oznaczać że jest wymarznięta. Można zrobić test i sprawdzić. Wyrywamy pszenicę i obcinamy liście nad węzłem krzewieniowym, wkładamy w ligninę i zalewamy wodą, jak z węzłów zaczną odbijać liście to tylko troszkę więcej azotu trzeba na wiosnę. A tak w ogóle to za wcześnie aby mówić ile wymarzło a ile zostało. Zima się jeszcze nie skończyła.

 

A co do cen to co raz częściej słyszę że nikt nie chce brać bo wszędzie zasypane. W mojej okolicy jest już w okolicy 600brutto za 12.5 więcej płaca Ci co nie płaca lub z fakturą na 4 miesiące.

a co sie dzieje z młynem w Twojej okolicy bo coś słyszałem że jest sprzedany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Sprzedany jeszcze nie jest ale nowi udziałowcy są. Cennik mają fajny ale termin 4m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj