Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3575 odpowiedzi na ten temat

#681 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 17:15

Ceny pszenicy 2016 To może napiszecie jakie odmiany pszenicy macie i jakie nawożenie stosujecie na 14 białka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 17:44
  •  

#682 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 17:30

Ceny pszenicy 2016

Niestety ekonomia rządzi się swoimi prawami i ta nauka ,oraz wymiana doświadczeń spowoduje to, że ten ktory udzielał nauk będzie sprzedawał taniej jak do tej pory ,a ten ktory nauki będzie pobierał wcale nie zwiększy dochodów.

Po prostu wolny rynek nie zna przypadku zwiększania podaży , bez zmniejszania ceny  ,lub wyłaczenia z rynku innego producenta .

Opcja produkujmy na hurraaaa , niestety dobra dla przetworstwa , jest strzalem w kolano rolnika ..

Masz rację, ale Polska wcale nie jest tak duża i przy dobrej polityce rządu, zaangażowaniu się w sprzedaż Polskiej żywności na świecie moglibyśmy produkować więcej wcale nie kosztem ceny. Są rynki bardzo chłonne obecnie, które chętnie kupiłyby nasze produktu, ale pewne państwa nie chcą dopuścić do handlu z nimi krajów takich jak Polska.

#683 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 17:41

Ceny pszenicy 2016

A myślisz ze Francuz , Rosjanin czy też  Ukrainiec odda pole zbytu , o tak ze zwykłej przyzwoitości , czy bezwzględnie wykorzysta swoje atuty ?

Rolnicy ze wszystkich krajów , równo cisną swoje rządy , niestety nie wszystkie rządy traktują poważnie swoich rolników.

Edytowany przez scoffer, 29 styczeń 2016 - 17:44.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Import hamuje ceny zbóż? zobacz »

•  

#684 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:14

Ceny pszenicy 2016

Witajcie
Odnośnie rzepaku to wg. mnie najważniejsza rozgrywka ma miejsce w Brukseli a jeszcze dokładniej to w Niemczech.
Od jakiegoś czasu zastanawiają się mądrzy w "kraju rad" czy produkcja rzepaku i przerabianie go na biopaliwa jest z punktu widzenia ochrony środowiska skuteczna. Zieloni zaczęli dochodzić do wniosków że produkcja rzepaku potrzebuje bardzo dużo energii (wręcz więcej niż energia pozyskana z biopaliw), oraz przerobienie go na biopaliwo. Wtórują im koncerny paliwowe, które od czasu taniej baryłki ropy dokładają do interesu z biopaliwami. I jak wiadomo nie będzie już zwiększania udziału biopaliw w ogólnej produkcji paliwa. A zanosi się na to że mogą go jeszcze ograniczyć mimo wcześniejszych ustaleń. Do lobby paliwowego dołączyli się producenci wszelkiej maści silników, twierdzący że biopaliwa niszczą silniki właśnie. Czyli reasumując jak zawsze polityka pokaże nam co uprawiać zamiast prostego rachunku ekonomicznego, który każdy rolnik potrafi zrobić lepiej niż najlepsi urzędnicy.
Czas pokaże i uważam że to prawdziwe zagrożenie nie tylko dla producentów rzepaku a także dla całego sektora rolnego bo jak wiadomo wszelka produkcja to zespół naczyń połączonych.
Pozdrawiam

Oby takie prognozy się nie sprawdziły...

Edytowany przez alvaroalvaro78, 29 styczeń 2016 - 18:16.

#685 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:15

Ceny pszenicy 2016

Do kogo sprzedane?

PHU Gargala Paweł Stare Płudy mogę wysłać nr tel.

Teraz tylko pozostaje się modlić, oby zakupiony nawóz spowodował zwzykę plonu o wartości rownoważnej co najmniej 18 tonom zboża.

Może się uda :) Nawóz pójdzie na rzepak.

#686 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:43

Ceny pszenicy 2016

Chcąc nie chcac dbajac o uprawe robisz konsumpcje wystarczy dac na drugą dawke mocznik zamiast saletry lub 100 kg na kłos i masz konsumcje. Dodatkowo 100 kg na kłos zwiekszy mtz a wiec i plon. Cena konsumpcji jest o pare dziesiat zł większa wiec nie widze jakiegokolwiek sensu robic paszówki bo jest to nieopłacalne. Każdy kto sie chodź troche zna robi konsumcje a nie paszówke.

ja na jesieni spróbuje posiac typowa paszówke podobno plon da wiekszy przy takim samym nakładzie a o ile mniej nerwów niz z zabawa w parametry 

Rolnik z powołania :-)

#687 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:54

Ceny pszenicy 2016

W odmianach typowo paszowych jest większy potencjał plonu jak tych jakościowych. Tak że jest to nie najgorsza opcja , tym bardziej ze rynek pszenicy jakościowej jest ograniczony, a nawet się kurczy. 5 % różnicy cenowej to moim zdaniem gra nie warta świeczki.

#688 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:56

Ceny pszenicy 2016

Chcąc nie chcac dbajac o uprawe robisz konsumpcje wystarczy dac na drugą dawke mocznik zamiast saletry lub 100 kg na kłos i masz konsumcje. Dodatkowo 100 kg na kłos zwiekszy mtz a wiec i plon. Cena konsumpcji jest o pare dziesiat zł większa wiec nie widze jakiegokolwiek sensu robic paszówki bo jest to nieopłacalne. Każdy kto sie chodź troche zna robi konsumcje a nie paszówke.

Gdy by to było takie proste jak piszesz to w Polsce by brakowało paszówki, sądzisz że że jak dasz 100kg mocznika na drugą dawke to już bedzie konsumpcja? a gdzie warunki atmosferyczne, odmiana,płodozmian?  ja dwa lata temu zadbałem o pszenice na maxa jak tylko mogłem i niestety po zbadaniu i tak brakowało parametrów do konsumpcji..

:) :)

#689 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 18:58

Ceny pszenicy 2016

jak to sie ma praktyce powiem po zniwach 2017. teraz mam praktycznie zawsze konsumpcje tylko 12 ale te nerwy, czy wyjdzie czy cos w młynie znajda mnie juz osłabia

#690 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:00

Ceny pszenicy 2016 Panowie prowadzi ktoś zapiski cen bądź pamięta ceny (chodź to wątpliwe) ozimej pszenicy konsumpcjnej oraz rzepaku ozimego w latach 2005-2010 w województwie pomorskim ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:03

Ceny pszenicy 2016

Wszytko zalezy od przebiegu pogody w żniwa. przypomnijcie sobie jaka była różnica w ubiegłym sezonie miedzy konsumpcja a paszówka. TAk dziła rynek jesli sa spokojne żniwa bez opadów  to konsumcji jest duzo i mam tego skutek w tym sezonie, całkowicie przeciwnie było z psznica ze zbiorów 2014 gdzie pogoda przeszkadzałą i jak ktos miał parametry to i cene miał odpowiednia. 

JA tam raczej staram sie produkowac konsumpcje nawet bez 3 dawki N w 2014 miałem białko ponad 14% w sezonie 2015 dałem 100kg na kłos ale zmniejszyłem druga i miałem 14,8% białka. A ochrone czy to paszowa czy konsumpcujna i tak trzeba stosowac podobna żeby uzyskac plon. Produkcja paszówki nie polaga na rzuceniu azotu i na tym koniec jak nie ochronisz fungicydami to plonu nie bedzie.

#692 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:10

Ceny pszenicy 2016

Orientuje się ktoś gdzie najkorzystniej sprzedać jęczmień tak w ok +  - 50 km od Oleśnicy DOL

Jeśli tak to proszę o cenę ok 30t.

#693 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:11

Ceny pszenicy 2016

napisz z jakiej odmiany takie białko miałeś i łącznie ile azotu?

#694 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:22

Ceny pszenicy 2016

skagen nawożenie w 2014 160N wiosna + z NPK- a jesienia jakies 15N przedplon rzepak i pszenica średnia ze 100t wyszła na porcie 14% białka gluten chyba 32 opad nie pamietam ale około 300

A w 2015  nawożenie 3 dawki w sumie 175N + 15N z NPK wyszła białko 14,8 i gluten 32, bamberka identyczne nawozenie białko 15,4 gluten 37 opad w każdej około 400

#695 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:25

Ceny pszenicy 2016 To jeszcze napisz jaki plon miałeś tych pszenic z hektara bo to dość istotne.

#696 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 19:56

Ceny pszenicy 2016

W 2014 sredni 8,5t, w 2015 przysuszyło kilka działek i sredni 7,5t/ha

#697 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:03

Ceny pszenicy 2016

ładny plon, u mnie wyszedł lekko ponad 7t/ha fakt, że miałem kilka pól na lżejszych ziemiach, w tym roku pszenicę mam na dobrej ziemi, oby było podobnie bądź lepiej :)

#698 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:29

Ceny pszenicy 2016

Wszytko zalezy od przebiegu pogody w żniwa. przypomnijcie sobie jaka była różnica w ubiegłym sezonie miedzy konsumpcja a paszówka. TAk dziła rynek jesli sa spokojne żniwa bez opadów  to konsumcji jest duzo i mam tego skutek w tym sezonie, całkowicie przeciwnie było z psznica ze zbiorów 2014 gdzie pogoda przeszkadzałą i jak ktos miał parametry to i cene miał odpowiednia. 

JA tam raczej staram sie produkowac konsumpcje nawet bez 3 dawki N w 2014 miałem białko ponad 14% w sezonie 2015 dałem 100kg na kłos ale zmniejszyłem druga i miałem 14,8% białka. A ochrone czy to paszowa czy konsumpcujna i tak trzeba stosowac podobna żeby uzyskac plon. Produkcja paszówki nie polaga na rzuceniu azotu i na tym koniec jak nie ochronisz fungicydami to plonu nie bedzie.

skagen nawożenie w 2014 160N wiosna + z NPK- a jesienia jakies 15N przedplon rzepak i pszenica średnia ze 100t wyszła na porcie 14% białka gluten chyba 32 opad nie pamietam ale około 300

A w 2015  nawożenie 3 dawki w sumie 175N + 15N z NPK wyszła białko 14,8 i gluten 32, bamberka identyczne nawozenie białko 15,4 gluten 37 opad w każdej około 400

to ja wiosną 160N i białko ok 13 arkadia i sailor podobnie... a to ze paszówki bez ochrony nie zrobi to jasne. Jak pisałem wyzej to sprubuje identyczna technologie na arkadie i jakąś paszowa

#699 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 01:46

Ceny pszenicy 2016

biały a opłaca sie na port wywieźć z tak daleka,nie wyjdzie skórka za wyprawkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 07:13