Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

No jara to może po 1000 będzie jak trzeba będzie przesiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

bo na dopłaty do materiału siewnego trzeba czekać w przypadku ozimin ponad rok to już lepiej kupić dobry od dobrych rolników nawet po 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

kupię pszenicę jarą województwo kuj-pom, może ktoś coś ? Zapraszam na priv

 

Wymarzła ci pszenica :o  czy na zapas w razie czego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ahten, to forum o cenach, a nie uwagach na temat Muszelki :) Napisałem odmianę, żeby pokazać, że to jednak paszówa, choć Danko twierdzi inaczej :) Jeśli chodzi Ci o wymarzanie, to fakt, Muszelka nie ma żadnej zimotrwałości. Tylko prawda jest taka, że gdy ona wymarznie, to nawet te, które się utrzymają, dadzą g...o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

ja mam tybalta  z 10 ton ale narazie trzymam  bo niewiadomo co będzie u mnie reszta niestety zimówka

 

Ja mam tylko 4 tony(z niewielką domieszką grochu) ale nie panikuję i na dniach sprzedaję. U mnie było tylko -14C i troszku śniegu także nie ma szans żeby coś poza gorczycą wymarzło...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja mam tylko 4 tony(z niewielką domieszką grochu) ale nie panikuję i na dniach sprzedaję. U mnie było tylko -14C i troszku śniegu także nie ma szans żeby coś poza gorczycą wymarzło...

 

 

wiesz zimę mamy do 21 marca więc jak masz jarkę to ja spokojnie zaczekałbym do prawdziwej wiosny narazie mamy szczęście że mieliśmy śnieg ale nie wiadomo co może być w późniejszych terminach już bodajże od 16 stycznia zapowiadane są przez modele kolejne mrozy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Witam moze ktoś wie jak z cenami pszenicy Elewar krupiec Krasnystaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

macie jakieś opinie o firmie Wytwórnia Pasz Piast II z Płońska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny netto Loco gospodarstwo w promieniu 100km od portów gdy/gda.

W przypadku własnego transportu ceny wyższe o 30pln/tona - dotyczy pszenicy.

Pszenica 14% białka 700pln

Pszenica 13,5% białka 675pln

Pszenica 12% białka 655pln

Pszenica nowe zbiory 700pln netto (odbiór wrzesień)

Rzepak 1600-1610pln (zależy od ilości)

Rzepak nowe zbiory (odbiór sierpień-wrzesień) 1500pln netto

Bobik 700pln netto

Łubin 870pln

Groch 800pln

Peluszka 820pln

W razie pytań proszę na priv.

Pozdrawiam


Witajcie

Na rynku eksportu przez porty nie wygląda wcale różowo, towar z Polski jest za drogi co za tym idzie, nikt nie chce go kupować:(

Przekłada się to na eksport statkami, który w sumie zakończył się w Grudniu. Nowy rok otwiera się bardzo niemrawo, a informację ze świata (Chiny) nie nastrajają optymistycznie, ciężko spodziewać się wysokich a przede wszystkim szybkich wzrostów:(

Osobiście mam dylemat czy nie zakontraktować już w tym momencie pszenicy na przyszłe zbiory po 700pln z opcją paszówki.

Rzepak ryzykowne kontraktować, nie wiadomo jak przezimuje.

Warto przemyśleć opcje kontraktowe już dziś - ok. 10% planowanych zbiorów.

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Do matifa niestety trzeba dorzucić in minus premie eksportową.

Rok temu o tej porze do ceny giełdy matif dorzucali 5-10 euro, w tym roku od ceny matiff odejmują 5-10 euro i mamy lekki dół.

Mam nadzieję że pszenica 12,5 dojdzie jeszcze w tym sezonie do 750pln, jednak obawiam się że to może być zbyt optymistyczne.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

raczej marne szanse chyba że pogoda namiesza na globusie


w Polsce już trochę miesza

był jakiś raport dziś publikowany pszenica leci dość ostro w dół ?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Ceny brutto na dzis woj. świetokrzyskie:

pszenica paszowa 630zł

pszenżyto 550zł

jęczmień 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

dzisiejsze spadki to pokłosie krachu na giełdzie w Chinach. giełdy oraz surowce w dół , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

propozycja na dziś 680 netto za pszenice ponad 13% białka.....i się zastanawiam czy nie sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Panowie potrzebna mi opinia firmy Thegra Poland sp. z o. o. Warszawa. Za odp.z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Przyłączam się do powyższego pytania, te 630 netto to płatność 14 dni czy miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj