Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daroo    0

Witajcie

Dzisiejsze ceny netto pszenicy loco port gdansk/gdynia jakie daje firma Goodgrains

Pszenica 14 - 723

Pszenica 12,5 - 691

Pszenica 11,5 674

Ceny netto loco woj. pomorskie

Pszenica 12,5 nowe zbiory 700netto (wrzesień)

Rzepak stare zbiory 1650

Rzepak nowe zbiory 1530-1540 (sierpień - wrzesień)

Na porcie jak dla mnie padaka nie wiele się dzieje ładują to co kupili w listopadzie - grudniu. Ruch w porównaniu z poprzednim rokiem dużo mniejszy.

Natomiast dużo SBM płynie do nas z Argentyny.

To tyle jak coś proszę na priv lub dzwonic

Pozdrawiam

Czyli od ceny należy jeszcze odliczyć transport? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli od ceny należy jeszcze odliczyć transport? 

Jest opisane Loco port - mamy cenę na porcie czyli swój transport

Bądz loco gospodarstwo czyli koszt po mojej stronie - dotyczy to przede wszystkim kontraktów bądź rzepaku.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Wystarczy w necie znalezc. Są obecne ceny  od Kapki .

podrzuc mi link, nigdy nie mogłem znalesc i zawsze dzwoniłem pytac


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na farmerze co jakiś czas pisze jak podają ceny w punktach skupu i tam jest kapka miedzy innymi

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/ceny-zboz-w-skupach-poszly-w-dol,62093,1.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dziś sprzedałem troszkę pszenicy w Lubelli po max parametrach 630zł netto.  Po drugiej stronie budynku trwał rozladunek wagonóz z pszenicą zza wschodniej granicy.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadacie żyto na sprzedaż? Może być paszowe. Kupimy w zależności od rejonu kraju (koszty transportu) ilości cało samochodowe. Cena orientacyjna w centrum kraju (okolice Łodzi) 510-520 zł netto na gospodarstwach rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dziś sprzedałem troszkę pszenicy w Lubelli po max parametrach 630zł netto.  Po drugiej stronie budynku trwał rozladunek wagonóz z pszenicą zza wschodniej granicy.

 

ciekawe w jakiej cenie przyjechała?? pewnie z 350 za tone heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Posiadacie żyto na sprzedaż? Może być paszowe. Kupimy w zależności od rejonu kraju (koszty transportu) ilości cało samochodowe. Cena orientacyjna w centrum kraju (okolice Łodzi) 510-520 zł netto na gospodarstwach rolnych.

 

Jestescie dwulicowcami i tyle. Szukacie najlepszych cen niby po firmach i przetwórniach w polsce a okazuje się że sami kupujecie a nie tylko pomagacie w znalezieniu oferty. 

 

Już mi znajomy wspominał że dziwnym trafem szybko odpisaliście z jakąś mizerną ceną i że niby to była najlepsza. Pytanie jakim cudem przeszukaliście rynek w poszukiwaniu cen w ciągu 5 minut?? Dajecie rolnikom własną cenę i udajecie że bezpłatna pomoc w uzyskaniu najlepszej ceny. Won z takimi naciągaczami!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

http://www.rolnikszukaceny.pl/    , przecież to zwykli handlarze tyle że starający się działać anonimowo ;). Ja tam nie widzę żadnych danych ani adresu , ani NIP, nawet telefon komórkowy tylko podany.  

 

Żeby nie było że później u Jaworowicz się spotkają;)

 

Jak ktoś chce sprawdzić kto zarejestrował tą domenę to proszę bardzo : https://domeny.pl/whois.html     i tam sobie wpisać nazwę tej strony.

 

Może jeszcze się wam uda zanim zostanie zmieniona na "private".

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

DOMAIN NAME:

rolnikszukaceny.pl

registrant type:

organization

nameservers:

ns1.seo-linuxpl.com.

 

ns2.seo-linuxpl.com.

created:

2015.01.03 15:40:03

last modified:

2015.12.30 21:40:10

renewal date:

2017.01.03 15:40:03

     

no option

   

dnssec:

Unsigned

   

REGISTRANT:

 

http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl - tu można znaleźć dokładne dane rejestrującego domenę rolnikszukaceny.pl , usunąłem na prośbę @Rolnikszukaceny

 

Skąd ta nagła zmiana branży ???? http://www.goldenline.pl/artur-wisniewski8/wypowiedzi/

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Goodgrains dziś kwotuje następująco :

pszenica 14 722pln netto w porcie

pszenica 12,5 689pln netto w porcie 

Pszenica nowe zbiory (wrzesień) 690pln netto loco gospodarstwo (do 100km od portu gdańsk/gdynia), lub 725 loco port (cena transportu w żniwa liczona na 35pln/tona)

rzepak nowe zbiory 1550pln netto - tylko loco gospodarstwo - woj. Pomorskie

Inne lokalizacje inne ceny, jednak wolimy dawać cenę na porcie wtedy gramy w otwarte karty:)

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestescie dwulicowcami i tyle. Szukacie najlepszych cen niby po firmach i przetwórniach w polsce a okazuje się że sami kupujecie a nie tylko pomagacie w znalezieniu oferty. 

 

Już mi znajomy wspominał że dziwnym trafem szybko odpisaliście z jakąś mizerną ceną i że niby to była najlepsza. Pytanie jakim cudem przeszukaliście rynek w poszukiwaniu cen w ciągu 5 minut?? Dajecie rolnikom własną cenę i udajecie że bezpłatna pomoc w uzyskaniu najlepszej ceny. Won z takimi naciągaczami!!!!!!!!!

 

Sprawdź sobie co mamy napisane na stronie i dopiero komentuj, bo siejesz niepotrzebnie panikę.

 

Działamy w dwojaki sposób (handel za jakiś czas uzupełni działania informacyjne), nie zawsze mamy najlepsze oferty i nie zawsze zaproponujemy najlepszą cenę. Nikt nikogo nie naciągnął na stronie - jeśli tak, to wskaż taką osobę z konkretami,, a sami się ukorzymy i pokryjemy wszelkie straty finansowe i moralne.

 

Co więcej, już nie jedną ofertę w dobrych cenach znaleźliśmy dla naszych kontrahentów (nie pobierając przy tym żadnych opłat), ale wiemy, że to nie jest jeszcze szczyt naszych możliwości, bo nie mamy pełnego przekroju rynku. Tak więc zdarza się, że nasza oferta może wydawać się ofertą śmieszną, innym razem może być bardzo korzystna. 

 

Za publiczną obrazę również grożą konkretne konsekwencje.

Edytowano przez Rolnikszukaceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Witajcie

Goodgrains dziś kwotuje następująco :

pszenica 14 722pln netto w porcie

pszenica 12,5 689pln netto w porcie 

Pszenica nowe zbiory (wrzesień) 690pln netto loco gospodarstwo (do 100km od portu gdańsk/gdynia), lub 725 loco port (cena transportu w żniwa liczona na 35pln/tona)

rzepak nowe zbiory 1550pln netto - tylko loco gospodarstwo - woj. Pomorskie

Inne lokalizacje inne ceny, jednak wolimy dawać cenę na porcie wtedy gramy w otwarte karty:)

Pozdrawiam

 

A rzepak ze starych zbiorow w jakiej cenie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.rolnikszukaceny.pl/    , przecież to zwykli handlarze tyle że starający się działać anonimowo ;). Ja tam nie widzę żadnych danych ani adresu , ani NIP, nawet telefon komórkowy tylko podany.  

 

Żeby nie było że później u Jaworowicz się spotkają ;)

 

Jak ktoś chce sprawdzić kto zarejestrował tą domenę to proszę bardzo : https://domeny.pl/whois.html     i tam sobie wpisać nazwę tej strony.

 

Może jeszcze się wam uda zanim zostanie zmieniona na "private".

 

@Dasiekk, Nie, nie jesteśmy zwykłymi handlarzami, w handel dopiero będziemy w przyszłości wchodzić, i to niekoniecznie zbożami. Póki co skupiamy się na przekazywaniu informacji z rynku, mamy nadzieję, że nawet jakiejś małej grupie osób nasze ceny uzyskane z rynku pomogą.

Firma powstaje, ale nie będzie się wiązać ze stroną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Dasiekk, Nie, nie jesteśmy zwykłymi handlarzami, w handel dopiero będziemy w przyszłości wchodzić, i to niekoniecznie zbożami. Póki co skupiamy się na przekazywaniu informacji z rynku, mamy nadzieję, że nawet jakiejś małej grupie osób nasze ceny uzyskane z rynku pomogą.

Firma powstaje, ale nie będzie się wiązać ze stroną..

 

Dasiek wszędzie widzi podstęp i redemptorystów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zbóż bardzo mało w magazynach rolników.

O tej porze w roku ubiegłym było dwa razy tyle towaru.

Ale cen rzędu 800-900 zł/tona netto nie ujrzymy.

Max. 780 netto w północnej Polsce na przednowku.

Za pszenicę konsump. oczywiście.

 

Rolnikszukaceny

A co niby się dzieje?

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Gdzie jest tak mało jak eksport nie idzie ? lubelskie zasypane ,zapraszam kupujacych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbóż bardzo mało w magazynach rolników.

O tej porze w roku ubiegłym było dwa razy tyle towaru.

Ale cen rzędu 800-900 zł/tona netto nie ujrzymy.

Max. 780 netto w północnej Polsce na przednowku.

Za pszenicę konsump. oczywiście.

 

Rolnikszukaceny

A co niby się dzieje?

 

Niektóre zakłady przebiją cenę w porównaniu do MAtifu już nawet o 30-35 Euro za większe partie . ok 1750zł netto). 

Naturalnie taki ruch robi się zazwyczaj z dwóch powodów:

1. Dobre kontrakty na olej

2. Małe zapasy surowca.

 

To pierwsze możemy raczej wykluczyć, bo ropa jest tania, a olej z rzepaku to głównie bio paliwa. Więc raczej zaczynają doskwierać braki na zakładach produkcyjnych.

W zeszłym roku taka sytuacja miała także miejsce, ale dopiero zaczęto się mocniej wychylać ponad rynek w maju. Z tym ,że w zeszłym roku zbiory szacowane były o około pół miliona ton większe.

 

Moim zdaniem może być niebawem bardzo dobry moment na sprzedaż rzepaku dla tych potrzebujących pilnie gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Dasiek wszędzie widzi podstęp i redemptorystów ;)

staszek , poczytaj najpierw co ci ludzie piszą na swojej stronie a co we wpisie na forum.

 

 

Na stronie jasno napisane że "Kupimy groch łubin i fasolę. Zainteresowany sprzedażą? Skontaktuj sie z nami!"  a nie ma żadnych danych firmy , żadnego kontaktu oprócz telefonu komórkowego. Nie twierdzę że musi być źle ale wygląda to dziwnie.

 

 

A to że ty , najbardziej prawy z prawych , piszesz aby pisać coś o czym nie masz pojęcia stawia cię w raczej złym świetle.

 

 

Inicjatywa tych ludzi jest jak najbardziej dobra tyle że zaczęli od d*py strony. Panowie jak się boicie zusu,krusu i US , a widzę że macie ochotę robić zwykła brokerkę to zakładajcie firmę dajmy na to w UK i nie interesuje was zus,krus,us.

 

Pytania - PW ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj