Polecane posty

Gość   
Gość

To z żytem się nie popisali. I takie zachowanie można śmiało nazwać wyzyskiwaniem rolnika, bo w moich terenach gdzie uprawia się przeważnie żyto i owies w dodatku nie ma zbytnio konkurencji skupu, ceny też zawsze niskie na żyto. Jak-pol na dzień dzisiejszy odebrałby ode mnie żyto po 500 netto, gdzie ma podobne km do mnie jak i Siemiatycz. Tylko że żyto to ja już sprzedałem jesienią i też właśnie po 500 netto.

 

Może chodzi o unipasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

cena leci 170 E. woj lubelskie pow Krasnystaw 600 brutto pszenica paszowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak unipasz. Handlarz w pobliskim Drohiczynie kupował ponoć żyto w grudniu po 48 brutto. Ale z nim nie wiadomo. Bo zawieziesz próbkę niby ok. A zawieziesz towar to zaczyna jęczeć i ze złotówkę jeszcze wyrwie czasami. W okolicach Siemiatycz praktycznie tylko on i unipasz to monopoliści. Dyktują ceny. Są jeszcze kurniki i tam coś można dostać więcej. Ale oni też oglądają się na unipasz i niewiele poprawiają. Oczywiście tyko w przypadku pszenicy i pszenżyta.

Jeśli ktoś ma ilości na cały samochód to jest większe pole manewru. Przy moich niecałych 15 ha i dość zróżnicowanej glebie ciężko mi nazbierać ponad 20 ton jakiego kolwiek zboża.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mam zróżnicowane gleby. od 4 a do 5 w tym jedną działkę na której nic na ziem nie posieje bo wymoknie. Sieję żyto, pszenżyto, owies, pszenicę, jęczmień jary lub ozimy. A w tym roku ten i ten. Niestety najbardziej wydajnej pszenicy jest najmniej. Bo średnio rocznie 2, 2,5 ha. A takim dobrym rolnikiem nie jestem, aby osiągać 8 - 10 ton pszenicy z hektara. Na 4 a - 4b to chyba nie bardzo się da. A to moje najlepsze gleby. To samo tyczy się innych zbóż. Żyto w zeszłym roku miałem najlepsze w okolicy. Nie jeden mi to przyznał. Ale z niecałych 3,5 ha ciężko te 21 ton na ciężarówkę osiągnąć. To samo tyczy się innych zbóż. Ale to temat o cenach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja własnie na IV klasie przez ostanie 2-3 lata plony pszenicy osiagam w garnicach 7-8 ton. Moze by było i wiecej ale nie chce sie w potezne koszty pchac. Wczesniej to ci nie powiem jakie plony bo siałem kilka lat gryke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

na okolicznym skupie paszówka 650 netto, konsumpcja 680 netto, zachodnie mazowsze. Myślałem że będzie lepiej, ale czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W okolicznym skupie pszenica paszowa 580 zł brutto. Smiech na sali poprostu. Chyba nigdzie tak niskiej ceny nie ma za paszówke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

A  wielu  ,,proroków''  przewidywało  najwyższą  cenę  na  styczeń -  [ po  ostatnich  latach]   teraz  nie  ma  reguły... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Południowe mazowsze pszenica paszowa 550 bruttu, jęczmień paszowy 500 brutto.

Gdzie dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

Mam zróżnicowane gleby. od 4 a do 5 w tym jedną działkę na której nic na ziem nie posieje bo wymoknie. Sieję żyto, pszenżyto, owies, pszenicę, jęczmień jary lub ozimy. A w tym roku ten i ten. Niestety najbardziej wydajnej pszenicy jest najmniej. Bo średnio rocznie 2, 2,5 ha. A takim dobrym rolnikiem nie jestem, aby osiągać 8 - 10 ton pszenicy z hektara. Na 4 a - 4b to chyba nie bardzo się da. A to moje najlepsze gleby. To samo tyczy się innych zbóż. Żyto w zeszłym roku miałem najlepsze w okolicy. Nie jeden mi to przyznał. Ale z niecałych 3,5 ha ciężko te 21 ton na ciężarówkę osiągnąć. To samo tyczy się innych zbóż. Ale to temat o cenach.

 

 

6 roślin na 15 hektarach?  jaki jest tego sens?   nie lepiej 2  lub 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Jeśli wymarzło to zdrożeje napewno

 

Była susza i też jakoś nie zdrożało,a póki co pszenica paszowa Golpasz Janowiec Wielkopolski 670zł netto.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja tam nie liczę na jakieś kosmiczne wzrosty. Nie wiadomo jaka zima będzie. Ale spaść już chyba więcej nie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Nikt chyba z nas nie liczy zeby wzroslo o 100zl , dobrze  by choc 30zl/t  zdrozalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

Nikt chyba z nas nie liczy zeby wzroslo o 100zl , dobrze  by choc 30zl/t  zdrozalo

 

chyba skończyły sie narazie te czasy..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Na razie? Nie wiem czy w ogóle wrócą. No chyba, że jakieś klęski wystąpią. To pszenica będzie po 1000 zł. Tamte ceny to między innymi zasługa przepisów nakazujących dodawanie do paliw oleju rzepakowego. Drogi wówczas rzepak wypierał z pół rośliny paszowe, konsumpcyjne jak np pszenica. Ue zniosła ten przepis i zasiewy rzepaku zmalały. Bo zmalała jego cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

kupię pszenicę jarą województwo kuj-pom, może ktoś coś ? Zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja mam tybalta  z 10 ton ale narazie trzymam  bo niewiadomo co będzie u mnie reszta niestety zimówka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj